Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę Citronil ponad 6 m-cy. Szybko zaczął działać, lecz po jakichś 3 miesiącach jego działanie osłabło. Od ponad miesiąca biorę dawkę 40 mg (wcześniej 20 mg), ale efekty coś słabe. Myślę o zmianie na inny lek (tzn. lekarz może mi to zmieni). Może ktoś podpowie mi jaki lek dobrze radzi sobie z natręctwami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazei przyjmuje go od 6 dni po 10 mg i na 7 dzień wchodze na 20mg do tej pory nie ma zadnej poprawy. a nawet wydaje mi sie ze nasilily mi sie objawy typu: Zawroty glowy, oslabienie, potliwośc przerażenie oraz huśtawka uczuć, trzęsienei rąk , biegunka po zjedzieniu czegokolwiekj z rana no i brak apetytu

 

-- 06 cze 2011, 11:31 --

 

Chodzi o citabax

 

-- 06 cze 2011, 15:34 --

 

Mam pytanbie, czy citabax moze naslic nerwice, chodzi o to ze juz 6 dzien go biore w 10 mg ale strasznie sie caly trzese boje sie serce mi bije szybciej i strasznie kreci mi sie w glowie ?

 

Prosze o odp jaknajszybszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazei przyjmuje go od 6 dni po 10 mg i na 7 dzień wchodze na 20mg do tej pory nie ma zadnej poprawy. a nawet wydaje mi sie ze nasilily mi sie objawy typu: Zawroty glowy, oslabienie, potliwośc przerażenie oraz huśtawka uczuć, trzęsienei rąk , biegunka po zjedzieniu czegokolwiekj z rana no i brak apetytu

 

Mam pytanbie, czy citabax moze naslic nerwice, chodzi o to ze juz 6 dzien go biore w 10 mg ale strasznie sie caly trzese boje sie serce mi bije szybciej i strasznie kreci mi sie w glowie ?

 

Antydepresanty przez jakiś czas mogą wywoływać objawy, o których piszesz- Twoje są wręcz "podręcznikowe".

Zachodzą zmiany chemiczne i Twój organizm może odczuć mocniej skutki depresji. Równowagę chemiczną w mózgu uzyskuje się po pewnym okresie stosowania lekarstw, z reguły są to dwa, trzy tygodnie, więc musisz przetrzymać.

Mój lekarz, aby uniknąć takich objawów, doradził mi przez kilka dni przed rozpoczęciem kuracji brać przed snem afobam i zadziałało to skutecznie. Brałam go przez miesiąc. Działa usypiająco i rano ciężko się podnieść z łóżka, ale po konsultacji z lekarzem zaczęłam brać nootropil- dotlenia komórki, ożywia, usprawnia proces myślenia- co ułatwiło mi kontakty z innymi ludźmi i tym samym pomogło walczyć z przyczynami depresji. Uważam, że ten lek jest bardzo pomocny, a co ważne można go brać przez lata. Najlepiej skonsultuj Swoje obawy z lekarzem. Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest na urlopie i zdecydowalem narazie go nie brac, a stosowałem dodatkowo lek lerivon w dawce 45mg na noc rano citabax ale wczoraj mialem takie jazdy serce walilo jak mlot cisnienie od 110.65 do 148/96 ze poezja. Mozna by bylo napisać poezje z tego dzisiaj też nie za dobrze sie czuje kreci sie w glowie rece sie trzesą, boli z przodu głowy i w skroiach ;( Moze spowodowane to byc tez steresem? , ze tata wyjechal za granice do pracy, mam do wyrwanie paskudne ósemki które sa popsute :( nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś przerywać kuracji, bo nasilenie objawów jest rzeczą normalną. Po dwóch tygodniach powinno się wszystko ustabilizować. Ja raczej odstawiłabym ten leviron i kontynuowała 10mg citabaxu. Mój lekarz zwiększył mi dawkę do 20mg po miesiącu i tak przez trzy kolejne- dla mnie wystarcza, bo, jak wspominałam, redukuję też przyczyny depresji, co jest istotne w leczeniu. Możesz też odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, powinien coś doradzić, albo porozmawiaj z farmaceutą. Lekarze czasami nie więdzą dokładnie jak leki ze sobą współgrają, farmaceuci w tym są wyspecjalizowani, że tak powiem.

Może doradzą Ci jak przetrwać do kolejnej wizyty u Twojego lekarza.

Jedno jest pewne- samodzielnie nie przerywaj kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra wczoraj przepisała mi dawkę 20 mg. Tydzień po pół tabletki, potem już po jednej rano, za miesiąc kontrola. Jestem ciekawa bardzo wyników. Wiem,że będą najwcześniej za 3 tygodnie, ale i tak już bym chciała je widzieć.

