Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZYPRAZYDON (Zypsila)


Mefistofeles24

Czy zyprazydon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

  1. 1. Czy zyprazydon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      0
    • Nie
      0
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

nie widze tutaj takiego tematu, a lek jest naprawde dobry... jesli bedziecie mieli jakies info to wrzucajcie tutaj 🙂

 

zeldox to lek podobno rewelacyjny, w stanach robi furore... ma powinowactwo do wielu receptorow, w tym do 5-HT1A, ktory jest receptorem poznawczym... wychwytuje zwrotnie serotonine i noradrenaline... ma zastosowanie w schizie, chad, depresji, stanach lekowych, fobiach i w wysokiej dawce (160mg) rowniez panice... dziala na objawy pozytywne z sila haloperidolu, ponadto symptomy negatywne zwalcza nawet sluteczniej niz haloperidol, sile zeldoxu porownuje sie do amisulpirydu, ktory jest guru wsrod antynegatywow... wplywa najlepiej sposrod atypowych antypsychotykow na funkcje poznawcze, lecz sie nim pewne symtomy bezsennosci, anoreksji i bulimii

istnieje paradox, ktory pojawil sie stosunkowo niedawno... pfizer - wytworca leku twierdzi ze wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny w leku jest nieznany... badania jednak dowiodly ze jest on sredni, porownywalny do starych antydepresantow trojcyklicznych

dlatego nalezy uwazac jesli laczy sie go z silnymi lekami antydepresyjnymi takimi jak SSRI lub SNRI lub bupropion (przez to wyladowalem w szpitalu z zespolem serotoninowym)

jednym slowem konieczne jest dostosowanie dawki obydwu lekow

odnosnie przedluzania odcinka QTc - na poczatku byla nagonka iz zeldox powoduje przedluzanie tego odc... istnieje taka mozliwosc TYLKO jesli ma sie wrodzona wade serca (arytmie, torsades de pointes), dla ludzi o zdrowym serduchu to ryzyko jest minimalne

swiadczy o tym fakt iz zeldox w USA zostal dopuszczony do sprzedazy, podczas gdy serdolect nie, choc obydwa leki sa "niby" podobne pod wzgledem zaburzen QTc

jesli chcecie uzyskac wiecej info zapraszam na forum psychiatria.info 🙂 tam jest moj obszerny post nt tego leku

 

obecnie zagryzam 160 mg dziennie, 80 rano i 80 wieczorem, ze wzgledu na krotki okres poltrwania (ok 7 godz) kopie mocno... dawki podlegajace refundacji w polsce to TYLKO i wylacznie 80 mg ;/ w innych krajach sa 20, 40 - mozna tam latwo i delikatnie wejsc w lek

w polsce niestety nie... dlatego moga pojawic sie na poczatku leczenie niemile odczucia, ja mialem np parkinsonowskie sztywnienie ciala, glownie nog, silne pobudzenie, bezsennosc i roztrzesienie, jednym slowem jakbym sie czegos nawciagal, jednak po ok 5 dniach minelo... lek dziala szybko, rozjasnia umysl, znosi objawy zaburzen nastroju i dodaje energii nie wspominajac o prokognitywnym dzialaniu czynnosciowym mozgu

polecam i pozdrawiam zajadajacych ten specyfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amon uwierz mi, to co jest napisane w ef. ubocznych to pikus w porownaniu z rzeczywistoscia... wiele badan klinicznych z zastosowaniem zeldoxu widzialem i najczestszym adversem byla sennosc, zmeczenie i drobne objawy ze strony OUN (splatanie, zawroty glowy)

jesli masz wylacznie objawy negatywne lub/i depresyjne to racja amisulpiryd jest swietny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Wzięłam już 2 tabletkę Zeldoxu 80 mg (czyli max. dawka) i o dziwo - nie mam żadnych efektów ubocznych! Jedynie trochę bardziej śpiąca jestem, ale podoba mi się to. Czy wiecie może, po jakim czasie działa na objawy pozytywne i negatywne psychozy? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam prośbe do Was niedawno dowiedziałem się, że moja dziewczyna zachorowała na schizofrenię. nie wiem co teraz mam robić jak jej pomóc, bo tyle wszystkiego tu przeczytałem... możliwe są zaniki jakichkolwiek emocji, senność i wogóle... jak mam jej pomóc, jak się zachowywać! bierze zeldox od miesiąca i podobno jest poprawa...

