Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za Odpowiedź. Ja wprawdzie nie miewałem nigdy takich lęków, bym miał problem z wyjściem z Domu, na poczte itp. Mnie po prostu atakowało czasem uczucie, że coś się dzieje mi z sercem, zawał czy cuś...:) I strach przed tym czasem utrudniał np. przejazd autobusem.

Tobie życze powodzenia.

I mam przy okazji jeszcze Pytanko, czy Można na Seroxacie Brać Relanium ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc .U mnie od tego zaczelo, a potem szlo coraz dalej. Mam pytanko dlaczego chcesz brac jeszcze relanium? Ja od poczatku leczenia biore tylko seroxat.Wystarcza mi calkowicie. Dlatego nie rozumiem po co Ci jeszcze dodatkowy lek. O laczenie lekow to jednak trzeba spytac lekarza. Mozna laczeniem lekow wyrzadzic sobie krzywde, dlatego radzilabym samemu nie eksperymentowac. Pozdrawiam :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję już działanie seroxatu, ale czasem mam takie momenty, że źle się jeszcze z Powodu nerwów czuję (po Imprezach zwłaszcza)... Wiem nie powinienem :-). Parę razy doraźnie brałem Lorafen, Powoli mi się Kończy, a mam jeszcze relanium, stąd Moje Pytanie. Wydaje mi się, że skoro Lorafen nie szkodził, to relanium równiez nie powinno, Ponieważ, oba te leki, to benzodiazepiny, ale na ulotce R. Pisze, żeby nie łączyć z Lekami antydepresyjnymi, a taki chyba jest Seroxat. Zresztą... Spróbuję, to się dowiem, i napisze :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mnie lekarka proponowala hydroxyzyne zeby brac z seroxatem. Stwierdzilam ze nie bede brala i udalo sie. Troche bylo ciezko ale udalo sie. Dokladnie nie umiem Ci powiedziec czy to antydepresant. Gdzies kiedys czytalam ze nie. Ale co lekarz to inna opinia. Jedno jest pewne ze nie uzaleznia i mozna go dlugo brac. Widze ze jestes odwazny skoro bedziesz eksperymentowal na sobie. Pozdrawiam :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich serdecznie, bo dopiero dziś debiutuję na forum :P

Co do moich doświadczeń z SEROXATEM to mogę sie wyrazić w samych superlatywach-co prawda sam początek leczenia może nie był różowy, ale przetrwałam krytyczny 4 i 5 dzień leczenia (zupełny brak sił-czułam się jak przebity balon... ;) ), a później stopniowo byłojuż lepiej i lepiej....

Szkoda, że terapia sie skończyła i teraz tak fatalnie sie czuję (nie przez odstawianie leku, tylko przez to, że w tej chwili leczę się samymi lekami doraźnymi).

Seroxatu nie biorę od pół roku, ale chyba do niego wrócę, żeby świat znów odzyskał dawne barwy, a mnie żeby znów się chciało co rano wstawać z uśmiechem z łóżka...

Trzymajcie się-pozdrawiam!!! :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Rexetin od kilku dni. Czuję się po nim jakos dziwnie pobudzona, wrecz nie moge sie skupić,mam kołatania serca, drżą mi nogi i czuje jakies osłabienie organizmu nie mogę usiedziec na jednym miejscu. Zastanawiam sie, czy tak jest na poczatku brania tego leku...nie mam z tym lekiem niestety żadnego doświadczenia i nie wiem, czy te objawy, które teraz przechodze sa normalne i zastanawiam sie, czy nie odstawic tego leku. Licze na Wasza pomoc :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udzielicie mi jakiś informacji na temat leku atarax? Szukałem na tym forum, ale nie znalazłem, zbyt konkretych informacji, kto z was bierze ten lek i po jakim czasie zaczyna działać? Głównie chodzi mi o to, żeby przełamać lęk przed szkołą(w weekend i wieczorami)myśli o szkole są tak natrętne, że nie mogę nic zrobić prócz brania bellergot, ale to jest za słabe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa handlowa leku: Atarax

Nazwa międzynarodowa: HYDROXIZINI HYDROCHLORIDUM

Postacie występowania leku: roztwór do wstrzykiwań, syrop, tabletki powlekane

Jak działa lek? Lek działa uspokajająco, przeciwlękowo, przeciwhistaminowo oraz przeciwświądowo.

Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosowany jest w leczeniu świądu, stanów lękowych, nerwic z pobudzeniem ruchowym oraz w leczeniu zwiększonego napięcia nerwowego.