 

Nie bój żaby, moją depresję wykopało w kosmos, ale po jakichś 6-8 tygodniach dopiero się zaczęło działanie, wcześniej trzęsawka straszna, a teraz po paru miesiącach depresja moja jest wykopana w kosmos, a i tak jestem pojebany. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citronil - pierwszy lek, pierwszy dzień pierwszego leku

 

Pisałam w innym wątku, że niedawno pierwszy raz odbyłam wizytę u psychiatry. Lekarka stwierdziła, że generalnie mój stan nie jest jakiś bardzo poważny, że powinnam się cieszyć, że jestem zdrowa, mam swoje pewne problemy i sama się upierałam na leki antydepresyjne. Przepisała mi Citronil 20 mg, przez 8 dni pół tabletki, potem jedną. Dzisiaj rano wzięłam pierwsze pół tabletki i chyba to będzie też ostatni raz... Teraz czuję się tak, że już chyba wolę tę swoją emocjonalność, wrażliwość i płacz na zawołanie niż kompletny brak możliwości rozpłakania teraz. Tak się złożyło, że dowiedziałam się teraz przykrej wiadomości i normalnie wiem, że popłakałabym się, a teraz nie mogę. Czuję się taka zblokowana w środku, mam zacisk żołądka, brak apetytu. Ja dopiero teraz czuję się chora i nie chcę tak się czuć :( Powiedzcie mi jak długie jest działanie takiej połówki tabletki, kiedy to cholerstwo ze mnie wyjdzie? Nie zamierzam jednak brać tego więcej...

 

-- 17 cze 2011, 22:45 --

 

błagam, doradźcie mi coś, coraz gorzej się czuję po tym leku, mam jakieś czarne myśli i jestem jakaś taka nieobecna, w ogóle nie chce mi się spać i czuję, że noc mam już z głowy i nie zmrużę oka...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lady_destroy, Myślę,że jeden lek to zdecydowanie za krótko,żeby móc powiedzieć o terapeutycznym działaniu leku.

Zazwyczaj lek zaczyna działać optymalnie po dłuższym czasie zażywania.

Lekarz nic nie mówił o jego dzialaniu?

 

Lek Citronil zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarka uprzedzała mnie, że przez pierwsze dni mogę czuć się trochę gorzej, ale ja chyba jestem zbyt niecierpliwa, żeby to wytrzymać. Teraz czuję się jeszcze gorzej, jest mi zimno, czuję coraz większy niepokój. Co ja teraz mam robić, czekać aż jeszcze bardziej będzie mi się pogarszać? Czy mogę wziąć jakiś lek uspokajający? Bo ja nie zasnę w nocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja 6 dni temu zaczelam swoja przygode z Citabaxem. Dawka 10 mg. Zaluje decyzji, gdy zaczynalam brac tez nie bylam tego pewna. Ten okres nie jest taki zły w calej karierze mojej nerwicy (od jesieni zeszlego roku). Na poczatku bylo najgorzej. Teraz regularnie chodze na psychoterapie. W tym samym tygodniu, co zaczelam brac lek na spotkaniu z terapeuta odkrylam podloze swojej nerwicy lekowej. Chcialabym dac sobie jeszcze jedna szanse bez leków. By moc z czystym umyslem chodzic na spotkania i pozbywac sie problemu.

Po leku moze mniej roztrzesiona, ale na poczatku spałam jak zabita 2 razy zaspalam do pracy, teraz znow nei moge spać, od 2 dni. Jestem jakas nakrecona. Po poludniu chcialam sie zdrzemnac, bo czułam potrzebe, ale nie moglam zasnac totalnie. Spadek libido do tego, to znaczy moze i ochota jest ale totalne znieczulenie. Niewielkie odczucia. Biegunka, brak apetytu. Jestem mloda i chce sie cieszyc zyciem.

Wizyta dopiero za 2 tygodnie. Stad moje pytanie do osób które znaja ten lek-czy moge go odstawic teraz, poki moj organizm nie jest lekiem az tak nasiaknięty. Czy jutro np. wziąc polowe dawki tej co dzis? I tak przez kilka dni?

Z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic Ci sie nie działo? Bo ja sie boje, ze moge miec gorzej jak przed braniem tego leku. Boje sie tez, ze psychiatra zrobi mi piękny wykład i nakrzyczy. Ci lekarze tak chetnie dają leki, jak cukierki-takie mam wrazenie. To co ostatnio czytam na forach na ich temat to jakas masakra, te wypowiedzi ludzi. Ze niby lek uzaleznia, ze cięzko zejśc z niego, ze po zaprzestaniu brania jest gorzej i wraca choroba, do tego padek libido-i co to za radość z zycia pozniej, jak nawet nie mozna sie rozluźnic dobrym seksem bo sie nie chce po prostu. To jakies błędne kolo.

