Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłość - czyli tzw: pic na wodę fotomontaż


lone_eagle

Rekomendowane odpowiedzi

człowiek nerwica, błagam Cię, weź przestań. czy byłeś kiedykolwiek w długoletnim związku? jeśli nie, to jak możesz wiedzieć co to miłość, jeśli jej nie doświadczyłeś..a z upodobaniem się o tym wypowiadasz i jeszcze doradasz ludziom żeby się rozstawali. na jakiej podstawie? w oparciu o własne doświadczenie???? przepraszam ale nie mogę już czytać tych głupot. rozumiem że Cię krzywdzono, ale Ty miłości tak naprawdę jeszcze nie zaznałeś - obustronnej, prawdziwej, czułości ipartnerstwa w związku. więc błagam nie mów że miłości nie ma. pogadamy jak się zakochasz ze wzajemnością.

Nienawidzę was wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie jak ktoś jest w związku, to Ty mu karzesz sie zastanowić, błagam.....

Każe się zastanowić jeżeli ktoś pisze,że jest okłamywany przez partnera czy partnerke,żle traktowany,molestowany psychicznie,albo ktoś kogoś zdradza...,piszę tak jak widać,że komuś ewidentnie jest żle w danym związku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica, miłość jest wtedy kiedy dla drugiej osoby robisz coś czego nie zrobiłbyś dla nikogo innego, kiedy bardziej pragniesz jej dobra od swojego, kiedy całując tę osobę czujesz się najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi ;)

Na miłość nie trzeba sobie zasłużyć... Każdy człowiek na nią zasługuje.

Tzn. w jaki sposób to niby działa? Z tego co wiem to trzeba mieć specyficzne dobrane przez ślepy przypadek preferowane przez biologię cechy i wykonać specyficzne czynności bo być kochanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica, nie jestem zła na Ciebie, zresztą wiesz, że Cie bardzo lubie, ale tu nie ma nic do poznawania, dyskutowania, filozofowania, stwierdzania co to? i z czym to sie je ..... jest milość miedzy dwojgiem ludzi, emocja, uczucie, cheć szczescia tej drugiej osoby i tyle, i dowiesz sie o tym wtedy kiedy bedziesz pewny ze to to .

Chemia, nie wiem co to ta chemia, ile dup tyle chemii, dla jednych bedzie to fajna ksztaltna dupcia do poruchania a dla kogoś innego bycie z druga osoba na dobre i na złe....

Rozumiem, ze ktoś kto został skrzywdzony będzie negował istnienie "miłośći" , szczescia, partnerstwa itd ... ale to nie znaczy, że reszta ludzi to zakochane głupki i na 100 % będą cierpieć, a u niektórych ( u Ciebie Darku też) istnieje taka zasada.

A ja wiem, że w gruncie rzeczy bardzo pragniesz tej miłośći, a te teksty to tylko obrona .... ale my za Ciebie życia nie odmienimy.

ps Siostra brata lubi i sie nie gniewa o nic *:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, nie jest automatyczna i na szczęście nie bezwarunkowa ale nie chodzi tu o jakieś cechy biologiczne... no chyba że ktoś szuka sobie kogoś do pokazania się z nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, nie jest automatyczna i na szczęście nie bezwarunkowa ale nie chodzi tu o jakieś cechy biologiczne... no chyba że ktoś szuka sobie kogoś do pokazania się z nim...

Wszystkie cechy ludzkie są biologiczne.

 

Skoro nie jest automatyczna i bezwarunkowa to jak każdy może na nią zasługiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, wytłumaczę Ci to na prostym przykładzie.

Ja lubię lody czekoladowe

Ty (hipotetycznie) lubisz waniliowe.

Czy oznacza to zatem że lody czekoladowe lub waniliowe są niedobre?? Nie!! To indywidualne upodobania każdego z nas decydują czy coś lubimy czy nie, czy nam się to podoba czy nie i na podobnej zasadzie łączymy się pary...

Dla jednej kobiety będziesz ucieleśnieniem jej pragnień dla innej kompletnie nie atrakcyjny i tak jest z każdym z nas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, wytłumaczę Ci to na prostym przykładzie.

