Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gdzie jest dawny użytkownik tego forum?


lula

Rekomendowane odpowiedzi

Niesia, Pinkii, to jest temat rzeka omawiany w wątku "Co wam daje to forum". Jest to kwestia bardzo indywidualna, bo jednemu daje, a drugiemu zabiera. Wszystko zależy od właściwego ustawienia priorytetów. Dla mnie forum nie jest najważniejsze. Jak nie mam co robić to na niego wchodzę. Z jęczarni prawie nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum tak działa, że pojawia się poczucie usprawiedliwienia - mogę być posrana, jest wielu takich jak ja. Już nie wspomnę o wzajemnym napędzaniu się w wątkach pt. jęczarnia czy mój dzisiejszy dzień. Sama pisałam w nich bardzo często, a teraz jak do tego wracam to wydaje mi się to żałosne. Popełniałam błędy poprzez moje chore schematy, których nabawiłam się przez nieciekawe dzieciństwo i okres dojrzewania. Uciekłam na forum, bo tu nabierało to normalności. Niestety nie jest tak, musimy nad sobą pracować i jeszcze raz pracować, jeśli chcemy zacząć czuć się lepiej.

 

dokładnie tak samo uważam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo forum raczej nic takiego nie wywołuje, raczej po prostu "wkręcanie" sobie różnych rzeczy, albo użalanie się nad sobą, lub dowartościowywanie się nieszczęściem innym (co jest naturalne i odruchowe w pewnym sensie), ale to samo można osiągnąć idąc chociażby w miejsce gdzie jest dużo niepełnosprawnych osób i efekt dowartościowania się będzie ten sam.

Moja koleżanka kiedyś pracowała w hospicjum jako wolontariuszka, nie żeby mieć tam jakiś papier, nie żeby komuś pomóc, tylko właśnie żeby się pocieszać tym, że jeszcze nie jest z nią najgorzej. Przynajmniej umiała się do tego otwarcie przyznać, bo niektórzy się z tym kryją, a to powoduje dodatkowe stresy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KeFaS, praca żadnego wolontariusza nie jest bezinteresowna. Coś się z siebie daje, a w zamian coś otrzymuje. Jeśli ktoś temu przeczy to mija się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee, ale ja wcale nie napisałem, że taka praca nic nie daje, po prostu jest to popularne zjawisko jak wszędzie. Poza tym, nie każdy ma predyspozycje do takiej pracy czy wolontariatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KeFaS, źle mnie zrozumiałeś. Mój post dotyczy tylko tych, którzy zostali wolontariuszami. Są wyższe priorytety niż wolontariat: rodzina, nauka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee, priorytety każdy sam sobie ustala, jeżeli ktoś ma potrzebę pomagać ludziom i robi to w odpowiedni sposób i go to uszczęśliwia to nie widzę nic złego w takim życiu.

Model "idealnego człowieka" wykreowany przez społeczeństwo nie każdemu musi pasować i warto robić to co się lubi, a nie to co inni uważają za "słuszne", jednak dobrze być świadomym tego co nas uszczęśliwia, a co pogłębia nasze fobie i nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś się chyba Badziak zapodział, skoro już tak o nieobecnych mówimy.

Miło być zauważonym. Anafranil świetnie działa, więc korzystam z życia. Staram się wychodzić do ludzi, znalazłam pracę, a na terapii behawioralno-poznawczej działamy nad zmianą sposobu myślenia, żeby stany depresyjne już więcej mnie nie dopadły. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wovkę wkurzała wszędobylska 'depresja' w każdym temacie, zresztą mnie też to drażni, bo uważam że powinniśmy dawać z siebie więcej optymizmu innym. Poza tym miała swoje powody ale nie będę o nich pisać bez jej wiedzy. Wszystko dobrze u niej, mamy stały kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×