Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

linka no i co z tego... to chyba moja sprawa czy piszę o puchnięciu czy nie,bożee to forum to chyba nie praca maturalna lol....i dostałam odpowiedzi, ale w działach do innych leków,a teraz mi chodzi o lexapro właśnie...i tutaj w tym dziale to pierwszy raz się pytam,a nawet jakbym napisała Wiele razy to Nie Powinno was to Interesować,bo ja nikogo nie obrażam żebyś cie mogli miec do mnie Ale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, nie wiem co do tych policzkow, czasem jak sie nie wyśpie ale to nie zaleznie od lekow.. mam oczy podpuchniete i ryj jakis taki moze wiekszy, nie wiem.. ogólnie to moja twarz wg mnie jest wielka zawsze, ale to inna bajka

 

apetyt chyba bez zmian, czasem mam lekkie mdlosci i zwlaszcza rano czasem nie mam ochoty na jedzenie mimo, ze czuje głód

 

mi albo sie woda zatrzymuje albo mam jakies problemy z prolaktyna (albo jedno i drugie) bo piersi bolą i wielkie są

 

ale tak jak ludzie piszą.. nie przytyje sie z dnia na dzien.. jak zauwazysz ze cos sie dzieje to odstawisz i tyle

 

ja na początku mocno sie schizowałam waga ale przytylam ten 1kg - 1,5kg (moja dieta bogata jest niestety w słodycze)

 

podsumowujac, wg mnie to nie jest lek przy którym sie tyje z powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do facetow - czy mieliscie jakies powazniejsze problemy seksualne podczas przyjmowania leku? Ja obecnie jestem w trakcie transferu z 10mg (ktory bralem ok ol roku) na 15mg (przyczyny podalem tu Wam ok 2 tyg temu)

Oprocz typowych mdlosci i problemow ze snem zanotowalem bardzo niefajny efekt mianowicie znacznie oslabione odczucie orgazmu;/ Nie wiem czy to jakis efekt przejsciowy czy juz tak zostanie w kazdym razie nie nastraja mnie to optymistycznie do przejscia na 15mg (obecnie biore dawke przejsciowa 12,5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was coś zapytać. Czy nie zauważyliście u siebie, że po zażyciu tabletki jej efekty są widoczne a późnym wieczorem, w nocy i nad ranem przed łyknięciem tabsa są słabsze? Zastanawiam się czy brał ktoś np 20 mg w dawce dzielonej po 10 mg rano i 10 mg wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno wyczuc ...mam wieczorami depresyjne chwile....ale one są chyba raczej spowodowane zmęczeniem ....

za to wkurza mnie uczucie takie z 1,5 godz po łyknieciu .... telepie mnie jakos tak dziwacznie ...

Lekarz mi gadał że bez sensu jest branie tego leku na noc.... nie uzasadnił tego ...a ja nie ciagnąłem tematu ...tak tylko powiedział .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też lekarka kazała brać lek raczej rano, być może rzeczywiście są godziny po zażyciu kiedy jego działanie jest najsilniejsze, wydaje mi się że chodzi o jakieś pobudzenie, które po zażyciu leku na wieczór mogło by powodować bezsenność. A tak w o ogóle po zażywaniu mojej minimalnej dawki efekt jest taki, że zrobiłam się mniej nerwowa i jakby trochę obojętna na to co się dzieje w koło. Przedtem na jakiś niespodziewany odgłos np,upadek talerza, klakson itd cała się wzdrygałam, teraz tego nie mam. I nie czerwienię się :oops::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, minęło dziś pełne 12 tyg na escitalopramie (dawka początkowa 10 mg, teraz od ok 3 tyg 20 mg) i w związku z brakiem poprawy nastroju czas na coś silniejszego. Przechodzę na paroksetynę. Żeby nie było, escitalopram sprawował się dobrze w wielu sprawach ale brak działania poprawiającego nastrój przez pełne 12 tyg zmusza mnie do zmiany leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84,Allah dzięki za odpowiedzi

 

Skoro przy takich dawkach jest u Was ok to może jest dla mnie szansa:) - może to efekt "transferu" u mnie i jakoś to się ustatkuje

Jeszcze pytanie - a te bardziej typowe efekty czyli "mogę dłużej:)" też Was ominęły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja "moge dłuzej" nic nie robić....całkiem świetnie mi idzie albo dłużej sie rozpędzam żeby iść do pracy...a wiec wiele rzeczy moge robic dłużej.

A jezeli chodzi o "tamto" to tak jakoś bez różnic specjalnych .... zależy jaki filmik se nastawie :mrgreen::mrgreen:

he he .....to joke. :)

tera na poważnie .... Nie nie zauważyłem poważnych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, o czym Wy tu gadacie, aż mi głupio :oops:

Od dzisiaj nareszcie normalna dawka Esci 10mg. Udało mi się dopaść panią psychiatrę, bo kończył mi się listek z lekarstwem. Esci 28 tabletek 37,60. Ciekawa jestem efektów, bo ostatnio czuję się fatalnie. Nawet o internistę już zahaczyłam, teraz badania kontrola ciśnienia, bo miałam podwyższone, tarczyca, EKG i te inne podstawowe. Oj czuję,że ruszyłam lawinę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margolka, a my tu se gadamy o takich zwykłych męskich przypadłościach :))))

Jak podniesiesz dawke to na krótko mogą występować takie objawy uboczne jak na poczatku ...jak miałaś jakieś - tak ze 2-3 dni

u mnie P-niu najtaniej 42 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×