Jakie są zasady przyjmowania leku? Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, najczęściej doustnie, co 8 godzin po spożyciu posiłku, tabletkę popijając wodą. Tabletki nie należy rozgryzać.

Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.

Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!

Jakie mogą być niepożądane skutki? Uczucie suchości w jamie ustnej.

Zawroty głowy.

Bóle głowy.

Uzależnienie od leku. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.

Stosowanie leku może również wywołać: Senność, ospałość.

Przyspieszenie akcji serca, drżenie rąk.

O czym należy poinformować lekarza? O tym, że chorujesz na padaczkę.

O tym, że jesteś uczulony na ten lek.

Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.

W czasie stosowania leku unikaj przyjmowania: Detreomycyny.

Aviomarinu.

Penicylin.

Napojów alkoholowych.

Zapytaj lekarza, jak stosować lek, gdy przyjmujesz jednocześnie: Leki należące do grupy barbituranów.

Relanium, Elenium.

Zapamiętaj! Podczas zażywania leku nie prowadź pojazdów samochodowych oraz nie obsługuj maszyn będących w ruchu.

W żadnym wypadku nie przyjmuj samowolnie dodatkowych dawek leku.

Przedstaw lekarzowi wyniki badań laboratoryjnych, których wykonanie zlecił Ci w czasie ostatniej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,podstawowe wiadomości są tu zawarte.

Lek mam wypisany, a czy ktoś może mi powiedzieć jak się sprawuje, chodzi mi o to, żeby zaczął działać szybciej niż np. po 3 tygodniach stosowania,bo przez ten czas to się kompletnie zanerwicuje...

 

Myślicie, że mogę go stosować? nie chcę zasłabnąć w szkole, czy chodzić jak napojony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierwsze dni na seroxacie zniosłam dość dobrze, ale problemy były. zreszta po przeczytaniu ulotki i tego co wypisywali ludziska spodziewałam się skutków ubocznych. psychiatra nie objasniła mi żeby powoli przyzwyczajać organizm i zacząć od połowy tabletki. ale poczytałam to forum i niektórzy radzili zacząć od połówki. i chyba mieli rację i może dlatego lepiej zniosłam te pierwsze dni. także dzięki za rady. :) jak widać na moim przykładzie są pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z relanium trzeba uważać, bo to jest cholernie niebezpieczny lek pod każdym względem.

 

Jak z kazdymi lekami z grupy benzodiazepin. Ich dzialanie w wielkiej mierze zalezy od indywidualnych predyspozycji i stanu psycho-fizycznego pacjenta. Poza tym benzodiazepiny wywoluja dosc silne uzaleznienie fizyczne, wchodza w szlaki metaboliczne organizmu. Silnie zaburzaja emocjonalnosc, potrafia doprowadzic do calkowitego zatracenia uczuc. Ich odstawienie jest bardzo trudne, czesto bywa, ze pacjenci nie chca ich odstawiac. Jesli tylko mozecie, unikajcie brania jakichkolwiek benzodiazepin, chyba, ze lekarz uzna to za konieczne. A co do brania Relanium z Seroxatem to na pewno nie dochodzi do zadnych interakcji, ale i tak nie radze, chyba ze lekarz uzna inaczej. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lorafen to okropny lek!!!miala go w szpitalu przez okolo 3 tygodni,nie mialam pojecia ze tak okrutnie uzaleznia!po odstawieniu myslalam ze mnie rozniesie!!!nie wiedzialam co sie ze mna dzieje-nigdy w zyciu nie wezme tego leku bo skoro pod kontrola lekarzy mialam takie a nie inne reakcje to doprawdy nie wiem czy dasz rade odstawic sam-odstawiaj po kawalku,ciartce,kruszynce az do calkowitego odstawienia i to przez okolo 3 tygodnie-jesli chodzi o relanium to po lorafenie bedzie to dla ciebie jak namiastka leku,bo doprawdy dzialanie jest natychmiastowe po duzej dawce ale pozniej wogole nie dziala-jesli chodzi o srodek nasenny,w kazdym badz razie nie radze laczyc ci lekow,a tym bardziej tych silnych z antydepresantami samodzielnie,tego wyboru najlepiej by dokonal twoj lekarz prowadzacy.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lorafen to okropny lek!!!miala go w szpitalu przez okolo 3 tygodni,nie mialam pojecia ze tak okrutnie uzaleznia!po odstawieniu myslalam ze mnie rozniesie!!!nie wiedzialam co sie ze mna dzieje-nigdy w zyciu nie wezme tego leku bo skoro pod kontrola lekarzy mialam takie a nie inne reakcje to doprawdy nie wiem czy dasz rade odstawic sam-odstawiaj po kawalku,ciartce,kruszynce az do calkowitego odstawienia i to przez okolo 3 tygodnie-jesli chodzi o relanium to po lorafenie bedzie to dla ciebie jak namiastka leku,bo doprawdy dzialanie jest natychmiastowe po duzej dawce ale pozniej wogole nie dziala-jesli chodzi o srodek nasenny,w kazdym badz razie nie radze laczyc ci lekow,a tym bardziej tych silnych z antydepresantami samodzielnie,tego wyboru najlepiej by dokonal twoj lekarz prowadzacy.pozdrawiam.