Ja dopiero niedawno pojęłam, ze to co mi sie dzieje to nerwica, wczesniej szukalam u siebie roznych chorób, ktore moga byc przyczyną takiego samopoczucia. Czuje ze zaczynam rozumiec ta chorobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128909,

Gorzej napewno po takim krotkim czasie nie bedzie poprostu wrocisz do punktu wyjscia, moj psychiatra nie rzyczal anie nie opierniczal po prostu powiedzialem mu jak zareagwalem na ten lek i po prostu powiedzial ze lek jest dobry ze dzialal u wielu osob no a ja go odrzucilem i zmienil mi lek na inny ja po 7 dniach brania, wrocilem do stano takiego jak przed braniem

 

U mnie nasilily sie mysli sambojcze niechec do zycia, lzy w oczach po przebudzeniu, drzenie rąkj, krecenie sie w glowie i walilo mi serce jak potluczone wiec nie dalem rady go brac ;/ i na 8 dzien juz wogole go nie bralem i nic sie nie dzialo ze mna

 

-- 19 cze 2011, 21:28 --

 

P.S ale to ty musisz zdecydowac czy chcesz sie jeszcze omeczyc i zobaczyc co bedzie dalej jak wejdziesz na wieksza dawke czy nie. Mi powiedzial ze jak bym 8 dnia wszedl na wieksza to moze on by lepiej zaczal dzialac ale juz tego nie sprawdzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenna dla mnie odpowiedź.Przestałam brać ten lek,ale od paru dni źle się czuję.Bóle głowy,drętwienie rąk,koszmarne sny ,niechęć do życia,myśli samobójcze .Może ja sobie to wmawiam,ale jak brałam citabax tak źle ze mną nie było.A dlaczego przerwałam kurację? No właśnie bo było ze mną lepiej i szkoda mi było kasy na leki.Boję się o tym powiedzieć mojej lekarce bo będzie drzeć ryja na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cital zażywam już 6 lat 30 mg samopoczucie różne ale nie jest najgorzej. Dzisiaj miałam fatlne sampoczucie jakby nawrót choroby nie wiem czy to przejściowe, czy znowu choroba powraca a jak jest u Was , pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jestem weteranką i do tego zażywam jeszcze Sulpiryd 200 mg ale trudno, chyba do końca życia będę na prochach. Jeżeli chodzi o motywację to różnie ale bardziej słabo, natomiast procesy myslenia w ogóle nie zaburzone norma, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem czwarty tydzień na Citronilu 20mg, przedtem przez dwa miesiące Escitil, który nie dał mi nic. Leczę się na depresję i nerwicę. Z efektów ubocznych jakie wystąpiły to na początku duża senność i jak myślę lekkie problemy z oczami,czasami zamazują mi się litery, zauważyłam też, ze nie zawsze ale czasami miewam problemy z refleksem na drodze więc staram sie jeździć wtedy bardzo spokojnie i ostrożnie. Z efektów pozytywnych mogę się pochwalić tym, że przestałam mieć wstręt do robienia czegokolwiek, poprawił mi się humor, z energią życiową trochę słabo, bywają dni bezruchu prawie ale tez jest i coraz więcej takich, kiedy pracuję z ochotą a wykonywane czynności sprawiają mi przyjemność. Czasami tez zaczynam myśleć o przyszłości, co zrobię, co zrealizuję, czego już od dawno nie miałam. Ogólnie można powiedzieć póki co Citronil działa i mam apetyt na dalsza poprawę samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj biore Cital i jest tragicznie :why: nudnosci, dretwienie szczeki, ciagle bieganie na siku i nie moge wstac z lozka oraz zebrac mysli. Jest to uciazliwe, bo mam prace, ktora wymaga ciaglego kontaktu z ludzmi. Mam nadzieje, ze mi to szybko przejdzie, bo czuje sie fatalnie. Mysle tez ze mam za duza dawke - lekarz przepisal mi 40 mg. Jak myslicie moze lepiej zejsc do 20 mg i pozniej zwiekszyc do 40? Mam zdiagnozowane zaburzenia afektywne i poczatek depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj biore Cital i jest tragicznie :why: nudnosci, dretwienie szczeki, ciagle bieganie na siku i nie moge wstac z lozka oraz zebrac mysli. Jest to uciazliwe, bo mam prace, ktora wymaga ciaglego kontaktu z ludzmi. Mam nadzieje, ze mi to szybko przejdzie, bo czuje sie fatalnie. Mysle tez ze mam za duza dawke - lekarz przepisal mi 40 mg. Jak myslicie moze lepiej zejsc do 20 mg i pozniej zwiekszyc do 40? Mam zdiagnozowane zaburzenia afektywne i poczatek depresji.

 

A to Twój pierwszy antydepresant? Mi sie wydaje, ze to strasznie duża dawka tak na raz. W ogóle do antydepresantów powinno się przyzwyczajać stopniowo zwiększając dawkę co kilka dni w zależności od reakcji na lek. Ja mam depresję nie wiem jak jest w wypadku zaburzeń afektywnych, mimo to wolniej bym przyzwyczajała organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×