Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Od tego słońca chyba zajoba dostanę. Głowa mnie boli, jestem zmęczony non stop i ogólnie jakiś zalękniony. Normalnie się tego słońca boję.

Jak ja nienawidzę takiej pogody

 

nawet nie wiesz, jak dobrze Cię rozumiem... :roll:

 

 

Skad sie u nas bierze ta niewchęć do słońca? Dlaczego sie go boimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex1963, no ja akurat wiem dlaczego się go boję... boję się go, bo fizycznie bardzo źle się wtedy czuję, gdyż mam wtedy potworne stany migrenowe, chodzę jak naćpana - z bólu głowy, mdłości, podwójnego widzenia, drętwienia połowy ciała, a że od boreliozy mam też nadwrażliwość na wszelkie bodźce to i moje oczy nie mogą po prostu znieść tak silnego światła. to wszystko powoduje dodatkowo wewnętrzny niepokój, rozdrażnienie, lęk i agresję.

 

-- 04 cze 2011, 17:59 --

 

tak swoją drogą to znalazłam bardzo ciekawy fragment artykułu o fotofobii w boreliozie:

Photophobia

 

As in various other infections and/or CNS disturbances (e.g. meningitis, migraine, psittacosis, typhus, Rocky Mountain Spotted Fever), photophobia may be a prominent feature. In our sample, 70% of respondents reported photophobia. The severity of this symptom can be quite striking, and there may be variants, including idiosyncratic responses to particular kinds of light. Patients may need to wear sunglasses or glacier glasses, even indoors, even at night. Several patients reported feeling "faint" or "dizzy" in particular when exposed to fluorescent lights, making it difficult to go to supermarkets or other public places. Of note: such a patient might be referred to a psychiatrist because of what seemed like agoraphobia. Some patients have developed panic-attacks that seemed to be triggered by sound or light stimulation-especially bright lights that flicker, such as fluorescent lights-and which resolved following antibiotic treatment. others have developed nausea in response, again, to lights that flicker: fluorescent lights, TV or computer screens, strobe lights during EEG testing or the headlights of cars moving in the opposite line of traffic. The hyper-sensitivity to light can be incapacitating or merely uncomfortable. It may preclude driving at night or going outdoors during the day or it may make what are normally routine or even pleasurable activities seem noxious.

 

źródło: http://library.lymenet.org/domino/file.nsf/bbf2f15334c1f28585256613000317cc/87e8dfed931381b7852567c70012001f?OpenDocument

 

to dosłownie jakby opis mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex1963, no ja akurat wiem dlaczego się go boję... boję się go, bo fizycznie bardzo źle się wtedy czuję, gdyż mam wtedy potworne stany migrenowe, chodzę jak naćpana - z bólu głowy, mdłości, podwójnego widzenia, drętwienia połowy ciała, a że od boreliozy mam też nadwrażliwość na wszelkie bodźce to i moje oczy nie mogą po prostu znieść tak silnego światła. to wszystko powoduje dodatkowo wewnętrzny niepokój, rozdrażnienie, lęk i agresję.

 

 

Lepiej idź się zbadaj, na pewno masz tą borelioze ? Może coś innego. Ja miałem bóle głowy od Słonca i chodziłem jak pijany od niedoboru Omegi-3. Ostatnie dni jak biorę Omega-3 w kapsułkach i jem sporo ryb to już się znacznie poprawiło - mogę chodzić w upale i jest w miarę normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex1963, no ja akurat wiem dlaczego się go boję... boję się go, bo fizycznie bardzo źle się wtedy czuję, gdyż mam wtedy potworne stany migrenowe, chodzę jak naćpana - z bólu głowy, mdłości, podwójnego widzenia, drętwienia połowy ciała, a że od boreliozy mam też nadwrażliwość na wszelkie bodźce to i moje oczy nie mogą po prostu znieść tak silnego światła. to wszystko powoduje dodatkowo wewnętrzny niepokój, rozdrażnienie, lęk i agresję.

 

 

Lepiej idź się zbadaj, na pewno masz tą borelioze ? Może coś innego. Ja miałem bóle głowy od Słonca i chodziłem jak pijany od niedoboru Omegi-3. Ostatnie dni jak biorę Omega-3 w kapsułkach i jem sporo ryb to już się znacznie poprawiło - mogę chodzić w upale i jest w miarę normalnie.

A skąd wiedziałeś że to od niedoboru Omegi-3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mnie boli.. ale oczywiście zaglądnąć na forum musiałam...

6 kursów samochodem, około 3 wycieczki na 10 piętro na każdy kurs.. razem ok. 20 kursów w jedną stronę na 10 piętro.. w sumie ok. 40 kursów windą w JEDNYM bloku, drugie tyle wjazdy i zjazdy tam, gdzie się przeprowadziliśmy... razem

ok. 80 kursów z bagażami :shock::shock::shock::shock::shock:

jesteśmy wyjebani a kąpiel była po prostu największą euforią od jakiegoś czasu :lol:

a jutro jeszcze wszystko wypakować i poustawiać

mało miejsca na ciuchy kurde...a ja naprawdę nie mam ich dużo. :shock:

poczułam właśnie zmęczenie nawet w ... piętach u stóp :shock::o:mrgreen:

dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej idź się zbadaj, na pewno masz tą borelioze ? Może coś innego. Ja miałem bóle głowy od Słonca i chodziłem jak pijany od niedoboru Omegi-3. Ostatnie dni jak biorę Omega-3 w kapsułkach i jem sporo ryb to już się znacznie poprawiło - mogę chodzić w upale i jest w miarę normalnie.

 

na pewno, bo robiłam badania i jest napisany czarno na białym pozytywny wynik. objawy też dla boreliozy mam typowe. dzięki Bogu, że w badaniach wyszło, bo by mi wszyscy co innego wmawiali tylko nie to co trzeba. :evil:

omegę3 łykam, również tran, piję dużo oleju lnianego, jem świeżo zmielone siemię lniane codziennie, bardzo zdrowo się odżywiam, tak więc niczego mi nie brakuje, omegi3 również. ;)

 

-- 04 cze 2011, 21:26 --

 

Basiu, łoj, współczuję... Odpoczywaj teraz .:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phobos1, ja jestem jak najbardziej za przyjmowaniem omegi3, niestety, nie jest to panaceum na całe zło... Owszem, jest ona bardzo pomocna, ale jak człowieka męczy od długiego czasu jakiś drobnoustrój i opanował organizm to niestety omega3 go nie wytępi... :roll:

 

-- 05 cze 2011, 06:54 --

 

Sabaidee, :hide: no dziś ma być bardziej gorąco niż wczoraj i pełnia słońca! :hide::why: I chociaż wysokie temperatury znoszę jako tako to to rażące słońce mnie dobija. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margolka, zazdroszczę :) i śniadania i takiej rodzinnej atmosfery..trochę mi tego brakuje po wyprowadzce, a to już prawie rok :shock::shock:

 

ja póki co nie mogę się dobudzić, czekam na sygnał od taty, który odbiera psa..i tradycyjnie trzeba będzie ogarnąć mieszkanie, potem może coś fajnego zrobię razem z Piotrkiem, który ok 15 wróci z uczelni :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×