Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

linka,co Ty się tak najeżasz?Napisałem,że to są moje "impresje" po lekturze tego wątku.Leczę się od ok.20 lat i mam swoje zdanie,które niekoniecznie musi być zgodne z Twoim.Sugeruję trochę pokory wobec innego punktu widzenia ,bo prawdy wygłaszane "ex catedra",z poczuciem wyższości nad maluczkimi ,mogą odnieść odwrotny skutek od zamierzonego.I nie bądź aż tak niegrzeczna.

Rozumiem polemikę ale od pewnego poziomu merytorycznego i braku wrogości do interlokutora.

Jeszcze raz podkreślam,że od kilku lat w polskim i europejskim wykazie chorób nie ma choroby:nerwica .

Chcesz coś leczyć,co nie istnieje?Zupełnie tego nie rozumiem.

 

Pozdrawiam.

 

-- 13 cze 2011, 13:22 --

 

Nie jestem wrogiem psychoterapii ale pod jednym warunkiem-nic na siłę.Jeżeli komuś to pomaga,to oczywiście.Ale musisz przyjąć do wiadomości,że nauka idzie do przodu i rola psychoterapii w leczeniu chorób,których podłożem są np. wady genetyczne,nierównowaga neurotransmiterów np. w chorobie Parkinsona czy schizofrenii a obecnie przyjmuje się,że odnosi się to również do zaburzeń lękowych,depresji,wariantów mieszanych,to farmakoterapia jest jedynym skutecznym sposobem leczenia.

 

Ps.linka,czy Ty kiedykolwiek doświadczyłaś ogromnego,wszechogarniającego lęku?Uczucia,które jest najgorszym z możliwych doświadczeniem człowieka?Kto wtedy myśli o uzależnieniu,poznaniu,lince,Bogu?

Chce się tego uczucia pozbyć i zjadłby w takiej chwili g.no,żeby się tego nie doświadczać.

I już ostatnia sprawa.Tak mi powiedział "mój" psychiatra:istota leczenia zaburzeń psychicznych polega na cierpliwości i empatii do pacjenta.

Twoje credo"wredne żarty i ironia"-wobec kogo,NAS?

 

Może to przemyślisz-nieomylna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz19,

 

a jakie jest slowo? gdzie go szukac? jak nazywaja to lekarze?

a anxiety neurosis to co to? bo mi to brzmi na strach i nerwy, czyli cos w tym kierunku. Mieszkam w hiszpanii i tu nazywaja to ansiedad (to samo co anxiety) albo crisis panico itp.

 

a nerwica serca czy zoladka?

 

Nie atakuje tutaj ciebie, zebys tak nie odebral. Ale jak to sie ma do tego co piszesz.

Mnie obojetne czy to nerwica czy nie. Zbyt nerwowa to nie jestem. Ale non stop bylam w léku. Jak zwal tak zwal cala Polska wie co to nerwica lékowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a jakie jest slowo? gdzie go szukac? jak nazywaja to lekarze?

 

Zaburzenia lekowe z napadami paniki. Mimo to mowi sie nadal potocznie o tej chorobie nerwica i wszyscy wiemy ocb - nie ma wiec po co czepiac sie slowek ;)

 

a nerwica serca czy zoladka?

 

Tak sie mowi tylko potocznie. Ale taki termin nie istnieje, tak samo, jak nerwica seksualna.

 

Jak zwal tak zwal cala Polska wie co to nerwica lékowa.

 

Absolutnie nie. "Cala polska" oprocz osob znajacych sie nieco na rzeczy, zainteresowanych tematyka, albo oprocz samych chorych, sadzi, ze czlowiek chory na nerwice jest nerwowy w znaczeniu wybuchowy, drazliwy, agresywny. I to caly jego problem. Widzialam kiedys watki zatroskanych matek na forach, piszacych, ze ich dziecko ma chyba nerwice, bo ciagle placze i latwo sie denerwuje...Oczywiscie osoby chore na nerwice moga tak sie zachowywac, ale jednak istota tej choroby jest co innego, o czym wlasnie osoby niezainteresowane zwykle nie wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według klasyfikacji ICD-10 stosowany jest termin zaburzenia lękowe.Klasyfikuje się typ leku:napadowy,uogólniony,fobie,kompulsje,obsesje,zaburzenia post-traumatyczne-to z głównych.Termin "nerwica" został wycofany z polskiej klasyfikacji chorób i formalnie jest "nielegalny".Owszem występuje w obiegu potocznym,ale nie powinien być używany przez osoby mające wykształcenie medyczne.

CBDU

 

PZDR

PS.Marcja ma w 100 procentach rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja,

1. wlasnie o to mi chodzilo, ze lekarze i wszyscy nerwicowce (stracholudzie) tak to nazywaja i wiedza o co chodzi.

