Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, znam osobiście prof. Kokoszkę. Jest psychiatrą ale stosuję również psychoterapię, głównie w podejściu poznawczo behawioralnym. Pracuje w klinice psychiatrii w Warszawie. Trudno mi jednak uwierzyć, by w Toruniu nie było żadnego godnego polecenia psychoterapeuty, chyba że to musi być profesor ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będąc w lublinie, bywałam na oddziale zamkniętym, to na weekend, czasem mieliśmy zajęcia łączone. i na luzie ludzie chodzili w ciuchach, mieli laptopy, słuchali muzy. z tym że wszelkie, słuchawki, kable, sznurówki, trzymasz u pielęgniarek i one ci dają np słuchawki na jakiś czas. telefon ładujesz u pielęgniarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam propozycję-pytanie,czy ktoś z Was byłby zainteresowany uczestniczeniem w spotkaniach grupowych u psychologa-logopedy( takie 2 w 1 )na których moglibyśmy w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze poodgrywać scenki ( przepracować sytuacje z życia wzięte które nas stresują), przełamać bariery nieśmiałości, poćwiczyć komunikację, autoprezentację, przeróżne techniki ekspresji werbalnej, relaksacje, wymienić się spostrzeżeniami, emocjami, problemami itp. Wszystko spokojnie powoli, naszym tempem.

Czemu taka propozycja?

Mam w niedalekiej przyszłości podjąć trudną pracę z ludźmi więc postanowiłam się wziąć za siebie, poza tym moje kontakty społeczne coraz bardziej podupadają.

Sama mam problemy nie tyle z mową, co w komunikacji,mam trudności z zabieraniem głosu w grupie, z polemiką, z doborem słownictwa w stresie, mówię za szybko ,mam bariery przed mówieniem, otwarciem się itd. Myślę sobie, że może takie spotkania by coś dały. Logopedka jest przemiła, doświadczona, byłam u niej kilka razy indywidualnie, ale czuję, że lepsze efekty dałaby grupa.

 

Ilośc osób w grupie 6-7

 

Naturalnie kontakt do prowadzacej udostepnie, konsultacja jest bezplatna

Jeśli macie pytania, wątpliwości to piszcie.Aha NIE bylaby to terapia a raczej skrzyzowanie grupy wsparcia(dla osób nieśmiałych, z fobią społeczną, dda, lub takich które po prostu czują się źle w komunikacji interpersonalnej etc) z dramą psychologiczną i emisją głosu i czymś tam co nawet nie wiem jak nazwać

Celem jest poprawa komunikacji ze światem, otwarcie na innych,obniżenie lęku przed mówieniem.

Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników

wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym

na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w

ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,

nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).

W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej

przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez

Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.

Szczegóły programu na http://www.wypadki‐drogowe.pl.

Z wyrazami szacunku,

Zespół programu „Trakt 2"

http://www.wypadki‐drogowe.pl

tel 509127858

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników

wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym

na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w

ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,

nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).

W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej

przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez

Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.

Szczegóły programu na http://www.wypadki‐drogowe.pl.

Z wyrazami szacunku,

Zespół programu „Trakt 2"

http://www.wypadki‐drogowe.pl

tel 509127858

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników wypadków komunikacyjnych w ramach programu "Trakt" pozwoliły na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym na zespół tzw. stresu pourazowego.

 

 

Zachęcamy do kontaktu (tel.: 509 127 858, e-mail: terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.

 

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem, nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).

 

W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z BEZPŁATNEJ terapii prowadzonej przez najlepszych specjalistów w leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski - Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania. Szczegóły programu na stronie

 

http://www.wypadki-drogowe.pl.

 

Z wyrazami szacunku, Zespół programu "Trakt 2"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników

wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym

na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w

ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,

nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).

W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej

przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez

Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.

Szczegóły programu na www.wypadki‐drogowe.pl.

Z wyrazami szacunku,

Zespół programu „Trakt 2"

www.wypadki‐drogowe.pl

tel 509127858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników

wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym

na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w

ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.

Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,

nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).

W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej

przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez

Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.

