Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

no a w przypadku uszkodzenia mózgu, jakie jest leczenie i czy w ogole jest?

 

Nie nastawiaj się na nic, bo mózg to delikatna tkanka i ciężko będzie tu coś wykminić. Ale o ewentualnym leczeniu decyduje neurolog. W przypadku uszkodzeń kory podaje się np. Lucetam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika92, ja biorę depakine... to jest lek przeciwpadaczkowy ale też stabilizujący nastrój i w moim przypadku (podobno) ma zmniejszać napięcie mięśniowe. często stosowany przy depresji i chad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, na padaczkę. ten lek chyba też się przepisuje w depresji ale wtedy to było na rzekomą padaczkę. ze 2 lata brałam, błąd lekarza. ;/

 

No ja rozumiem, bo to jest tymoleptyk, który ma stabilizować nastrój. Ale co oznacza rzekoma padaczka? Żeby stwierdzić padaczkę muszą wystąpić objawy epileptyczne plus należy wykonać odpowiednie badania: eeg, ewentualnie tomograf. Miałaś to zrobione? Czy doc. tak sobie strzelił?

 

-- 16 cze 2011, 22:46 --

 

Lady_B, tymoleptyki są ogólnie ciekawe. Mogą mieć przeróżne działanie, w tym np. przeciwbólowe. Lady jak się czujesz po depakine? I jak waga? Bo słyszałam, że tyje się po tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dawali dipromal, ale wtedy nie było żadnej depresji.

 

halenore, jako dziecko zanosiłam się kilka razy dziennie. odkąd pamiętam tracę co jakiś czas przytomność. nieprawidłowe eeg taką deyczję u lekarza spowodowało. podobno zapis padaczkowy. potem się okazało że neurolog był dla dorosłych a ja wtedy w podstawówce byłam.

do tej pory niektórzy lekarze mówią że eeg mam zapis padaczkowy, ale że to nic, mdlej sobie a co :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, ja mam zwiększone ryzyko tycia przy depakine bo mam też PCO i skłonności do tycia z innych powodów... ale jem to 6 tydzień i nie utyłam nic a nic... choć ostatnio się strasznie objadam (od 4 dni) ale to dlatego że powinnam dostać zaraz okres... ogólnie dobrze toleruję ten lek... nawet libido mam ok :twisted: choć w mojej sytuacji to nie jest dobra wiadomość ;)

 

ALEKS*OLO, jak dropsy miętowe to to nie smakuje ale ma swoisty smak... obrzydliwy wg mnie :? ale jeśli chodzi o działanie to już w 2 tygodniu odczułam spadek napięcia mięśniowego ale niestety już wróciło do normy... poza tym spadła mi agresja i nerwowość ale też nie tak jakbym chciała... może za mała dawka... może za krótki czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika92, nom... czasem tak a czasem zapaść... różnie. kiedyś jak mnie wieźli karetką i się lekko ocknęłam jak mi ciśnienie mierzyli to usłyszałam głos "boże co ona za za ciśnienie... wcale nie ma ciśnienia... powinna już nie żyć" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×