Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Adamo,

sa tacy co sobie wkrecaja i tacy co nie.

ja mialam wieksza jazde po seroxacie. efectin raczej nie dal mi w kosc. ulotek nie czytalam na wszelki wypadek. mysle, ze lepiej nie czytac rozdzialu o dzialaniach niepozadanych przy nerwicy lékowej.

 

Ja muszę całą ulotkę przeczytać. Był czas że nie czytałam ale muszę. Jak zobaczyłam fluanxol na ladzie w aptece to aż się przeraziłam że nie ma ulotki bo w takiej tubie był :P Ale pani mnie uspokoiła że ulotka jest. Działania niepożądane czytam kilka razy a później cieszę się, że prawie nic z tego mnie nie dotknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem to paskudztwo bardzo długo, w całkiem sporej dawce. Efektów ubocznych nie miałem żadnych. Terapeutycznych tym bardziej. Problem się pojawiał jak np. zapomniałem wziąć tabletkę, wtedy następowały jakieś dziwaczne zawroty głowy.......trochę nieprzyjemna sprawa. Dosyć ciężko się go też odstawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia,

4 lata brania wenlafaksyny to długo, słyszałem, że im dłużej się ją bierze tym trudniej jest z niej wyjść. Poza tym dla organizmu to będzie szok, gdy po tylu latach wspomagania będzie musiał sam wytwarzać serotoninę. Trzymam więc kciuki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi myślami i probami samobójczymi ? bo na ulotce pisze ze takie cos moze wystapic na poczatku leczenia... a ja jednak bardzo chcial bym jeszcze troche pozyc bo mam dopiero 17 lat... mam brac od poniedzialku efevelon sr 37,5 jedna dziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nakręcaj się, po prostu bierz jak masz brać. Niewiem jak u innych, ale tak od siebie mogę Ci powiedzieć, że jak zaczęłam brać leki, to dopiero mi się żyć zachciało! Poczytaj sobie ulotki ze zwykłych tabletek, tam też są ostrzeżenia o różnych objawach ubocznych, a nie zwracamy na nie uwagi. Jak Cię łeb napindala to czytasz ulotkę? Nie, łykasz pigułę i spoko. Nastaw się pozytywnie, żeby wszystkie leki na depresję miały powodować myśli samobójcze, nie byłoby dla kogo ich produkować. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tracershy,

 

pewnie tak, narazie jakos idzie przezyc. bralam tylko 75 wiec nie jest to wysoka dawka. tylko cos nie moge wyzerowac. do 25 mg zeszlam bez wiekszych problemow a teraz idzie gorzej. ja nie wiem jak to ma byc, ze pod kontrola lekarza sie schodzi na 37 a pozniej od razu z 37 na zero. chyba chca nas zabic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macqer,

 

Wiesz , wydaje mi się ,że mam troszkę więcej chęci i siły do robienia czegokolwiek, ale nie wiem czy to nie jest przypadek. Teoretycznie działanie powinno się zacząć po 2 tygodniach, ale z doświadczenia swojego i tego co tu czytam wiem ,że bardzo różnie to bywa. Na razie to cieszę się ,że nie mam żadnych przykrych efektów ubocznych i cierpliwie poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, w takim razie mam nadzieje ze i ja ich nie bede miec... bo ja i tak juz jestem na dnie.... gorzej juz byc nie moze... w szkole zero koncentracji, pustka w glowie.... jak przychodze do domu to biore xanax na uspokojenie i spie do 20... potem wstaje i tez niemam na nic sil... mam juz tego dosc i w koncu chcial bym miec na wszstko sile i ochote..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, I tak i nie...Niektorzy po odstawieniu lekow maja remisje przez lata...inni maja nawrot po kilku miesiacach.

 

Po co chcesz sie ladowac w mocne leki jak Wenla czy Paro od razu ? Nie lepiej wpierw sprobowac delikatne a skuteczne specyfiki jak Fluoksetyna czy Sertralina ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak,ale czemu na ulotce nie pisze,że ma działanie przeciwlękowe też,dziwne...a to czyli w początkowym okresie stosowania tego leku to pewnie bym była bardziej pobudzona nie....a to może by do tego zazyć jakies benzo żeby zlikwidowało te skutki uboczne fluo, a po tym okresie rozkręcenia się fluo odstawić benzo...nie wiem...kurcze muszę sama myśleć, bo nie mam kasy na psychiatrę dobrego..a jak ide darmowo to mi wciskali perazynę czy speridan ,a ja im mówię ,że mam tylko lęk wolo płynący i stany depresyjne ,a jest dużo lżejszych fajnych leków ,a oni mi chcieli wcisnąc taki kit..dobrze,że ich nie posłuchałam...i dlatego teraz jestem taka bojaźliwa tych doktorków,jak sama sprawdzę co mówią ludzie o leku i poczytam o nim to czuję się bezpiecznie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, Pierw wybierz się do lekarza, przecież i tak nie wejdziesz i nie powiesz chce to i to proszę wypisać mi taką receptę. O leczeniu decyduje lekarz. Jak coś Tobie zaproponuje to albo posłuchasz albo nie.

Lekarzy to ja też się stracham bo jeden uznał że mam urojenia i dał mi rispolept i niestety byłam głupia bo myślałam że to na lęk a później czytałam kartę i prawie umarłam. No, ale tak bywa. Lekarze stawiają nam diagnozy i ustalają leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, Pierw wybierz się do lekarza, przecież i tak nie wejdziesz i nie powiesz chce to i to proszę wypisać mi taką receptę. O leczeniu decyduje lekarz. Jak coś Tobie zaproponuje to albo posłuchasz albo nie.

Lekarzy to ja też się stracham bo jeden uznał że mam urojenia i dał mi rispolept i niestety byłam głupia bo myślałam że to na lęk a później czytałam kartę i prawie umarłam. No, ale tak bywa. Lekarze stawiają nam diagnozy i ustalają leczenie.

 

 

 

a jednak tak..moja psychiatra przepisywała mi to co ja jej powiedziałam...heh..wiem,że to smieszne,ale tak właśnie było..i jest dalej heh..i jak tu mieć do nich zaufanie....no i załóżmy pójde do jakiegoś innego i jak mi znów przepisze jakiś neuroleptyk to co?... mam go wtedy zażyć?..nigdy w życiu nie dam sobie wcisnąć nie wiadomo czego....ja to piernicze nie mam do żadnego z nich zaufania...na lęk wolno płynący i stany depresyjne są lżejsze antydepresanty,które raczej wypróbuję i oczywiście za moją prośbą moja lekarka mi je przepisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, Wenlafaksyna ma dzialanie przeciwlękowe i to ponoc calkiem mocne.

 

Natomiast jezeli masz lekarza, ktory ci przepisze...to lepiej sproboj ta Fluo albo Sertraline...Przez pierwsze kilka dni mozna sie wspomagac benzo.

 

Teoretycznie sa to znacznie lagodniejsze leki niz Wenla, wiec i wystapienie jakis skutkow ubocznych tez bedzie mniej prawdopdoobne. NIe mowiac o tym, ze Fluo i Sertra nie sprawiaja wielkich problemow przy odstawianiu.

 

Chociaz wiadomo, ze o leczeniu decyduje lekarz...idz do tej twojej lekarki i pogadaj z nia co ona mysli o Fluo czy Sertralinie w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×