Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, Z pamięcia jest niestety gorzej. Mam dziury z zyciorysie. Moj chłopak gdy sie go o cos pytam to zdarza mu powiedziec: "ja ci powiem a ty i tak zapomniesz". Ten lek blokuje jakies receptory i sie nie pamieta ani dobrych ani złych wydarzen, sytuacji itp. Zrobiłam licencjat na tym leku i z nauka nie było tak zle. Znam j.angielski, moze nie prefect ale w stopniu wiecej niz dobrym.Np.jak nie biore Anafranilu to wiecej mówie po angielsku , szybciej przychodzą mi odpowiedzi, tak jakby mi sie pamiec odblokowała i bez trudu posługuje sie tym jezykiem. Jestem "inteligentniejsza". Na Anafranilu myslenie jest spowolnione i odpowiedzi tez, przez te suchosc w ustach troche niewyraznie mówie. Troche człowiek jest jakby "głupszy".Towarzyszy mi tez często dezorientacja. Nie próbowałam nigdy zadnych leków na pamiec bo nie che sie dodatkowo truc i nie wiadomo jak by to współigrało z Anafranilem.

Wycisza ten lek, tłumi emocje, uczucia i na poczatku to jest fajne, gdy jest wielka ulga po miesiącach meczenia, ale po w moim przypadku po kilku juz latach tesknie za normalnością, umiejętnością inteligentnej komunikacji, wyrażania uczuc itp. Oczywiście tak bardzo zle nie jest, ale zawsze jest ale. Jednak wyboru nie mam i tak musze sobie zyc spokojnie.Wole to niż zycie w stanie depresji, myśli samobójczych, lęków itd. Także coś za coś.

 

marika883, Wydaje mi sie ze Anafranil nie ma na to wpływu. Przynajmniej u mnie wszystko działa jak w zegarku :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa- dziękuję za odpowiedź. zażywam anafranil od 3 miesięcy, dlatego myślałam bardzo długo spóźniająca się miesiączka jest skutkiem ubocznym swego rodzaju "przyzwyczajenia" się do leku.(a wynik testu ciążowego wykazał, że w ciąży nie jestem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa tak myślałem, bo wszystkie leki trójpierścieniowe mogą wpływać negatywnie na pamięć... co do tych uczuć to prawda, tęskni się za pewnymi rzeczami, ale i tak jest dużo lepiej na leku niż bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie znam takie osoby co nie biorą leków, są zdrowe a i tak maja kiepską pamiec. Naukowcami, nauczycielami nie bedziemy:) Chyba wczesniej ktos pisał o lekach na lepsza pamiec np. Nootropil. Ja osobiscie boje się kombinowania z lekami. Troche sie dołuje przez niemożnosc umiejetnej komunikacji na tym leku. Niedosc ze mam bardzo niska samoocenę to ten lek jeszcze to pogarsza. Ale jak miko84 napisał ze i tak jest lepiej na tym leku niz bez niego. Czasami tylko nie umiem pogodzic sie i zaakceptowac siebie(na Anafranilu). Chyba by mi bardzo ulżyło gdyby np. moi znajomi (właściwie znajmoi mojego chłopaka) wiedzieli ze jestem na leku i zeby to zrozumieli i sie nie dziwili ze sie zachowuje tak a nie inaczej. Niestety przejmuje sie tym co inni o mnie myslą. Nosze w sobie ciężar, bo np. moj były szef powiedział mi ze jestem jedna z najmilszych osób jaką poznał. Nie wiedział ze biore Anafranil. I tak on mówi swoje a ja i tak wiem swoje. Bez tego leku to by uciekał ode mnie gdzie pieprz rośnie. Czuje czasami ze oszukuje siebie, swojego chłopaka. Jestem pewna ze by ze mna nie był gdybym nie była na lekach. Ale z drugiej strony to nie moja wina. Tez mamy prawo do miłości, szczescia.

marika883, Mam nadzieje ze problem sie niedługo rozwiąże. Nie chce cie straszyc ale test nie zawze daje 100% pewnosc. Moze to przez stres?

Misiek_NL, Jak długo brałes Anafranil? Dlaczego odstawiłes?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz. Wyjechałem na cały dzień i zapomniałem wziąść rano leków. Czyli paro+klomi. Po paru godzinach, czekałem tylko jak nadejdą zawroty głowy itd... natomiast tak zajebistego humoru jeszcze nie miałem. Najdziwniejszym ''objawem'' była chęć rozmawiania i przebywania z ludźmi, co do tej pory było takie wymuszane na siłę i nie sprawiało mi przyjemności... Domyślam się, że to pewnie efekt pierwszego dnia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa, Pare miesięcy brałem 30 mg dziennie, potem pare miesięcy 112,5 mg 75 SR a odstawiłem bo mi lekarka zamieniła anafranil na Xetanor ( Paroksetyna ). Miałem dużo skutków ubocznych po anafranilu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może to stres..... w końcu leczę się na nerwy...mój mózg sprawiał mi już najróżniejsze problemy , więc wszystko możliwe. a co do testu to powtórzę, ale okres spóźnia się juz 3 tygodnie, więc myślę ze ciąze juz powinien wykazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcol13

Nie rezygnuj tak szybko z leku. Ja nie żałuję, że wytrzymałam te boleści. Skutki uboczne powoli zaczęły znikać po 2 tygodniach. Anafranil biorę ponad miesiąc i mam kilka wątpliwości, ale lekarz powiedział, że trzeba poczekać na efekty.

 

Co do leku, to faktycznie trochę otępia. Mam do napisania licencjat. Nie potrafię się za to zabrać, przekładam obronę na wrzesień ;/ Na tym leku wszystko mi "wisi", a szkoda, o stres zawsze mnie mobilizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inesss,

 

Niechcę się poddawać,chce wrócić szybko do normalnego życia..bo teraz nie wyjde z domu,po prostu niemam siły ;d

Chce tylko aby wszystkie objawy mi znikneły do wakacji ;p...Bo jeśli przez to wakację pójdą w piz.... to koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dziś przeskakuje z dawki 75mg na 150mg:D Jak będzie to powiem za kilka dni:) Na 75 jade od stycznia, lek sprawuje się dobrze ale dziś poprosiłem Panią Doktor o dawke 150mg:D Zgodziła się:D

Myślę, że na 150 to dopiero się zabawa zacznie bo na 75mg było bardzo pozytywnie:D He he...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nastrój i ogólne samopoczucie znacznie mi się poprawiło po kilku tygodniach brania anafranilu. Ogólnie rzecz biorąc to anafranil przywrócił mnie do życia:)

Uboków prawie wgl a jeśli już są to akurat na plus:D Od stycznia przybrałem 6kg co w moim przypadku też jest pozytywnym skutkiem, sporo mi brakuje do odpowiedniej wagi więc to, że tyje mnie cieszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×