Skocz do zawartości
Nerwica.com

ANKIETY, BADANIA, MAGISTERKA - WĄTEK ZBIORCZY


anovi

Rekomendowane odpowiedzi

paradoksy, to taka zwykła, choć może i niezwykła, ciekawość ludzka, co w tym temacie powie społeczeństwo. Już w podstawówce badałem klasę po kątem "statystycznym", w ciągu całego roku zapisywałem w specjalnym zeszycie ilość godzin lekcyjnych w każdym dniu, ilość zastępstw, ilość prac domowych itd. - wszystkie ciekawe informacje na temat życia szkolnego mojej klasy. Pod koniec roku szkolnego opracowałem wyniki, także na wykresach. :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, to taka zwykła, choć może i niezwykła, ciekawość ludzka, co w tym temacie powie społeczeństwo. Już w podstawówce badałem klasę po kątem "statystycznym", w ciągu całego roku zapisywałem w specjalnym zeszycie ilość godzin lekcyjnych w każdym dniu, ilość zastępstw, ilość prac domowych itd. - wszystkie ciekawe informacje na temat życia szkolnego mojej klasy. Pod koniec roku szkolnego opracowałem wyniki, także na wykresach. :D

 

Nie wiem czy to komplement i nie mam nic do Ciebie - ale przyznam się, że wpadło mi do głowy, że kojarzysz mi się z Sheldonem Cooperem z Big Bang Theory ;)

 

Ciekawe hobby (a może obsesja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To badanie ankietowe prowadzone jest na różnych forach internetowych, więc także na tym. Ludzie z zaburzeniami także są członkami społeczeństwa, i jeśli się onanizują to chyba nie w sposób zaburzony. :D

Jak każde sensowne badanie ankietowe, chciałbym aby to także opierało się na około 1000 respondentów - nie wiem skąd Twój wniosek linka, że miałoby się ono opierać na kilkudziesięciu osobach? W mojej ankiecie dotyczącej spotkań sam na sam z innymi będąc w związku mam już ponad 300 wypełnień.

Przyznaję jednak, że zdarza się, że ludzie zaburzeni sporadycznie celowo wypełniają ankietę w sposób fałszywy, nielogiczny, ale takie pojedyncze arkusze mogę usuwać np. przed momentem usuwałem arkusz, w którym osoba wpisała, że ma poniżej 15 lat i jest w związku małżeńskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uszczegółowił ankietę o jakieś techniki. Niektórzy cisną na śliną, inni na olej słonecznikowy z biedronki, a jeszcze inni pradawnym zwyczajem wciskają słoninę w kaloryfer. Nurtuje mnie jeszcze, czy kręcenie wałów z kołdry to wciąż masturbacja, czy już pełnoprawny seks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ludzi dobrej woli :mrgreen: mam prośbę do tych, którzy zechcą poświęcić 10 cennych minut ze swojego życia dla dobra nauki. mam tu taki teścik:

 

https://implicit.harvard.edu/implicit/Study?tid=-1

(dostałem informację, że link nie działa. to kwestia obciążenia serwera podejrzewam, link jest poprawny i działa, ale czasem chyba serwer nie wyrabia. wystarczy spróbować jeszcze raz później)

 

i byłbym wdzięczny wszystkim za swój czas, jeśli zdecydują się go poświęcić. test jest krótki i bezbolesny, a cała metoda jest wyjaśniona w prosty sposób w instrukcji badania. całość trwa ~10 min, razem z wypełnieniem kwestionariusza.

 

aby formalnościom stało się zadość dodam, że test przeprowadzam w ramach badań nad funkcjami poznawczymi u ludzi. potrzebuję jak najwięcej wyników.

 

ponieważ wyniki, same w sobie, mogą być kontrowersyjne, założyłem konto mailowe, z którego możecie je do mnie przesyłać, aby zachować pełną anonimowość. wynik badania należy skopiować i wkleić do treści wiadomości lub zrobić screenshot'a (preferowane), zapisać w pliku graficznym i dodać jako załącznik.

 

skrzynka mailowa: badanie150511@gmail.com hasło: nerwica.com

adres, na który możecie przesyłać wyniki: h3c@o2.pl

możecie też podawać przez PW, wedle woli.

 

wskazówka: na pytania odpowiadajcie jak najszybciej, możliwie bez zastanowienia.

 

z góry dziękuję :]

 

-- 15 maja 2011, 18:57 --

 

jeśli powyższy link nie będzie działał, to spróbujcie:

 

https://implicit.harvard.edu/implicit/poland/selectatest.jsp

 

i zakładka płeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

Jestem studentką psychologii UO i jak napisałam w temacie

prowadzę badania do pracy magisterskiej, która dotyczy zaburzeń

lękowych, a ściślej zaburzenia lękowego uogólnionego i napadowego. Cały dzień przeglądam forum i widze, że jest tutaj dośc sporo takich osób.

Proszę was o pomoc ponieważ moja praca magisterska stoi w miejscu bo nie mogę znaleźc osób z wyżej wymienionymi rozpoznaniami. Szukałam już po szpitalach, obecnie szukam po poradniach ale też nie ma większej rewelacji.

Chciałam się was spytac: gdzie sie leczycie?? gdzie szukacie informacji czy porad?? czy sa to poradnie, czy moze raczej przychodnie?? Sama ta informacja z pewnoscia bedzie dla mnie przydatna.

