Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Białystok]


baraqs

Rekomendowane odpowiedzi

hej : ) widzę, że sie tu planuje jakieś spotkanie, ale jam nieśmiały twór to sie nie zjawię, no i nie mam na nerwice papierów (samodiagnoza, jakże często nietrafna). pogadałabym za to chętnie z kimś w zbliżonym wieku, mam 21. chętni ludzie piszą pw : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam Wszystkich ;)

Jestem nową forumowiczką i mieszkam niedaleko Białegostoku. Od wielu lat męczy mnie nn(nerwica natręctw) z przewagą obsesji. Około rok temu objawy stały się tak nasilone, że musiałam szukać pomocy lekarza, przedtem były niezbyt nasilone i nie przeszkadzały mi za bardzo w normalnym życiu. Trafiłam do ośrodka na Ciołkowskiego i obecnie kończę terapię indywidualną, biorę też od pół roku fevarin. Terapia pomogła nauczyć się żyć z nerwicą i ją sobie oswoić do tego stopnia że objawy już nie utrudniają "normalnego" życia, nadal są i pewnie będę już ze mną zawsze ale o wiele. wiele mniejsze. Terapia jak już tu Ktoś pisał to praca nad sobą ciągła i od nas zależy w dużym stopniu jej efekt. Bardzo bałam sie brania leków, ale niestety musiałam, aby móc pracować nad sobą. Ciężkie jast to nasze życie z lękiem :( , ale nie można się poddawać. Fajnie, że jest tu tylu ludzi z podobnymi problemami. Poczucie, że nie jest się samemu dużo pomaga. Fajnie, że postanowiliście się spotkać. Ja się chyba jeszcze nie odważę. Byłam i nadal jestem nieśmiała chociaż po terapii juz nie tak bardzo. Przedtem nie odważyłabym się na jakąkolwiek aktywność na forum. Taka ze mnie dziwaczka. Chciałam zapytać może ktoś wie coś o grupach wsparcia dla osób z nn. Trochę mi ta nerwica dała popalić i teraz po terapii trochę boję się zostać sama, boję się, że objawy znowu się nasilą, staram się być dobrej mysli i jednocześnie dmuchać na zimno. Pozdrówka dla Wszystkich i udanego spotkanka "nerwusków" :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex, Algakam słusznie prawi :)

 

Trilili, wydaje mi się, że nikt z nas nie będzie kontrolował papierów ani nie wprowadzi selekcji :) Przecież z jakichś powodów trafiłaś na tę stronkę.

 

Parę słów o nieśmiałości. Sama nie jestem taka znowu odważna, np. czasami w kontaktach z obcą osobą dopadają mnie tiki nerwowe w okolicy twarzy. Ale ani myślę, żeby to mną zawładnęło po całości i przeszkodziło w wychodzeniu do ludzi. Najtrudniej jest przełamać pierwsze lody, potem idzie już gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczynka :) ale jeszcze ciezko poznac bo lysa :)

 

Chyba jeszcze do końca się nie rozbudziłam, bo w pierwszej chwili myślałam, że piszesz o sobie ;)

Mnie poznacie po długich, rudawych włosach i biało-brązowej torbie przez ramię.

 

-- 15 cze 2011, 20:46 --

 

Pragnę przypomnieć, że jutro, 16 czerwca, spotykamy się o godz. 15:00 w Alei Zakochanych, przy schodach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wezmę i pierwsza zdam relację, bo spotkanie się odbyło :D.

W życiu bym nie pomyślała, że tak przesympatyczne osoby mają problemy nerwicowe. Mnie w takim towarzystwie, było bardzo miło (co rzadko się zdarza) :). Dziękuję Wam za tak fajną atmosferę! :)

Zdradzę też, że osóbki ze spotkania to utalentowani ludzie z pasją :)

Szczególne wyrazy uwielbienia ślę w kierunku przesłodkiej córci Algakamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!

Pozdrawiam wszystkich po długiej przerwie. Witam nowe osóbki, których nie znałam. O kurcze, dlaczego mnie tu nie było??? Zorganizowaliście spotkanie białostocczan...no po prostu super!!!!!!!!!!!

 

Tyle się zmieniło od ostatniej mojej wizyty. Nowe osoby... Agusia jest już mamą. Życzę zdrówka dla córeczki.

Właściwie to nie bardzo wiem o czym pisać po długiej nieobecności.

 

U mnie bez zmian. Ani na lepsze, ani na gorsze. Nadal tupię w tym samym miejscu, na tej samej dawce leków.

 

Napiszcie koniecznie więcej o waszym spotkaniu. Kto był i jak było?? Bardzo zazdroszczę, że się zorganizowaliście i doszło do spotkania.

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Nika!

Faktycznie dlugo Cie nie bylo, a co do spotkania to zawsze mozna zorganizowac kolejne.

Spotkalismy sie w ladnym gronie. Byłam ja z córeczka, Atropos (wcale nie zombi ), yoshiko i Fort_Nada.

Alex dal ciala ! :) Oj czekalismy dlugo.

