Skocz do zawartości
Nerwica.com

Apo risperid - ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie? :)


bomze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

od kilku lat cierpię na nerwicę lękową. Brałam przeróżne antydepresanty, byłam też uzależniona od benzodiazepin (nie biorę od 3 lat!!!), od 3 biorę Seroxat. Chciałam już go odstawić, zmniejszyłam nawet dawkę (przez 2 mies. brałam 10mg), psychiatra stwierdziła natomiast, że nie mogę go odstawić :( poza tym przepisała mi jeszcze Apo risperid. Nie spotkałam się z tym lekiem, zgodnie z opisem jest on na stany psychotyczne etc., których nie mam. Mam tylko jakieś drobne natręctwa do których da się przyzwyczaić, a czasem przezwyciężyć... Poza tym zauważyłam, że od Seroxatu siada mi pamięć :(

Czy ktoś z Was mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami odnośnie Apo risperidu?

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuroleptyk nowszej generacji, działający w założeniu uspokajająco....na mnie niestety działał zmulająco. Brałam go raptem kilka dni, potem odstawiłam. Ogólnie lek nie ma dobrej opinii, ale może na Ciebie zadziała w porządku.

A tak w ogóle to próbowałaś kiedyś radzić sobie ze swoją nerwicą jakimiś naturalnymi metodami tj.sport, dobra dieta, suplementacja, czy od razu sięgnęłaś po leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj bomze,

Lek Apo-Risperid to neuroleptyk, ja też biorę podobny z tą samą substancją risperidonum, a nazywa się Ryspolit. Wygląda na to, że lekarze dość często stosują połączenia antydepresant + neuroleptyk, przy czym ten drugi w małej dawce. Nie masz co się przejmować, że Apo-Risperid jest na stany psychotyczne, bo przyjmowany w małej dawce ma inne działanie, więc nie ma powodów do niepokoju.

Ja mam go jako dodatek do escitalopramu (Pramatis) i wygląda na to, że coś tam pomaga. Biorę go 3 tygodnie, teraz 0.5 mg, docelowo mam brać max. 1 mg.

Najgorzej czułem się w pierwsze dni - działał strasznie nasennie i osłabiająco.

Aktualnie jedynym skutkiem ubocznym jest skracanie snu, tzn. zasypiam i śpię całkiem dobrze, ale budzę się wcześnie rano, śpię po 5-6 godzin, a więc godzinę-półtorej krócej, przez co czuję się niedospany.

Zobaczymy jak będzie dalej, może jeszcze się przystosuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bomze, ja staram się unikać alkoholu, ale miałem kilka okazji sprawdzić na sobie, że nie mam żadnych istotnych skutków po wypiciu nawet sporych ilości.

Może tylko moje natręctwa się nasilają, bo nie mogę tak dokładnie kontrolować swojego zachowania.

Ale jedno czy dwa piwka nie powinny zaszkodzić ;) Trzeba po prostu to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×