Jeżeli ktoś z was chciałby mi pomóc i wypełnic parę kwestionariuszy które uratowałyby moją magisterką byłabym bardzo wdzięczna.

Badania są całkowicie anonimowe, w jednej ankiecie proszę tylko o podanie płci, wieku i wykształcenia.

 

Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Jeśli ktoś miałaby jakieś pytania

albo wątpliwości, to chętnie na nie odpowiem.

 

mój mail: suzi@poczta.fm

Pozdrawiam,

suzie :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem wypełnienia ankiety - depresja i przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych

 

Nazywam się Magdalena Dąbrowska i jestem studentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku Dietetyka. Niniejsza ankieta jest częścią badań mojej pracy magisterskiej, udzielenie przez Panią/Pana odpowiedzi na poniższe pytania pozwoli w przyszłości efektywniej leczyć pacjentów z depresją. Ankieta jest anonimowa. Z góry dziękuję za chęci i czas poświęcony na wypełnienie ankiety.

 

 

http://moje-ankiety.pl/respond-10233.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Prosiłbym wszystkich o pomoc w wypełnianiu ankiety która posłuży mi podczas kończenia pisania pracy magisterskiej z antropologii kulturowej.

Ankieta dotyczy postaw polaków wobec procesów komercjalizacji i medializacji zjawiska śmierci. Ankieta jest całkowicie anonimowa. Proszę o szczere i zgodne z poglądami odpowiedzi.

Ankieta znajduje się na stronie;

 

http://moje-ankiety.pl/respond-9999.html

 

szczerze dziękuje za pomoc!!!

i pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :smile:

 

Jestem studentką psychologii i robię projekt badawczy na zaliczenie ćwiczeń. Proszę Was bardzo o pomoc. Badanie jest przyjemne i dotyczy wymiarów autoprezentacji, czyli całkowicie bezpiecznego tematu.

 

Poszukuję osób (single i pary w wieku 18-35 lat), które byłyby chętne wziąć udział w badaniu!

 

1. dla osób nie będących w związku

http://works.maciejsiwek.pl/badanie/qsort1.html

 

2. dla par

http://works.maciejsiwek.pl/pary/qsort1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałabym zainteresować wszystkich czytelników forum petycją organizacji pozarządowych w sprawie zmianie przepisu (12 artykuł Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego) dotyczącego zakazu małżeństw osób chorych psychicznie i upośledzonych intelektualnie. Zanim ktokolwiek z Państwa wyrazi stanowczy sprzeciw, bardzo proszę o przeczytanie wpierw petycji, może to naświetli bliżej problem.

 

Link do petycji:

 

www.blask.x25.pl/petycja/apel.html

 

Krótka historia petycji:

 

http://www.salon24.pl/news/131446,radziszewska-dyskryminacji-nie-moga-usprawiedliwiac-zadne-przepisy

 

Z poważaniem,

Anna Kubiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi kontrowersyjnie, ale dopóki chory /chorzy nie wyjdą z zaburzenia (czasem jest to niemożliwe z uwagi na trwałe upośledzenie), nie powinni zakładać rodziny.

Kwestia posiadania dzieci, jeśli chodzi o moje zdanie jest nieuzasadniona.

Kwestia bycia razem.......jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ludzie chorzy psychicznie i upośledzeni dzieci mieć nie powinni, raz, że schorzenie może być genetyczne a dwa, że rzadko są w stanie zapewnić dziecku warunki materialne do życia, lub nie są w stanie samodzielnie wychować tych dzieci ....... co do małżeństwa, uważam, że to psychiatra opiekujący się taką osobą, psycholog powinien wydawać orzeczenie czy taka osoba zmuszana do małżeństwa nie jest ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciwniczką takich związków, zwłaszcza związków ludzi upośledzonych intelektualnie.

Skrzyknęło się kilkoro zdrowych ludzi i hurraoptymistycznie biegnie ratować wolność i godność słabych i uciśnionych. A inni hurraoptymistyczni im wtórują.

To, że serduszko boli na myśl o ludzkiej niesprawiedliwości to jedno, a zdrowy rozsądek i odpowiedzialność - drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie dlaczego nie ?

 

Jeśli - bacząc na wyżej wspomniane argumenty - to bardzo duża ilość osób nie powinna żyć w związku, a tym bardziej posiadać dzieci ... tych co nie mają etykiety "chorych".

 

Ci ludzie mają takie samo prawo do małżeństwa i dzieci - jak wy.

I tak na marginesie, ci "słabi i uciśnioni" mają takie same potrzeby, baa ... nawet seksualne ;)

 

Hmmm ... uwzględniając klasyfikacje do worka chorych czy też ładniej określanych zaburzonych - wchodzą alkoholicy, anorektyczki, osoby z depresją, manią, z nerwicą, z zaburzoną osobowością ... o tych oczywistych przypadkach jak schizofrenicy nie wspominam.

I co dalej ? Wg jakiego klucza zazwalać komuś na związek i posiadanie dziecka ?

A nade wszystko, skąd takie przekonanie że ma się prawo komuś mówić czy może czy też nie mieć męża/żonę/dziecko ?

 

BTW, znam schizofrenika który jest dr i ma dziecko ... i bezszczelnie jest szczęśliwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×