pomóżcie bo mi już brakuje sił!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mefistofeles skąd taka wiedza o tym że ziprasidon jest dobry na funkcje poznawcze? Mógłbyś podać jakieś źródła. Bo piszesz jakbyś na to wszystko sam wpadł, a w to mi się wierzyć nie chce. W większości źródeł jakie są mi dostępne jest informacja, że w psychozach ziprasidon działa bardziej na objawy pozytywne niż negatywne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge normalnie funkcjonować. Nie mam objawow psychozy typu ze ludzie mnie obserwuja itp. Nie wydaje mi się że są jakieśprzekazy do mnie skierowane w Internecie albo w TV. Ten lek to wsyzstko likwiduje. On jest dla mnie idealny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dwóch dni biorę lek ZELDOX i mam zawroty głowy i odruch wymiotny. Ale to chyba minie?

Czy ktoś mógłby mi napisać coś więcej o tym leku?

Wcześniej brałam Solian 400, a jeszcze wcześniej Zolafren 20 i Torendo 6.

Obecnie Zeldox 0-0-80 i Solian 200, docelowo Zeldox 80-0-80.

I jeszcze jedno pytanie - mam problem z koncentracją i pamięcią czy po tym leku mi to minie?

Zrobiłam się małomówna lekarz mówi że to może być przyczyna albo ubytkowych objawów schizofrenii lub z powodu działania leków. Czy ktoś ma takie doświadczenia z chorobą i jak sobie z tym radzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż.... ja po Zeldoxsie nie mam żadnych skutków ubocznych, przynajmniej tak mi sie wydaje. Moze jak go biore jestem troche zmeczony, ale o zawrotach glowy mowy byc nie moze. Biore 80-0-80. I on dziąła, likwiduje wszystkie objawy psychotyczne u mnie. Polecam jeszcze raz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam brać Zeldox 80-0-80

Choruje na zaburzenia schizotypowe z głównie nasiloną depresją i lękami oraz zaburzenia odżywiania więc troche się boję jak u mnie zadział,czy mi pomoże.Na razie czuje senność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zacząłem brac zyprazydon w postaci leku Zypsila 80mg na noc przy kolacji.. , do tego biorę rano escitalopram w postaci Mozarinu 10mg

no i juz tak biore yyy 6 dni i musze powiedziec ,ze pfffuuu kiepsko ze mna narazie.. mdłosci na maxa , pocenie tez , po poludniu dochodzą zawroty głowy ale takie,ze sie czuje jak w F16 który beczke by robił..no moze troche przesadziłem , tak pół beczki.. , no kiepsko ogólnie.. , mam zdiagnozowane zaburzenia schizotypowe(duży lęk przed wychodzeniem z domu,natłok natrętnych mysli , brak akceptacji swojego wyglądu- ręce cały czas są za chude dla mnie.., brak napędu ,wieczne zmęczenie..duzy scisk w gardle,ze ciezko cokolwiek powiedziec i alogia tez była ale na poczatku w 2004r jak sie wszystko zaczeło..) czy ktos ma tez zdiagnozowane schizotypowe zaburzenie? chetnie bym pogadał..

a co do leków to coz.. do miesiaca jak nie zaskoczą to znowu "next one" do kolekcji.kurde juz ich sporo brałem roznych a cały czas jestem w punkcie wyjscia.. terapie tez mam takze sam juz nie wiem co jeszcze..

 

-- 10 cze 2011, 08:40 --

 

no to wyłapałem po raz drugi w odstępie niecałych 3 miesiecy zespół serotoninowy.. nie polecam nikomu tego zespołu - kiepsko grają , az trzesie człowiekiem :) pfuuu kiedy to sie skonczy wreszcie...

dzwoniłem do dr. powiedziałem jak sie czuje i kazał odstawic Zypsilę(Zyprazydon) natomiast zostawic Mozarin(escitalopram) 10mg rano , w najblizszą srode mam sie u niego pojawic w celu dobrania czegos nowego do Mozarinu.. :great: słabo?! :zonk:

pozdro wszystkim którzy dopasowują obecnie leki !!!

trzymajcie się i nie dajcie!

Odwagi!!!

dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę zypsillę. A nie możesz po prostu pójść po receptę do lekarza?

Ja brałam kiedyś mianserynę i przestała działać, teraz biorę mirtazapinę i działa bez zwiększania dawki. Polecam Ci zmianę.

 

Mnie nie stać na leki po 247 zł. A na ryczałt nie dostanę, nie to rozpoznanie. Ile brałaś mianseryny a ile teraz mirtazapiny? (która też tania nie jest...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×