 

A jaką ma moc :mrgreen: Kiedyś jak wziałem to myślałem że nie wstane, czułem się jak na****ny :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani powiedzcie mi prosze czy mam depresje:( Mam nerwice od 2 tygodni biore seroxat i jeszcze nic .... od okolo 3 tygodni czuje sie przygnebiona,doslownie nic mnie nie cieszy, z trudem wysilam sie na smiech,chlopak mnie przytula a ja nic...nic mi sie nie chce, mam samobojcze mysli a co najgorsze jestem jakby wyprana z emocji, mialam wczoraj przykra sytuacje i zero emocji.... moze seroxat tak dziala? :( objawow ubocznych po nim nie mam, nie wiem co mi jest prosze pomozcie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być forma stanu psychiki, którą na tym forum nazywamy "matriksem". To się może pojawiać samo. albo też pewnie z udziałem leków.

Nie mam z tym za wiele doświadczenia. Więcej ci nie powiem. Myślę tylko, że jest to może jakieś "obronne" zachowanie mózgu - żeby się całkiem nie przegrzał, wyłącza na jakiś czas odczucia, emocje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co pikpokis tez choruje na nerwice i mam depresje bezuczuciowa!wydaje mi sie ze to nerwy zjadaja twoje uczucia , one tak naprawde sa tylko sa tak jakby przykryte nerwica. musisz brac tabletki na nerwice i depreche zeby sie do nich dokopac!ja zaczynam powoli odczuwac rozne rzeczy jak np . swieta ale jest to delikatne i zaraz to trace!

pamietaj ze nerwica pokrywa sie z depresja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę seroxat i owszem - stępił trochę moje uczucia ale nie aż tak. Mnie jego działanie jak na razie odpowiada. (zanim zaczęłam je brać, czułam tylko smutek, przygnębienie itp. i potrafiłam się martwić o wszystko) Ale czytałam na innym forum o tym leku i niektórzy pisali że na nich tak działa, że im się włącza "tumiwisizm", czyli wszystko im jedno.

Jesli martwisz się tym to skonsultuj sie ze swoim lekarzem i opowiedz mu o tym jak się czujesz - może stwierdzi że potrzebna jest zmiana tabletek. Czasem tak trzeba. Na każdego proszki działają inaczej . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz jak sie cieszysz to czyli uczucia masz

trafne spostrzeżenie. hehe

pikpokis Trzymaj się i nie załamuj tym że sie tak czujesz. Właśnie mi tak przyszło do głowy, że może ten brak uczuć to taki skutek uboczny. Ale nie wiem czy to dobry tok myslenia. Nie znam się zbytnio. Ale potrafisz sie ucieszyć, czyli nie jest źle. Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i tu i na innych forach że po tym sie tyje, a ja jestem dalej taka chuda jak byłam a niektórzy mówią że nawet chudsza. o nie!! Jak zaczęłąm go brać to nagle polubiłam słodycze różniste, a wcześniej to nie jadłam prawie wcale. Może niedługo ja tu napiszę że się "upasłam", wszystko jeszcze przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam takie pytani a mianowicie od 4 miesiecy biore efectin i nie widze jakis popraw a do tego ciezko mi zasnac mam plytkie sny dziwne drgawki co prawda nie tak czesto a ostatnio mnie w samochodzie zlapalo strasznie mi bylo zle caly sie pocilem doslownie lalo sie ze nie nogi jak z waty i do tego te okropne zawroty glowy nie wiem co robi ciagle mam te lęki chcialem zmienic lek na seroxat myslicie ze warto sprobowac ? dzieki serdeczne pozdrawiam i zycze wesolych Świat przedw wszystki spokojnych ciał !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×