Szczegóły programu na www.wypadki‐drogowe.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundacja First (Fundacja Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych)

 

Cele fundacji

 

Fundacja First jest organizacją non-profit, której celem jest pomaganie ludziom cierpiącym z powodu uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz innych form uzależnień powodujących dysfunkcję jednostki w rodzinie, najbliższym otoczeniu lub społeczeństwie oraz grupom i środowiskom dotkniętym problem uzależnienia

Udzielamy również pomoc społeczną w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, w tym także ich aktywizacji zawodowej i społecznej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.

 

 

Więcej informacji na temat prowadzonych przez nas działań możecie Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej:

 

 

http://www.uzaleznienia-first.com/

 

 

Dołącz do nas na facebooku!

 

 

Posiadamy także swoją stronę (tzw. fan page) w serwisie społecznościowym facebook.

Wszystkich Państwa, którzy są zainteresowani naszą działalnością, zachęcamy do klikania

w przycisk "lubię to", dzięki czemu będziecie mogli śledzić na bieżąco nasze działania oraz aktywnie uczestniczyć w życiu fundacji.

 

Nasz adres na facebooku:

 

http://www.facebook.com/FundacjaFIRST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otwieramy nabór na letnią grupę "terapia lęku", grupa odbywać się będzie w lipcu,w soboty, w godzinach 10-12.

Grupa "terapia lęku" to grupa terapeutyczna dla osób, którym lęk utrudnia lub uniemożliwia podejmowanie decyzji, ogranicza aktywność, samorealizację, przeszkadza w nawiązywaniu relacji i tworzeniu satysfakcjonujących związków.

 

Grupa stworzona z myślą o osobach, które odczuwają lęk i niepokój (nerwica lękowa). Celem terapii jest poznanie sposobów radzenia sobie ze stresem i lękiem w różnych sytuacjach.

 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: http://www.centrumpsychologiczne.waw.pl

 

Warszawskie Centrum Psychologiczne

ul.Smolna 34 lok.13

Warszawa

tel.: 22 827 33 33

e-mail: info@centrumpsychologiczne.waw.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem, ze takich pytan jak moje byly tu juz setki, jak rowniez odpowiedzi. Ale mimo wszystko, czy moze mi ktos polecic dobrego psychologa na nfz? Wolalabym nie platna wizyte, bo nie stac mnie na dluzsza terapie prywatna. Teraz jestem w kiepskim stanie, ale jak ja to mowie stabilnym, moge nawet troche poczekac na kolejke, jesli bedzie warto. I moze jakis dobry psychiatra? Dlugo biore juz jeden lek, moze warto by bylo zmienic :(

 

-- 26 cze 2011, 19:04 --

 

Witam.

Wiem, ze takich pytan jak moje byly tu juz setki, jak rowniez odpowiedzi. Ale mimo wszystko, czy moze mi ktos polecic dobrego psychologa na nfz? Wolalabym nie platna wizyte, bo nie stac mnie na dluzsza terapie prywatna. Teraz jestem w kiepskim stanie, ale jak ja to mowie stabilnym, moge nawet troche poczekac na kolejke, jesli bedzie warto. I moze jakis dobry psychiatra? Dlugo biore juz jeden lek, moze warto by bylo zmienic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , w klinice byłem kilka lat temu ,dzis z perspektywy czasu moge stwierdzic ze pomoc znajduja tam tylko pacjenci zdrowi majacy tylko problemy z niesmialoscia ,zagubieniem ,niska samoocena. Diagnostyka pożal sie boże ,pomimo depresji zwyklej zwyczajnej z bezsennoscia, brakiem apetytu ,lękiem, myslami ,,s'', poczuciem winy rozpoznano u mnie nerwice i zlecono odstawienie leków . Skutek ? czarna rozpacz i krok od samobójstwa i co zrobiono ? odebrano mi ostre narzędzia ,nóz itp . Lekarz zamiast przywrocic szybko lek antydepresyjny stwierdzil ze to objawy odstawienne ,czemu tylko trwały 3 lata? Gdyby spotkało mnie to dzis skonczyło by sie to w sądzie, trafiajac na leczenie kazdy ma prawo do rzetelnej diagnozy i leczenia bez swojego najmniejszego wkladu a nie jak w klinice pacjent pozostawiony jest samemu sobie ew. slyszy ,,my za ciebie nic nie zrobimy'' Ma racje osoba piszaca ze tam chodzi o szkolenie stażystów wypicie kawy i pier...... głupot . Wreszcie najważniejsze lęk ,depresja , natrectwa itp choroby niezaleznie dlaczego powstaja sa spowodowane rozregulowaniem funkcji mózgu ,nie ma psychiki bez mózgu zastanówcie sie nad tym. Żadna terapia tego nie zmieni . Każdy pacjent ma prawo do leczenia choroby w sposób najmniej uciazliwy dla niego a wiec jesli chce przyjmowac leki moze to robic i ma do tego prawo i zaden terapeuta ani lekarz tego zabronic nie może. Dlaczego w klinice leki nie sa podawane a jesli ktos je przyjmował sa mu odstawiane ? Ja przez bład lekarzy zostałem wpedzony w głeboka depresje i dopiero po 3 latach stosowania roznych leków otrzymalem skuteczny lek , bardzo stary i silny brany w max dawce ale wyprowadzil mnie na prostą. Wniosek jest prosty leczenie w klinice opiera sie na tym ze pacjent musi przezwyciezac swoje obawy sam i nikt mu nie pomoze a to prowadzi do wniosku ze takie leczenie kazdy w swojej chałupie moze stosowac. Dno i jeszcze raz dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co poszedłes na terapie jak potrzebowałes tylko leczenia farmakologicznego?

