Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

matko kochana nie strasz mnie:P

no pielegniarka mi mierzyla nie raz, lekarz... i powiedzieli, ze taka moja natura, ze mam niskie cisnienie. ale teraz gdy sa te upaly, na uczelni sesja, to moj organizm wariuje...bralam leki na podwyzszenie, ale one byly sterydowe.... nie chce sie faszerowac chemia:( kardiolog powiedzial, ze jestem jeszcze mloda i to normalne... powiedzial tylko ze mam nerwobole i zebym sie nie denerwowala - ale jak tu sie w dzisiejszych czasach nie denerwowac?!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko kochana nie strasz mnie:P

no pielegniarka mi mierzyla nie raz, lekarz... i powiedzieli, ze taka moja natura, ze mam niskie cisnienie. ale teraz gdy sa te upaly, na uczelni sesja, to moj organizm wariuje...bralam leki na podwyzszenie, ale one byly sterydowe.... nie chce sie faszerowac chemia:( kardiolog powiedzial, ze jestem jeszcze mloda i to normalne... powiedzial tylko ze mam nerwobole i zebym sie nie denerwowala - ale jak tu sie w dzisiejszych czasach nie denerwowac?!:(

 

organizm Ci w upały wariuje właśnie pod względem ciśnienia? bo ja właśnie w upały mam strasznie niskie, przy tym zero energii... masakra. :/

 

-- 09 cze 2011, 11:28 --

 

no ja się pytałam lekarza bo kiedys mierzyłam i miałam 80/50 to mi powiedział że to niemożliwe że musiał mi zaszwankować cośnieniomierz :shock:

 

heh, to może zmień lekarza, bo coś kiepski z niego specjalista, takie ciśnienie jak widać jest możliwe. :P ja takie w upały miewam. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widocznie dla ciebie możliwe, jak ktoś ma normalnie 120/80 to 80/50 jest szokiem :D

 

a i nie jeden lekarz mi to powiedział, ale może chodzi tutaj o indywidualnie każdego człowieka ,nie wiem, a chodziło mi o ciśnienie koleżanki wyżej która ma 60/40 - to już w ogóle jest niemożliwe przynajmniej dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie mam elektrycznego cisnieniomierza to bym ci zdjecie wyniku przeslala:P mam tylko taki starego typu. Pracuje w przychodni lekarskiej i nie sciemniam z tym cisnieniem:) kolezanki czesto mi mierza.... ale tak jak juz mowilam...podobno niektorzy ludzie tak juz maja... zwariowac idzie.... czlowiek sie wtedy czuje taki slaby, ale az tak slaby ze nie da sie zasnac, bo czuje sie bicie swojego serca. Nie moge sie denerwowac bo cisnienie gwaltownie skacze i wtedy mozecie sobie wyobrazic jak sie czlowiek czuje...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie byłam dzisiaj u lekarza z zupełnie innego powodu bo mnie przeziębienie dopadło, i zapytałam jeszcze raz kolejnego zresztą lekarza, i powiedział mi i potwierdził to co reszta, że ciśnienie poniżej 90/60 jest nie dobre, a jak ty piszesz 60/40 to jak go zapytałam to mi powiedział że przy takim ciśnieniu bym nie mogła funkcjonować i żyć , specjalnie zapytałam bo mnie zaciekawiło to twoje ciśnienie i nawet u lekarza o Tobie myślałam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z powodu nerwicy właśnie nadciśnienie (w wieku 20 lat cholera!) i nie wiem czy to nie jest jednak gorsze od niskiego - mam wizję swojej śmierci w wieku 30 lat na wylew krwi do mózgu... :roll:

Moje normalne ciśnienie to ok. 150-160/90-100 (szczęśliwie raczej bez skoków), ale w grę nie wchodzą żadne leki na nadciśnienie, bo to nie kwestia serca tylko niekończąca się reakcja na niekończący się stan zdenerwowania. Totalnie nie wiem co z tym zrobić - miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w grę nie wchodzą żadne leki na nadciśnienie, bo to nie kwestia serca tylko niekończąca się reakcja na niekończący się stan zdenerwowania. Totalnie nie wiem co z tym zrobić - miał ktoś podobny problem?