2. o nerwicy seksualnej jak dotad nie slyszalam ;)

3. "cala Polska" chodzilo mi wlasnie o nas tutaj. tych co to mamy. I zgadzam sie, ze NERWICA to brzmi dla tych co nic nie wiedza "o nas" ze jestesmy nerwicowcami "slabe nerwy"

 

a wlasnie o to mi chodzilo, tego terminu mi brakowalo- ZABURZENIA LÉKOWE- to jest dobra nazwa ogolna. bynajmniej jak dla mnie strzal w 10.

 

Tylko moze nazywaja to nerwica bo (nie wiem jak sie wyrazic, sory czasem mi slownictwa brakuje) korzenie choroby sa z ukladu nerwowego czy neurony czy jak to tam od strony medycznej, no i przeciez bezno niezle na uklad nerwowy dzialaja.

 

No i dlaczego nazwa np po ang. to anxiety neurosis? (chyba nawet w lacinie tak sie nazywa) po hiszpansku NEUROSIS DE ANSIEDAD i na polski wychodzi ZABURZENIA NERWICOWE (slowo "strach" czy "lék" w nazwie nie wystepuje. A jest to nasza choroba.)

 

Nie wiem czy rzeczywiscie nie ma takiego pojecia w medycynie w Polsce ale skoro tak mowicie to pewnie macie racje. Widocznie przyjelo sie tak , ze nazywaja to nerwica lékowa.

 

-- Wt cze 14, 2011 1:23 am --

 

tak apropo to niech admin zmieni nazwe forum z nerwicy.com na co innego bo to nie nasza choroba ;)

 

PS. wydaje mi sie, ze ten temat nie powinien byc w temacie XANAX bo np teraz chce napisac na temat tabletek i tak troche dziwnie, ze zeszlo sie tu z tematu tak daleko.

 

 

dostalam dzisiaj lexotan. tu sie nazywa lexatin firmy Roche. Dostalam 2 pudla kapsulki 3mg. Musze sprawdzic jego moc wiec najpierw pol walnelam. jak narazie nic. dziwne bo tutaj jest w kapsulkach a pamietak kiedys w Polsce jak mi lekarz dal raz recepte to byly to tabletki.

 

Mam nadzieje, ze jest bardziej podobny do Cloranxenu niz XANAX. Xanax strasznie dziala uzalezniajaco jak dla mnie. W ciagu kilku dni doszlam do 5mg i ciagle wiecej mialam ochote wlanac bo no nie moglam zasnac.

 

zobaczymy jak ten lexotan. Szukalam temtu Lexotan ale nie znalazlam, moze zle szukam.... tylko jakies wyrywkowe wpisy w postach znajduje. no trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore,

jak dla mnie mniej. jak wezme tyle zeby cos poczuc czyli okolo 4mg. to mniej, ja stawiam na 2-3 godzin. w sumie by sie sprawdzilo z tym co mowil kiedys moj lekarz psychiatra-neurolog, zeby lepiej brac mniejsza dawke ale nie co 6 czy 8 godzin tylko co 2. ja zaczelam od lexotanu- cwirtke co 2h. wtedy mnie zmulalao bo nigdy nie mialam do czynienia z zadnymi benzo itd. a jaka to byla dawka to nie pamietam bo dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do reszty ludu: nie chce mi sie wbijac w temat i grzebac ale fakt, widzialam tez nazwe anxiety disorder. ale co wtedy z anxiety neurosis? i np tu w Hiszpanii- neurosis de ansiedad?. wiec nie wiem, jak bede miala checi to pogrzebie w necie czy gdzies, narazie jedynie stwierdzam jakie sa nazwy i o jakich slyszalam. wiec wg tego nerwica lékowa powinna taka nazwa istniec.

 

jesli mozna prosic o zrodla gdzie jest stwierdzone, ze nie mozna uzywac w medycynie nazwy nerwica lékowa?

 

i ze nerwica narzadow wewnetrznych nie istnieje? bo ja wiem, ze istnieje i skoro istenie to tez np nerwica serca nie ma nic do czynienia z nerwica kojarzona jak pisales z wybuchami nerwow, szlaem itd. wiec nerwica lékowa ma swoj sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, Nerwica narządów nie istnieje..... to tak jakbyś powiedziała, że istnieje choroba która się nazywa " ból migdałków" - istnieje zapalenie migdałków a objawem jest ból migdałków, powszechnie zwane nerwice żołądka czy serca to objawy somatyczne nerwicy lękowej.

Nie ma takich chorób w klasyfikacji ICD 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby raz na zawsze zamknąć tę statystykę, podaję klasyfikacje zaburzeń lekowych wg.International Code Disorders-10/ICD-10/:

F40-fobie

F40.0-agorafobia

F40.1-fobia społeczna

F40.2-fobie specyficzne

F41-inne zaburzenia lękowe

F41.1-zespół lęku panicznego

F41.1-zespół lęku uogólnionego

F41.2-mieszane zaburzenia lękowo -depresyjne

F42-zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne

F42.0-zaburzenia z przewagą myśli/obsesji/ czy ruminacji natrętnych

F42.1-zaburzenia z przewagą czynności natrętnych/kompulsje/

F42.2-myśli i czynności natrętne mieszane.

