Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie lekarz który wypisuje recepty na prośbę pacjenta nigdy nie będzie kompetentny. Najpierw musi z tobą porozmawiać, postawić diagnozę a dopiero potem dobrać odpowiednie leki. Żadne sugestie nie wchodzą w grę. W końcu to lekarz ma Cię leczyć a nie ty sama siebie z jego bloczkiem recept. Ritka wybacz i nie bierz tego do siebie, ale ta Twoja obsesja na punkcie przytycia nie jest normalna i podejrzewam, że również nadaje się do leczenia. Można się obawiać przytycia ale nie tak chorobliwie jak Ty. Zauważ, że celowo odrzucasz leki, które być może by Tobie pomogły tylko dlatego, że możesz przytyć. To nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kruszonka,

ja to pisalam juz kilka razy wczesniej ale ritka tego tak nie widzi. tylko jest tez tak, ze osoba z tego typu problemem nigdy tego nie widzi.

Ritka, jak widzisz nie jestem sama w tym co pisalam. Juz kilka innych osob zwrocilo na to uwage. Nie uwazasz, ze w takim wypadku cos w tym musi byc?

My sobie tu napiszemy co myslimy, ty to zanegujesz, jestesmy sobie obcy itd. wiec kazdy da sobie spokoj a ty zostaniesz z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kruszonka, zgadzam się z każdym Twoim słowem. Bez urazy, ale czytając posty Ritki7x odnoszę wrażenie, że ma duży problem. Z góry odrzuca lek, tylko przed obawą przytycia, co przecież w jej przypadku wcale nie musi się zdarzyć. Człowiek, któremu dokuczają ciągłe lęki, stany depresyjne w pewnym momencie ma w nosie czy dany lek, może spowodować tycie, chudnięcie, albo rozwolnienie, czy coś tam innego. Liczy, że lek może mu pomóc na jego stany i nie zakłada z góry czy stanie się po nim to czy tamto. A jeśli mówi o ciągłym lęku, może chodzi tu o nieustanny lęk przed przytyciem i stara się wszystko kontrolować? Zupełną niedorzecznością jest dla mnie sytuacja, kiedy idę do lekarza i mówię mu co ma mi wypisać na recepcie, zwłaszcza jeśli chodzi o leki psychoaktywne :? Nie mamy takich kompetencji, żeby leczyć samych siebie, czasem możemy coś podpowiedzieć, zasugerować, ale od lekarza zależy jaki lek będzie w danym przypadku najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, niedlugo bede szedl do lekarza po nowe recepty na wenle. Chcialbym zeby przepisala mi clonozepam i alprozam. Mam czeste stany lęku, gdy wychodze gdzies, wenla dziala na depresje dobrze, ale na leki nie. Czy lekarz na prywatnej wizycie przepisze mi to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy przepisze Tobie akurat to. Jednak porozmawiaj z lekarzem, powiedz że wenla nie działa u Ciebie tak jak powinna i nie dajesz sobie rady z lękami. Lekarz na pewno to zrozumie i przepiszę coś odpowiedniego. Najważniejsze to szczerość w stosunku do swojego lekarza i otwartość. Nie możemy nic ukrywać jeśli chcemy się wyleczyć. Pozdrawiam i trzymam kciuki za nas wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakfaq,

pewnie przepisze tylko zapyta sie dlaczego akurat clonozepam. albo bedzie staral sie proponowac cos lepszego. Mlody lekarz razcej nie przepisze starszy raczej tak :)

Ale czemu akurat clonozepam??? przymula nieziemsko z tego co mi inni mowili i jest to stary lek. Sa lepsze. Znam osobe co nawala clonozepam jak cukierki ale jest juz wrakiem, dala raz mojej mamie polowke to sie przewracala i juz nie wezmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia,

jak długo bierzesz wenlę? Może trzeba trochę dłużej poczekać aż w pełni zacznie działać. U mnie działanie przeciwlękowe długo się rozkręcało. Przeciwdepresyjnie zadziałała szybko, ale na lęki zaczęła działać dopiero po paru miesiącach, a z upływem czasu radziła sobie z nimi coraz lepiej i teraz praktycznie ich w sobie nie mam.