Ja lubię lody czekoladowe

Ty (hipotetycznie) lubisz waniliowe.

Czy oznacza to zatem że lody czekoladowe lub waniliowe są niedobre?? Nie!! To indywidualne upodobania każdego z nas decydują czy coś lubimy czy nie, czy nam się to podoba czy nie i na podobnej zasadzie łączymy się pary...

Dla jednej kobiety będziesz ucieleśnieniem jej pragnień dla innej kompletnie nie atrakcyjny i tak jest z każdym z nas...

Tyle, że niektóre osoby się nie podobają praktycznie nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, lone_eagle, ja też wyglądam nie przyciągam do siebie tłumów... i co z tego?? nad wyglądem można popracować, nad charakterem również... a charakter jest tutaj istotniejszy bo charakterem się zatrzymuje przy nas innych ludzi...

Paradoksalnie wielkie znaczenie ma też pewność siebie...

Wszystko polega na tym by uwierzyć że zasługuje się na miłość bez względu na to jak się wygląda... i jakie niedoskonałości charakteru się ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem nad wyglądem można popracować, nawet to zrobiłem udałem się na siłownie celem poprawy swojej sylwetki, od dłuższego czasu trenuje, uważam że mam wszystko na swoim miejscu i co... żadna nawet na mnie nie spojrzy:P

wiem że ludzie którzy się udzielają na tym forum mają większe problemy, ale wnerwia mnie to i nic na to nie poradzę że połowa świata to kobiety a mnie żadna nie chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lady_B

ja też wyglądam nie przyciągam do siebie tłumów
ale ściema,

na fotce w temacie ze zdjęciami wyglądasz super, ...

 

Co do miłości, mam prośbę, co to jest miłość?

(bo mam takie zadanie od psycholog, a za nic nie umiem odpowiedzieć, no zauroczenie to fizyczną i emocjonalną reakcję umiem opisać, no aktualnie jestem zauroczony jedną osobą, normalnie organizm i emocje inaczej na nią reagują jak Ją widzę, ale miłość?...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, lone_eagle, ja też wyglądam nie przyciągam do siebie tłumów... i co z tego?? nad wyglądem można popracować, nad charakterem również... a charakter jest tutaj istotniejszy bo charakterem się zatrzymuje przy nas innych ludzi...

Paradoksalnie wielkie znaczenie ma też pewność siebie...

Wszystko polega na tym by uwierzyć że zasługuje się na miłość bez względu na to jak się wygląda... i jakie niedoskonałości charakteru się ma

Czyli innymi słowy osoby o pewnym charakterze nie zasługują na miłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pm77,

ale ściema,

na fotce w temacie ze zdjęciami wyglądasz super, ...

 

i tu właśnie mamy opisany przeze mnie problem lodów czekoladowych i waniliowych... ;)

no jakby nie było to nie przyciągam tłumów swoją powierzchownością :smile:

 

co do definicji miłości... myślę że pani psycholog chodziło o to żeby to była Twoja definicja a nie np moja :smile:

 

-- 08 cze 2011, 23:09 --

 

Sorrow, nie przekręcaj moich słów... Każdy zasługuje na miłość ale żeby ją znaleźć i pielęgnować trzeba się nauczyć pewnych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy uważacie, ze istnieje nienawiść??

Odpowiedzcie sobie na to pytanie...

Jeżeli uważacie, ze TAK istnieje, to musi tez istnieć milość. :!:

Przecież to przeciwieństwa a cały świat sie składa z przeciwieństw woda-ogien, niebo-piekło...itd....

Miłość nie jest przeciwieństwem nienawiści. Przeciwieństwem nienawiści jest apatia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłość nie polega na zwiększaniu wrażliwości na bodźce społeczne, oraz zwiększaniem liczby zainteresowań, więc oczywistym jest to, że jest przeciwieństwem nienawiści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974 niska samoocena wynika z faktów skoro żadna mnie nie akceptuje takim jakim jestem to widocznie cos jest nie halo i pierwszą myślą jest że "to ja jestem do chrzanu" ;)

a teraz przyznać się czy ktoś z was kto tu się wypowiadał jest zakochany z wzajemnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×