 

jest to akurat klinika byc moze jedyna w Polsce która ZAMIAST ZAŁATWIAC problemy faszerujac farmaceuytykami robi cos innego .Mi to pomogło zreszta mam lęk do leków bo po jednym antydepresancie mnie powykręcało wiec akurat mi zależało by nie kładziono nacisku na farmaceutyki.

 

benzodiazepiny kazano mi odstawic bo moga powaznie uzalezniac.

W sumie mogli dac leki i miec swinty spokój tak jak robią to wszedzie a co dalej bedzie z toba maja gdzies .

 

nie jest to napewno miejce dla osób które licza że leki załatwią wszystko za nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Toba dalej sie interesuja nie tak jak tymi co biora leki .Poszedlem do kliniki gdyz nie musze sie znac na wszystkim ,leczyłem sie u lekarza skierował mnie tam uznajac to za wskazane ,więc stosujac się do zalecen zglłosilem się na kwalifikacje i tu jest problem gdyż jesli są tak swietni powinni powiedziec ,, pan ma inna chorobe ,panu nie pomożemy tylko zaszkodzimy'' . Co do leczenia farmakologicznego to po jednej nieudanej kuracji można wysnuc tylko wniosek ze akurat ten lek mi nie pomaga ,coż sa inne może warto spróbowac . Ja przerobilem 70proc lekospisu antydepresyjnego i tylko 2 leki skutkuja i to w dawce powyzej 200mg a biorac po 150 mg nic nie pomagaly . Dla pełnego obrazu zeby nikt nie miał watpliwosci po wyleczeniu w 2003r przez 3 lata wszystko bylo ok po czym ponownie powrociło. Co to moze byc ? nerwica na 3 lata sama przeszła i wróciła? A moze po prostu depresja nawracajaca i tyle. Można żyć w utopi i oszukiwać samego siebie ze ,,to tylko nerwica '' ale od tego sa lekarze zeby diagnoze postawic i leczyc jak najlepiej potrafia. Dziwne ze na innych oddziałach ipin notuja wielokrotnie wyższy proc popraw niz w klinice i to po 2-4 tyg a nie po 10 . Skoro tam trzeba samemu pracowac nad soba to po co terapeuci ? Leczenie przebiega mniej wiecej tak boisz sie jazdy autobusem to własnie autobusem każa ci jezdzic aż przekonasz sie ze to niczym nie grozi. Wreszcie najważniejsze ipin jest placówką badawczo-rozwojowa i własnie tam prowadzi sie eksperymenty ciekawe czy informuja pacjentów ze biora udział w eksperymencie ,bo według karty praw pacjenta powinni informowac i uzyskac zgode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , w klinice byłem kilka lat temu ,dzis z perspektywy czasu moge stwierdzic ze pomoc znajduja tam tylko pacjenci zdrowi majacy tylko problemy z niesmialoscia ,zagubieniem ,niska samoocena.

