Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

pusta, mianseryna podobno nie uzależnia, ja stosowałem przez jakiś okres i z dnia na dzień przestałem brać, bez żadnych skutków ubocznych. Śpi się po tym super, działa od razu do 30minut. Teraz biorę mianserynę od czasu do czasu w dawce góra 5mg (pół tabletki) i śpię w sam raz, nie mam problemów z dobudzeniem się. Po całej tabletce dobudzam się kilka godzin. Nie musisz tego brać, leżąc w łóżku, ale lepiej przygotuj sobie pospanie, "skosi" Cię w jednej chwili po kilkunastu minutach i już nic nie będzie Ci się chcieć tylko położyć się i zasnąć. Tak to działa na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, brałem SR. Jest różnica w działaniu. Efekt jest mniej spektakularny, rozciągnięty w czasie. Mi wersja SR niewiele dawała, bo i tak zawsze wracałem do zwykłego alprazolamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz biorę afobam,ale wiadomo substancja czynna taka sama jak xanaksie. Moja największa: dawka z miesiąc temu wzięłam 1,25mg i zdarzyło mi się to pierwszy raz od początku leczenia czyli od 9 lat. Ale było bardzo źle, a nie będę jeździć na pogotowie i robić z siebie głupa. Poza tym na pogotwiu dadza mi hydro, której nie znoszę.

Afobam biorę bardzo sporadycznie i doraźnie na ogół w dawce 0,25mg albo mniejszej, niezmiernie radzko w dawce 0,5 mg. Pierwszy raz przepisano mi ten lek 9 lat temu, ale przez te 9 lat zużyłam ze 2 opakowania afobamu 0,25. Były takie okresy, że przez 2 lata nie brałam go wcale (chodziłam wtedy na terapię), były takie, że silny atak (bo tylko wtedy biorę) zdarzał mi się 2 razy do roku. Więc nie czuję się uzależniona. Jednak od dłużeszgo czasu jestem w dołku, ostatecznie zmieniłam lekarza i próbuję nowych leków.

2 w 1 i jest teraz ciężko. Przepraszam 3 w 1, bo odstawiłam zolpidem. Brałam krótko, ale wystarczyło na besenność z odbicia i napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie bierzesz dużo i często tego alprazolamu, nie czujesz też wielkiej potrzeby dobierania, to może wersja SR nie jest sensowna. Może jakiś cloranxen/tranxene, to też chyba dłużej utrzymuje się w organizmie i lepsze od cukierkowej hydroksyzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro to straszna lipa,zero dzialania przeciwlekowego jak wzielam 100mg kiedys nie majac afobamu,to bylam troche senna,troche spokojniejsza ,ale spac i tak nie moglam,na drugi dzien bylam jeszcze lekko zamulona,a 25 to zero jakiegokolwiek dzialania ja to nazywam "hydrobadziewie"

 

Na mnie Neurol sr dzialal dobrze,tylko podrozal35zl za 1mg sr,a niestety potrzebowalabym 2 mg Neurolu sr

:( ,ale jak przeczytalam ,ze sr,ma o polowe mniejsze stezenie w organizmie i dlugo sie rozkreca (ok 1h) , bo na tym polega wlasnie sr,to wrocilam do zwyklego alproxu

 

Alprox jest slabszy chyba od afobamu,przy najmniej u mnie tak dziala,ale nie stac mnie na 2 mg afobamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys lekarze z pogotowia dali dozylnie hydroxyzyne i powiem szczerze, ze tak mnie zmulilo, ze wstac nie moglam ani w reku szklanki utrzymac a i tak w glowie nic nie zmienilo. Ten sam lék co przed hydro a moze gorzej nawet. Straszne uczucie. Ci co maja ataki panikize schiza, ze umieraja to wiedza jak to jest :/ Fizycznie zmulilo a psychicznie zero zmian.