 

To nie ma zadnego znaczenia, co jest powodem nadcisnienia. Trzeba brac leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w grę nie wchodzą żadne leki na nadciśnienie, bo to nie kwestia serca tylko niekończąca się reakcja na niekończący się stan zdenerwowania. Totalnie nie wiem co z tym zrobić - miał ktoś podobny problem?

 

To nie ma zadnego znaczenia, co jest powodem nadcisnienia. Trzeba brac leki.

 

Tylko ja właśnie byłam u lekarza, który rozłożył ręce i powiedział, że tutaj pomogą tylko uspokajające. Faktycznie, jak wezmę Kalmsy, to ciśnienie spada, ale niestety nie mogę tego brać ciągle - muszę być przytomna w pracy, tym bardziej w czasie sesji :( A już nie mówię o tym, że muszę tego brać coraz więcej, żeby działało. Taka sytuacja bez wyjścia, jedno źle i drugie źle.

Chyba, że wybrać się do jeszcze innego lekarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle, ze betablokerom jest wszystko jedno, czy obnizaja cisnienie bedace wynikiem nerwicy, czy cisnienie spowodowane innymi przyczynami ;) Wiec nie wiem, co mial na mysli lakarz, twierdzac, ze na takie nadcisnienie pomoga tylko uspokajacze. Sugerowalabym, zebys porzeszla sie do innego jednak.

 

Swoja droga pod wrazeniem jestem, ze Kalms na Ciebie dziala i to w tak szerokim zakresie- obniza cisnienie, uspokaja i sprawia,ze jestes "nieprzytomna" ;) Ja moglabym wziac ze 100 pastylek Kalmsu i nic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja

Kalms to chyba jedyny z tych bez recepty, które na mnie wpływają w większej ilości - na szczęście. Niestety w moim miasteczku nie ma już psychiatry i jestem odcięta od leków na recepty - kiedyś brałam Hydroxyzinę na napady lęku i antydepresanty z działaniem uspokajającym, a teraz jestem "na żywca" i obawiam się, że długo nie pociągnę.

Jak już dojdę do granicy i pojadę gdzieś do tego lekarza to zapytam go o to ciśnienie - może będzie miał inne podejście do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci przepisał betablokery na ciśnienie związane z nerwicą? szok :o

 

no właśnie, nadciśnienie i inne choroby trzeba zdiagnozować badaniami a przecież wszyscy wiemy że przy nerwicy w badaniach nic nie wychodzi, więc jaki lekarz ci przepisał takie leki :shock:

 

przecież wysokie ciśnienie w gabinecie nie oznacza od razu nadciśnienia i chorób serca, trzeba wykonać szereg badań :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zdania są podzielone. Mnie betablokery kojarzą się z moim ojcem z wadą zastawki i poważnym nadciśnieniem, który zanim je dostał przeszedł szereg badań w specjalnym ośrodku kardiologicznym (te wszystkie wysiłkowe, holtery i inne takie), stąd moje wątpliwości. Czytałam, że te leki są na tyle poważne, że raczej nie podaje się ich w początkach nadciśnienia. Idę do lekarza za tydzień, zobaczymy co na to powie, i postaram się to tu zreferować :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci przepisał betablokery na ciśnienie związane z nerwicą? szok :o

 

no właśnie, nadciśnienie i inne choroby trzeba zdiagnozować badaniami a przecież wszyscy wiemy że przy nerwicy w badaniach nic nie wychodzi, więc jaki lekarz ci przepisał takie leki :shock:

 

przecież wysokie ciśnienie w gabinecie nie oznacza od razu nadciśnienia i chorób serca, trzeba wykonać szereg badań :shock:

 

Przepisal lekarz :) Chorob serca nie mam (wykonalam szereg badan, jak przystalo na hipochondryka :mrgreen: ), ale nadcisnienie owszem, mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda na sprawdzenie tego, jest holter cisnieniowy, sprawdzajacy jak maja sie sprawy z cisnieniem np przez 24 h. Jesli skoki cisnienia sa czeste, lub cisnienie jest stabilnie za wysokie , daje sie betabloker, bez patrzenia na to, czy przyczyna nadcisnienia jest nerwica, czy tez nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×