I Atropos. dumna ja z Ciebie ze napisalas pierwsza :) Moze lepiej zrobic nastepnym razem spotkanie po 16 zeby kazdy pracujacy dal rade wpasc i najlepiej tak mi sie wydaje w miejscu pod chmurka ale zeby mozna bylo sobie cos zjesc czy wypic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dziś się piszę na następne spotkanie. Również jestem za tym, żeby było po 16-tej. Pracuję do 15,30.

Agusiu, ile ma Twoja córeczka?? Jak sobie dajesz z nią radę?

Alex, witaj po długiej przerwie. Chodzisz na zajęcia, czy jesteś już po???

Pozdrawiam wszystkich! :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłam się już dobrych kilka dni z zamiarem opisania wrażeń po spotkaniu, ale wydarzenia losowe sprawiły, że nie miałam głowy do tego.

Było lepiej niż sobie wyobrażałam. I sympatycznie, i otwarcie, i z dużą dawką uśmiechu :) Z radością już zapisuję się na kolejny "zjazd". Wyjeżdżam dzisiaj na tydzień do pracy i żałuję, że nie będę miała dostępu do internetu by być na bieżąco. Może dopisze mi szczęście i załapię się na spotkanie, jeżeli miałoby się odbyć w następnym tygodniu. A jeżeli nie, to pozostaje mi mieć nadzieję, że zorganizowane zostanie kolejne na które już się (w)stawię ;)

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

P.S szczególnie małą Lenkę - jest przeboska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Czy ktoś wie w jakim nurcie prowadzona jest psychoterapia na Bema przez dr Koniecko?

 

Albo ktoś zna jakieś miejsce w B-ku, gdzie na NFZ jest psychoterapia indywidualna w nurcie innym niż psychodynamiczny / psychoanalityczny?

 

Bardzo proszę o jakieś info..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja w ogóle nie ogarniam psychologów ani psychoterapii w Białymstoku, a bardzo bym chciała jak najszybciej dokądś się udać.

Mam 21 lat, nerwicę lękową, którą na szczęście wytrzymuję bez leków, miałam dopiero 2 napady - jeden ponad rok temu, drugi miesiąc temu, teraz prawie się unormowało, jednak mam problem, który muszę rozwiązać, aby uzyskać spokój. Dzisiaj dotarło do mnie, że jestem uzależniona od drugiej osoby. Poczytałam o tym artykuły, i wiem że muszę udać się na terapię, aby zyskać pewność siebie itp. Obecnie moje życie wygląda tak: http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=111 ,a chciałabym to zmienić. Chodzi o mojego chłopaka, kocham go, ale chcę cieszyć się tą miłością, zamiast wymagać od niego bycia ze mną (pod groźbą mojego samobójstwa), bądź nie chcę już bać się każdej jego reakcji, każdej rozłąki na dłużej niż kilka godzin.

Co, kogo możecie polecić w Białymstoku? Psycholog, psychoterapia? Może terapie grupowe? Jestem osobą otwartą, nie boję się takich wizyt, ciągnie mnie do ludzi. Muszę na reszcie sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam tylko w MSWIA na Fabrycznej (http://www.zozmswia.bialystok.pl/mswia.php?i=5066&catid=58), na terapii grupowej i indywidualnej. Nie powiem czy polecam czy nie - mnie nie pomogło, ale to na pewno kwestia indywidualna. I tak najpierw musisz się udać do psychiatry, żeby Cię skierował na taką terapię, jaka dla Ciebie będzie najlepsza.

 

Z tych miejsc, które ja znam, oprócz Fabrycznej to:, nie wiem czy prowadzą też indywidualną, pewnie tak

- na Ciołkowskiego, wielu poleca, ja nie byłam, może powinnam się wybrać --> http://psychoterapia.bialystok.pl/

- Na Staszica 3, ostatnio umówiłam się tam na wizytę u lekarza na wrzesień były terminy,powiedziano mi, że na psychoterapię czeka się ok roku

- Bema 2, nie wiem ile czeka się na psychoterapię, ale do lekarza teraz np umawiają na październik, ponoć dobra tam jest dr Koniecko

- Słonimska 15/1, jest pan,który przychodzi raz w tygodniu na 3h, więc pewnie byłoby trudno się dostać

- na Warszawskiej 15 kiedyś polecano mi tamtejszą terapię grupową, ale nigdy tam nie trafiłam.

- na Młynowej Lege Artis http://legeartis.bialystok.pl/

Więcej sobie nie przypominam. To oczywiście miejsca, gdzie można się leczyć bezpłatnie. Tu jest większość danych: http://www.bialystokonline.pl/psychiatria-psychologia-psychoterapia,kategoria,55,07,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za te informacje!

A gdyby interesowały mnie miejsca gdzie terapie są odpłatne - możecie coś polecić? O jakich kwotach mniej więcej mówimy?

 

Czemu nie interesują Cię terapie w nurcie psychodynamicznym/psychoanalitycznym? Jeżeli oczywiście mogę zapytać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×