Podsumowujac hydroxyzyna jest do dupy. Moim zdaniem dziala OK na problemy typu kolatania serca itd ale na psychike ZERO

 

-- So maja 28, 2011 3:31 am --

 

dostalam recepty nowe i wypisali mi benzo zebym miala w razie czego...

i co zrobila? wlasnie przywalilam soebie 1.5 mg alprozolamu. po pol roku przerwy. jak go nie mialam to nawe nie mialam mysli zeby dalej go brac itd. ale jak tylko wpadl w moje raczki nie omieszkalam przywalic sobie i isc spokjnie lulu jak za dawnych dobrych czasow. mam nadzieje, ze bede na tyle moadrzejsza od tego wszystkiego i nie zaczne znowu lykac codzinnie.

ja bralam wczesniej clorenaxen- bardzo dawno xanax a t chyba to samo co alprozolam. jaka dawka jest slaba? 1.5mg to chyba slabo nie?

tak czy inaczej nie moge wpasc znowu w codzinne branie bo znowu w depreche mnie wprowadza,

 

-- Cz cze 02, 2011 1:01 am --

 

hej ludzie prosze poradzcie, znacie sie na xanaxie a ja nie! ja walilam cloranxen.

czy 2mg to slaba dawka? ja wzielam 2 i walnelam bym jeszcze z jedna.

ile daja na poczatku? (ja kiedys jakis krotki czas bralam i nie pamietam w jakiej dawce, mialam nerwice silna z atakami i nie pasowal mi xanax)

jak dawka na poczatku? po ile wy bierzecie? 2mg siedze sobie spokojnie w miare ale walnelabym jescze ze 2mg. depresja idzie w piz.. i wszystko wydaje sie fajne. kurde pol roku juz nic nie bralam z benzo i potrzebuje kilka dni sie wyluzowac. to schodzenie z efectinu mnie wkorza! nawet z 20mg nie mozna juz na 0 bo lipnie sie czuje.

 

dajcie znac co i jak z dawkami.

po pol roku to raczej powinien dzialac jak na swierzaka nie? przywale jeszcze 2mg i zobaczym co i jak.

 

-- So cze 04, 2011 1:06 am --

 

do dupy ten xanax. biore 2mg i nic. i krotko dziala. 1-2h i koniec. a chcialam sie troche zrelaksowac......... :/ ale wycofali mi cloranxen!!!!

 

-- Pn cze 06, 2011 10:16 am --

 

powiem tyle. cloranxen jest lepszy. tez uzaleznia ale nie az tak!!!! bralam go 4 lata i nie powiem ze odstawienie mnie nie kosztowalo braku spokojnego snu i boli brzucha itd. ale to po 4 latach.

xanax bralam teraz przez tydzien i PIERWSZY DZIEN NIE WZIELAM I NIE ZMRUZYLAM OKA!!!!!!!!!!!!!! PO TYGODNIU BRANIA.

NIE WSZYSTKIM PEWNIE SIE PRZYDAZA ALE JA TEZ NIE JESTEM JAKIMS LAIKIEM W TYCH MEDYKAMENTACH BO ROZNE RZECZY BRALAM I OD PRAWIE 10 LAT SIE Z TM GOWNEM BORYKAM.

 

CLORANXEN AZ TAK SZYBKO NIE UZALEZNIA I NAWET DZIALA NA MNIE LEPIEJ. NIE MIALAM PO NIM TYCH DZIWNYCH NAPIEC CO PO XANAXIE (MOWIE TU O CZASACH KIEDY BYLO ZE MNA ZLE, BO TERAZ TO ZACPAM COKOLWIEK I JEST GITARA)

 

UWAZAJCIE CI CO NIE ZNACIE SIE JESZCZE NA RZECZY. STARAJCIE SIE NIE BRAC KIEDY NIE TRZEBA!!!

JA LUBIE TEN STAN ZMULENIA ALE NIE POLECAM BO UZALEZNIA NIEZLE. I SAMO UZALEZNIENIE NIE JEST ZLE TYL ZE PROWADZI DO CIEZKICH DEPRESJI!!!!!!!!!!!!! PO DLUZSZYM BRANIU- TO JEST DEFEKT- JESLI NIE TO TO BRALABYM CODZIENNIE NA SNIADANIE I KOLACJE. ALE NIESTETY WPROWADZILY MNIE BENZO W DEPRECHE MASAKRYSTYCZNA. (MOWIE TU O DLUGIM ZAZYWANIU)

CZYTAJCIE INNE OPINIE, WYCIAGAJCIE WNIOSKI.