 

Też tam byłam i dokładnie takie samo mam zdanie. To jest klinika dla osób bardzo bardzo lekko zaburzonych. Moim zdaniem jest sens tam iść, jeśli ma się problem właśnie z nieśmiałością, lekką fobię społeczną, problemami z asertywnością i tego typu kompetencjami społecznymi. Nie ma co tam tracić czasu, jeśli ma się poważne problemy depresyjne, osobowościowe, z odżywianiem, itd. Tam nie ma kompetentnych osób i metod do zajmowania się poważniejszymi przypadkami, bez dwóch zdań. Terapeutyczne dno.

 

Diagnostyka pożal sie boże ,pomimo depresji zwyklej zwyczajnej z bezsennoscia, brakiem apetytu ,lękiem, myslami ,,s'', poczuciem winy rozpoznano u mnie nerwice i zlecono odstawienie leków . Skutek ? czarna rozpacz i krok od samobójstwa

 

W takim właśnie stanie wyszłam z kliniki... Jedna z najgłębszych depresji w życiu, totalne rozedrganie, silny jadłowstręt, bezsenność, myślałam tylko o samobójstwie, miałam plany, bo tak tragicznie się czułam, błagałam wręcz o leki, ale nie byłam brana poważnie. Gdyby krewna nie zawiozła mnie do lekarza, którzy dowalił z mety 3 antydepresanty, bo byłam w baaardzo głębokiej deprze - to być może by mnie już tu nie było. I żeby nie było - ja widzę sens w odstawianiu leków, ale pod warunkiem, że człowiek bez nich sobie w miarę radzi i pod warunkiem, że w zamian za odstawkę proponuje się nieco inne metody niż takie, jak są w tej klinice... Czyli relaks, "treningi", beznadziejnie prowadzona grupowa (jedna osoba mówi, koniec, potem druga, koniec - i ni cz tego nie wynika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na jeszcze kilka spostrzezen ,dlaczego to pacjent nie może zdecydowac czy chce w ramach psychoterapi mieć dołaczone leki poprawiajace jego stan? Dlaczego terapeuta nie wyjasni celu psychoterapi i celu zazywania leku ,zeby pacjent miał jasnosc czemu słuzy terapia a czemu lekarstwo i nie chodzi mi o benzodiazepiny które faktycznie niczego nie lecza? Hmmm cóz statystyki porównawcze staną sie niezgodne z załozeniami ? Czemu terapeuta nie wskaże przyczyn choroby i które problemy trzeba rozwiazac i w jaki sposób aby stan pacjenta poprawic , oczywiscie w sposob jasny i zrozumialy tak aby pacjent miał przekonanie ze robi cos w dobrym kierunku i odczuwal dzieki temu poprawe , hmm za słabi sa ? nie potrafia / nie chca ,czy nie mogą? Na koniec warto zwrócic uwage na jedna sprawe ; wybierzcie 1 terapeute i popatrzcie ile czasu poswieca 1 pacjentowi a ile stażyscie uczacemu sie ,jest spotkanie społecznosci mozna zapytac sa kluby byłego pacjenta szkoda ze ilekroc zapowiedziałem swoj przyjazd nikt z terapeutów nie chciał byc obecny w tych dniach.

 

-- 22 lip 2011, 14:45 --

 

Nikt nie neguje nie prostuje ,czyżby zgadzali sie z tym co napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Zapraszam do prywatnego gabinetu psychologicznego. Oferuję profesjonalną pomoc, konsultacje psychologiczne, terapie, poradnictwo w sytuacjach kryzysowych.

 

Jeśli szukasz pomocy i cierpisz z powodu:

 

depresji

lęku

napadów paniki

zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, natręctw

fobii , w tym fobii społecznej

schizofrenii

zaburzeń afektywnych dwubiegunów

złości

niskiej samooceny

przewlekłego zmęczenia i wypalenia zawodowego

problemów małżeńskich

problemów występujących u młodzieży

przewlekłego stresu

nieradzenia sobie z problemami dnia codziennego

straty bliskiej osoby

 

zadzwoń i umów się na spotkanie.

 

tel. 0 503 787 485

 

Dogodny dojazd!!!

ul. Hoża w samym Centrum Warszawy.

 

Więcej: http://www.psychologia-pomoc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×