 

-- 18 maja 2011, 10:23 --

 

fakfaq,

jak długo bierzesz wenlę? Może trzeba trochę dłużej poczekać aż w pełni zacznie działać. U mnie działanie przeciwlękowe długo się rozkręcało. Przeciwdepresyjnie zadziałała szybko, ale na lęki zaczęła działać dopiero po paru miesiącach, a z upływem czasu radziła sobie z nimi coraz lepiej i teraz praktycznie ich w sobie nie mam.

 

Pomyliłem się, pytanie skierowane do fakfag, nie do Klaudii, ah te rozkojarzenie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, Pierw wybierz się do lekarza, przecież i tak nie wejdziesz i nie powiesz chce to i to proszę wypisać mi taką receptę. O leczeniu decyduje lekarz. Jak coś Tobie zaproponuje to albo posłuchasz albo nie.

Lekarzy to ja też się stracham bo jeden uznał że mam urojenia i dał mi rispolept i niestety byłam głupia bo myślałam że to na lęk a później czytałam kartę i prawie umarłam. No, ale tak bywa. Lekarze stawiają nam diagnozy i ustalają leczenie.

 

 

 

a jednak tak..moja psychiatra przepisywała mi to co ja jej powiedziałam...heh..wiem,że to smieszne,ale tak właśnie było..i jest dalej heh..i jak tu mieć do nich zaufanie....no i załóżmy pójde do jakiegoś innego i jak mi znów przepisze jakiś neuroleptyk to co?... mam go wtedy zażyć?..nigdy w życiu nie dam sobie wcisnąć nie wiadomo czego....ja to piernicze nie mam do żadnego z nich zaufania...na lęk wolno płynący i stany depresyjne są lżejsze antydepresanty,które raczej wypróbuję i oczywiście za moją prośbą moja lekarka mi je przepisze.

 

To jakaś porażka. Biorę neuroleptyk i czuje się dobrze, lepiej niż bez niego, biorę bo mój lekarz przypisał, bo miało być z tym lekiem lepiej i nie. Ja bym tego nie wymyśliła, aby brać taki lek. Myślę że powinnaś poszukać, albo popytać o sprawdzonego lekarza, który Tobie pomoże. Diagnozowanie siebie samego jest trochę dziwne, chociaż pewnie każdy sobie sam jakąś tam diagnozę przypisuje ale mimo wszystko brak nam kompetencji, i wiedzy którą dobry lekarz posiada.

 

-- 18 maja 2011, 15:31 --

 

kruszonka, zgadzam się z każdym Twoim słowem. Człowiek, któremu dokuczają ciągłe lęki, stany depresyjne w pewnym momencie ma w nosie czy dany lek, może spowodować tycie, chudnięcie, albo rozwolnienie, czy coś tam innego. Liczy, że lek może mu pomóc na jego stany i nie zakłada z góry czy stanie się po nim to czy tamto. (...) Nie mamy takich kompetencji, żeby leczyć samych siebie, czasem możemy coś podpowiedzieć, zasugerować, ale od lekarza zależy jaki lek będzie w danym przypadku najlepszy.

 

Dokładnie! Milion osób tu na forum może tyć a dwa miliony innych, którzy chudną na leku siedzą w pracy. Nie ma reguły. I fakt. Może potrzebna jest pomoc psychologa, terapia, różne są powody lęku. Ja właśnie miałam w nosie co się stanie, bo zwyczajnie myślałam że umrę w takim stanie więc brałam wszystko jak leci. Bać się bałam, ale brałam, to była moja nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err wydaje mi się, że jednocześnie to nie ma większego sensu.. ale może się mylę..

 

 

ja mam z kolei pytanie od osób, które biorą wenlę a wcześniej leczyły się czymś z grupy SSRI.. jakie odczuwacie różnice między tymi lekami?

czy przy wenlafaksynie ma się może więcej energii w porównaniu do SSRI? mniej potrzebuje się snu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

into the void, wenla na mnie działa słabiej. Po SSRI byłem senny, a po wenli mam więcej energii i nie chce mi się spać.

 

Adamo, to jak się dowiesz coś od lekarza na ten temat to napisz od razu tutaj co on na to :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrezygnowałem tylko zmniejszyłem dawkę do 37,5. No swojego czasu zdziałał cuda. Teraz się czuję trochę ni jak. Anafranil jakby próbuje mnie pobudzać, a paroksetyna muli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×