GLOWNIE DO TYCH POCZATKUJACYH TO KIERUJE.

AHA, JAK ZACZYNALAM PRZYGODE Z NERWICA TO TRUDNO MNIE BYLO PRZEKONAC DO POLKNIECIA JAKIEJKOLWIEK TABLETKI, WYWOLYWALY U MNIE STRACH, PANIKE, ZE ZASZKODZA ITD..... ALE PEWNIE WIEKSZOC TO PRZESZLA...

POZDRO

 

-- Wt cze 07, 2011 7:10 am --

 

to znowu ja!!! ten xanax to jakas lipa. wzielam 5mg i nic!!

dobra, to zamiennik ale bez przesady!

 

wzialm 2-nic- za pol godziny trzecia-nic- walne teraz czwarta-i zobaczymy.

 

po ile bierzecie ci juz na xanaxie z ostra jazda albo uzalezieniem? 5mg to malo czy jak? ja pol roku nie bralam zadnych benzo wiec troche dziwne.

 

przez 4 lata bralam cloranxen,to tez benzo. ia jakos nie zwiekszalam dawki, no chyba ze bylo zle. a to to co to jest?

 

 

sa ludzie co nie dziala na nich xanax??? pierwsze dni mnie troche zmulalo tak na relax. ale tydzien czasu to nie az tyle zeby walic 4 czy 5 mg i nic.

 

czy ktos ma podobnie????

 

-- Wt cze 07, 2011 7:10 am --

 

to znowu ja!!! ten xanax to jakas lipa. wzielam 5mg i nic!!

dobra, to zamiennik ale bez przesady!

 

wzialm 2-nic- za pol godziny trzecia-nic- walne teraz czwarta-i zobaczymy.

 

po ile bierzecie ci juz na xanaxie z ostra jazda albo uzalezieniem? 5mg to malo czy jak? ja pol roku nie bralam zadnych benzo wiec troche dziwne.

 

przez 4 lata bralam cloranxen,to tez benzo. ia jakos nie zwiekszalam dawki, no chyba ze bylo zle. a to to co to jest?

 

 

sa ludzie co nie dziala na nich xanax??? pierwsze dni mnie troche zmulalo tak na relax. ale tydzien czasu to nie az tyle zeby walic 4 czy 5 mg i nic.

 

czy ktos ma podobnie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shinobi, A mi jeden lekarz niedawno proponowal,przejscie z alpry 2 mg wlasnie na Clona 1,5 mg,zeby bylo taniej bo clon kosztuje pare

zeta,ale sie nie zgodzilam,bo nie chcialam sie wpier... W klona,ktory zawsze wydawal sie byc gorszy do odstawki niz alprazolam

 

Jak to jest,moze ktos bardziej zorientowany mi odpowie,dlaczego Clonazepam tak bardzo uzaleznia( jesli tak jest wogole )skoro Clon ma taki dlugi okres poltrwania,a alpra zwykly taki krotki i latwiej sie go odstawia?

 

Moze zle zrobilam nie godzac sie na klon?

 

Kiedys probowalam klonazepamuw dawce,najpierw 0,5,potem 1mg i nie wiele mi pomogl,wiecej balam sie go wziactzn wiecej niz 1 mg,alprazolam o wiele lepiej na mnie dzialal /dziala niz klon klon dostawalam jak jeszcze nie bylam wpakowana w alpra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerzuciłem się na Relanium. O dziwo śpię na nim już od 4 dni. I od tego czasu biorę 10 mg przed snem i jakoś zaspokaja mi to głód na benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dziś miałam taki sliny niepokój i przez to ból żołądka,że musiałam wziąść coś co mnie choć trochę uspokoii i szybko..no i wzięłam dziś 1 tabletkę 0,25 mg Zomirenu...ale już mi się skończył,byłą to ostatnia tabletka...ale mam Alprox w domu...i czy mogę go zażyć dziś,po tym Zomirenie?...czy się nic nie stanie...i chcę zażywać ten alrpox tylko dziś i jutro,bo w poniędziałek...psychiatra mi przezpisze Oxam on jest najmniej uzalezniającym benzo i jakiś antydepresant..ale nie wiem czy mogę wziąść Alporx jak wcześniej zazyłam ten Zomiren...?..możecie coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×