Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Ritka7x, a w innym temacie napisałaś, że nie tyłaś od Zomirenu, więc skończ tę szopkę bo sama Ci dam drugie ostrzeżenie, zwłaszcza że latasz jak kot z pęcherzem z tym tematem już od tygodnia na forum i wszędzie tym spamujesz :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że nie ma takiej opcji.Sam zadałem podobne pytanie na tym forum 26.05.2011.-na razie bez odpowiedzi.

Mój lekospis:

-mirtazapina/mirzaten/-objaw uboczny:wzrost apetytu i zatrzymywanie wody w organiźmie,

-pregabalina/Lyrica/-jak wyżej,

-alprazolam sr/zomiren sr/- jak wyżej.

Inne leki ,których używałem na GAD:kwetiapina/ketrel/.opipramol/pramolan/-podobnie/może najmniejszy wpływ na apetyt miał pramolan/.

Innych leków nie tolerowałem,szczególnie SSRI,które wywoływały u mnie nie ustepującą bezsenność,także nie mam z nimi dużego doświadczenia.

Obawiam się,że nie ma leku na zaburzenia lękowe,zmniejszającego apetyt.Co gorsza ,ten wzrost łaknienia jest wynikiem działania na receptor/y/ serotoniny odpowiedzialny/e/ za apetyt i lęk.Również podobne działanie mają receptory GABA ,na ktore dzałają benzodiazepiny.Czyli wszystko na poziomie mózgu a nie żołądka.W końcu poprawa samopoczucia też ma wpływ na wzrost apetytu.

Ja mam z tym apetytem ogromny problem np.ograniczam jedzenie i to mi sie udaje np.trzy dni a potem to nadrabiam ,wpieprza.ąc 6 pączków na raz.

 

Pozdrawiam wszystkich głodnych i zmęczonych staniem przy lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikaj fluoksetyny (Seronil) i klomipraminy (Anafranil). Ta pierwsza substancja jest używana przy leczeniu bulimii i hamuje napady wilczego głodu, więc nie pomoże Ci w kwestii apetytu. Natomiast druga jest właśnie przeze mnie zażywana i schudłam na niej 2kg w ciągu miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na apetycie, bo nie mam zupełnie ochoty jeść. Jem na siłę. Po mianserynie na noc jak wezmę, rano owszem mam apetyt, ale jestem tak zaspany, że nie chce mi się iść coś zrobić do jedzenia. Jak będę miał apetyt to automatycznie nie będę chudnął. Szkoda, że nie ma nic pobudzającego i dającego apetyt (póki co nie spotkałem się z niczym takim, ani nie znalazłem w google)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×