 

No to drodzy bracia i siostry w chorobie niech się poklasyfikują albo spytają lekarza i dowiedzą w końcu na co są chorzy i jak pojemny jest termin "nerwica".Oczywiście występują warianty mieszane np. F41.1 łącznie z F40.0/bardzo popularne-dla przypomnienia agorafobia-lęk przed otwartą przestrzenią/

W F40.2 jest jak sądze ok.100 różnych rodzajów fobii np.lęk przed pająkami,klaustrofobia-odwrotność agorafobii,lęk przed lataniem samolotem/na tą dolegliwość cierpi Kim Dzong Il /itd.itp.

 

Pozdrawiam.

 

-- 14 cze 2011, 21:43 --

 

Oczywiście pomyłka -lęk paniczny F41.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestem przy głosie i kompie...Siedziałem w alprazolamie ok.5 lat.Jest to najskuteczniejsza benzodiazepina na zaburzenia lękowe o względnie niskiej komponencie nasennej i rozluźniającej mięśnie.Ma jednak wadę a może zaletę,że nie wytwarza tzw.aktywnych metabolitów.To co zostało przerobione w wątrobie nie ma właściwości przeciwlękowych.W przeciwieństwie np.relanium,który wytwarza dwa aktywne metabolity,jeden po drugim/ten drugi to bodajże oksazepam/,co powoduje tzw.długi okres półtrwania/bodajże do 100 godzin/.

Brak aktywnych metabolitów powoduje,że faktycznie odczuwalne działanie alprazolamu jest 3-4 godziny ale względnie silnie.Wpływ na odczuwanie ma również waga,dieta itp.Dlatego te właściwości powodują ,że jest bardzo skuteczny w przerywaniu napadów lęku.Wersja o przedłużonym działaniu ma okres efektywnego działania ok.18 godzin.Na ulotkach jest napisane,że tą wersję alprazolamu można podawać raz dziennie.Lepiej jednak spożyć ją w dwóch dawkach.Ta wersja leku stosowana jest w leczeniu objawowym lęku uogólnionego.Wada-wzrost tolerancji i uzależnienie.Dalej nie piszę,bo linka mnie obsobaczy a nie mam ochoty i idę już spać.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to xanax czy tam alprozolam dziala dobrze ale krotko. i tyle. mam porownainie bo 4 lata czy 5 lyakalam cloranxen.

po drugie, i wiele szybciej wciaga, uzaleznia, i nie daje spac jak sie nie wezmie.

no ale organiz jak organizm.

po braniu cloranxenu jak odsawilam tez nie spalam jak aniolek tylko ciezej sie zasypialo i sie przebudzalam, albo spalam pol snem itd. ale po braniu xanaxu przez tydzien nie wzielam raz i zero snu cala noc a wieczorem pracowalam do pozna. wyrwala o 9 rano do lekzra jak burza po xanax bo musialam przeciez cos pospac przed robota. lyknelam i zasnelam jak aniolek. za szybko uzaleznia. bynajmnie u mnie ten problem z zasnieciem. reszty nie wiem bo za krotko bralam i w dodatku zmienilam na lexotan. zobaczymy co to za paskudztwo.

 

ja uwazam, ze jak na 5 lat brania benzo, (cloranxenu, codziennie) to rzucienie go nie bylo takie straszne. jak dla mnie lepszy lek i tyle.

a ty xanax juz wali takie szopki po tygodniu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek_d04, Przyznaje sie do nieumyslnego błędu,pogrzebalam w internecie.

 

Faktycznie okres poltrwania wynosi12-15 h

 

Biodostepnosc xanaxu i xanaxu SR jest identyczna .Wchłanianie alprazolamu po podaniu xanaxu sr jest jednak wolniejsze,w związku z czym maksymalne stezenie alprazolamu jest mniej więcej o polowe niższe niż w przypadku identycznej dawki zwykłego xanaxu. Info ze strony: leki- informacje.pl/lek/charakterystyka-szczegolowa/1404,xanaxsr.html

 

Człowiek całe zycie sie uczy,teraz dokładnie wiem na czym polega sr .jednak mylić sie jest rzeczą ludzka.

 

odczuwalne działaniez wykłego alprazolamu,jednak znacząco sie różni od okresu poltrwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest normalne chyba!!!!!!!!!!

 

12g lexotanu i nic!!!!!!!!!!! jakbym nic nie wziela!!!!!!!!

 

co sie dzieje???

przeciez pol roku nie bralam zadnych bezno!!!

a wczesniej jak bralam to tez nie jakies kosmiczne dawki.

 

xanax nie dziala, lexotan kicha. co jeszcze z benzo mozna sprobowac??? z troche innym skladem??? sedam to mniej wiecej to samo co lexotan wiec chyba nie ma sensu.

 

ktos cos moze doradzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×