Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich .

jestem tutaj nowa..choc zameldowalam sie juz dawno danwo temu ( czy to powod do radosci nie wiem . :smile: ..)ostatnio moj lekarz domowy zapisal mi wenlaflaksyne .i to mnie toche zdziwilo bo na bole plecow.te bole wracaly prztez dwa ostatnie lata .czasem bardziej czasem mniej , ale w koncu nadeszly zz taka sila ze nei bylam w stanie egzystowac.dlatego najpierw dostalam zastrzyk , lekarz myslal ze to moze nerw.ale bylo sto razy gorzej , musialam przetac uprawiac sport itd.Moj lekarz jest dobrym lekarzem i raczej ufam .mu .wiem sama ze ze mna cos jest nei tak....mieszkam za granica .ucze sie i nei zawsze jest lawto .bardzo zle znosze stres.szysbko sie denerwuje.tez natrectwa rozne miewam.nie o to chodzi .chcialam was zapytac czy zaczynac teraz z tym lekiem .kiedy bole troche ustapily a nastapilo to ostatnio kiedy mialam wolny dzuien i totalnie sie rozluzowalam ..a nauki niebawem mam duzo .nie wiem jak zareaguje..troche sie boje.nie wiem czego sie spodziewac ..pozatym boje sie ze kiedys jak bede chciala odstawic.nie poradze soebie BEZ :wiadomo teraz jestem zmuszona sobie rradzic...bez leku .a uzalezniac sie nie chce..przepraszam jeszeli taki watek juz istnieje .ale nie moglam znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.aha i czy lek ten ma jakis wplyw na antykoncepcje hormonalna i czy mozna pic alkohol ???czy wogole.bardzo dziekuje z gory za odpowiedz .mam nadzieje ze ktos mi odpowie .pozdrawiam wszystkich na forum jednoczesnie witam sie z Wami i zycze Wa, duzo zdrowia i sily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie odstawiam Efectin. W poniedziałek wziąłem ostatni raz 75mg wenli, we wtorek wziąłem 20mg paroksetyny, za dwa dni zwiększę do 30mg. Mam nadzieję, że żadnych objawów odstawiennych nie będę miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj a dlaczego zrezygnowałeś z wenli?

 

u mnie drugi dzien:P zaczynam od 75mg, jest spoko.. żadnych uboków.. i w koncu przestało mi się kręcić w głowie, mdlić i takie tam.. po odstawieniu Escitalopramu

 

-- 10 cze 2011, 11:22 --

 

nie na Escitalopramie miałam te problemy z samopoczuciem fizycznym tylko po odstawieniu leku.. i trwało to już 8 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czyli Ty też dopiero zaczynasz wiolu173 :)

ja nie czuję póki co może speeda ale jakoś tak lżej mi się ruszać.. jakby to było mniej męczące odrobinę.. mam nadzieję, że ten lek przyniesie wiele dobrego.. nawet gdyby to miało być placebo, bo bardzo wierzę w ten lek.. to niech się dzieje co chce, byle poczuć energię.. i motywację..

 

po tygodniu mam przejść na 150mg a Tobie jak zalecił lekarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest racja. Ja tez przy kazdym ziewnięciu mialam odruch wymiotny. Ciężo było przetrwać pierwsze dni łykania tej chemii. w tej chwili minął mi już prawie rok odkąd biorę efevelon sr w dawce 75 i naprawdę jest dobrze. Funkcjonuję poprostu jak normalna osoba. Planuję wyjścia, wyjazdy, jeżdzę sama po całym mieście komunikacją, skończyłam kurs na prawo jazdy, kiedy coś chcę zrobić, to poprostu to robię, nie mam żadnych ograniczeń, nie maltretują mnie myśli przed każdym wyjściem, czy na pewno to dobry pomysł, co jeśli źle się poczuję.... Czuję, że mam więcej pewności siebie. A tak niedawno wydawało mi się to wszystko nieosiągalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mloda, to super,że tak na Ciebie działa,też biorę ten lek już kolejny raz i jestem zadowolona,bywają momenty dużego załamania,ale to nie związane z lekiem,a raczej z trudnej sytuacji w życiu.Doły jak już są to trwają o wiele krócej.

 

Ile płacisz za efevelon? Pytam bo biorę ten lek pod inną nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam biore efektin od 7 dni mam mdlosci nudnosci sennosc pobudzenie i jeszcze zachorowalem na zatoki teraz nie wiem czy to od leku czy od zatok oblewam sie potem na nic nie mam sily oczy mi sie zamykaja tragedia wyladuje w psychiatryku ile to jeszcze potrwa zawroty glowy mnie wykoncza uderzenia goraca nie do zycia jestem pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień miałam zmniejszona dawke wenli z 225 do 150,bo jakby mnie za bardzo wenla "nakrecala" -tak mi się wydawało .Jednak wczoraj byłam u dr i mówiłam,że na150 czuję sie gorzej i kazał wrócić do 225 ,ale o dziwo 150 rano i 75 w południe ,więc tak zrobię i zobaczymy,może będzie lepiej,czas pokazeBoje sie trochę,ze nie będę mogła spać,no ,ale nic biorę jak kazał.

Zawsze bralam 225 naraz rano,a biorę już taka dawke 2 albo 3 raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×