Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Allah jedno jest pewne>>zareagowałeś wręcz nadwrażliwie na ten lek, zważywszy że wziąłeś zaledwie 5 mg. Wytłumaczenia tego mogą być 2. Albo mianseryna weszła w interakcje z zoloftem, co może skutkować nasileniem działania mianseryny, a co za tym idzie nasileniem jej skutków ubocznych, albo podobnie jak ja źle reagujesz na generyki(Miansec to zamiennik Lerivonu). Też kiedyś brałam ten lek i też miałam ciekawe jazdy po nim, ale już na lerivonie nic takiego się nie powtórzyło. Także myślę, że trzeba by o tym wszystkim opowiedzieć lekarzowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza opcja odpada .... w dniu kiedy brałem Miansec po raz pierwszy byłem ostatni dzień na esci ....to co prawda tez generyk ale jego dawka była już minimalna 5mg

druga opcja bardzo prawdopodobna. Zrobie próbę teraz na święta i jak sytuacja sie powtórzy to pojde do lekarza po coś innego

Dzięki Wam za info .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie jak długo trzeba czekać na efekt działania tego leku biorę dawkę 35mg na dobę jest leka poprawa z depresją ale ta nerwica lękowa to mi doskwiera może ta dawka jest jeszcze za mała a może za krótki czas brania tego leku jak miesiąc

No i jakie czasie wam pomógł lerivon

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj

i co ty na to ze lekarz kazał mi brać w takich dawkach

rano 10mg

południe 15mg

wieczorem 15mg

ale ja sam zrezygnowałem z dawki południowej to znaczy z 15mg na 10mg bojąc się ze to dawka to za duża i mnie powali czy brać tak jak lekarz kazał 15mg a nie jak sam biorę 10mg

A co do czasu pełnego wyleczenia to w moim przypadku to może trwać dłużej bo to była dość duża depresja :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj zjadłem 1/4 tabletki 30 mg czyli 7,5 mg i ładnie usnąłem więc może ten lek potrafi zadziałać również w małej dawce.

Działania antydepresyjnego się jakoś po nim nie spodziewam ale super działa na spanie i chyba trochę przeciwbólowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaburzenia snu - co "mówią" leki ?

 

Od dziecka się często budzę w nocy , właściwie to taki przerywany sen.

Myślę sobie ostatnio że jednak to jakiś fizjologiczny defekt w moim przypadku..(wygląda na to że całe życie byłem niewyspany)

Ostatnio dostałem pierwszy raz w życiu lek który pozwala mi się wyspać normalnie (lerivon).

Trittico nie działa na mnie dobrze jak się okazało.

Mnie ciekawi taka sprawa: Jeśli wiadomo że chemia zawarta w lerivonie powoduje u mnie polepszenie snu to czy można wyciągnąć jakieś konkretne wnioski na ten temat?

Chodzi mi o to czy ktoś znający się na lekach ma jakąś wskazówkę , wiedząc że dobrze reaguje na ten specyfik?

 

Opis działania

Mianseryna należy do grupy piperazynoazepin, któr chemicznie nie są podobne do trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych (TCAs). W jej strukturze brak podstawowego łańcucha bocznego, który uważa się, że jest odpowiedzialn za działanie antycholinergiczne trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych. Mianseryna zwiększa ośrodkowo przewodnictwo nerwowe blokując receptory a2-adrenergiczne i hamuje ponowny wychwyt noradrenaliny. Dodatkowo stwierdzono interakcję z receptorami serotoninowymi w OUN. Badania farmakologiczno-elektroencefalograficzne u ludzi potwierdziły działanie przedwdepresyjne mianseryny. Skuteczność przeciwdepresyjną mianseryny potwierdzono w wielu badaniach z podwójnie ślepą próbą i wykazano, że jest ona porównywalna z innymi obecnie stosowanymi lekami przeciwdepresyjnymi. Co więcej, wykazuje ona właściwości anksjolityczne i poprawiające sen poprzez jego pogłębienie i wydłużenie, co ma szczególne znaczenie w leczeniu chorych z lękiem lub zaburzeniami snu występującymi w schorzeniach depresyjnych. Uważa się, że właściwości uspokajające mianseryny związane są z blokowaniem receptorów histaminowych H1 i adrenergicznych a1.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×