Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Razorbladerka_, Ty chcesz po pół roku już odstawiać leki antydepresyjne? No odważna jesteś :roll: Co na to twój psychiatra?

 

Ja brałam zestaw metoprolol(to samo co propranolol) + fluoksetyna dłuższy czas. Miałam podwyższony puls.....czasem i 120 spoczynkowy....wykryli jakąś arytmię.

 

W każdym razie, betablokery mają spowalniać tętno, zmniejszać delikatnie ciśnienie - a co za tym idzie lekko uspokajają, ale na spektakularny efekt bym nie liczyła.

Co do koszmarów - owszem fluoksetyna ma to do siebie, ze po niej są bardzo realistyczne, wyraźne i prawie "świadome", dlatego tak straszne, sny.

 

Może poproś lekarza o jakiegoś delikatnego uspokajacza na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie zastanawiam nad odstawieniem fluoxetyny, ale chyba jeszcze nie jestem na to gotowa... chcialam odstawic wszystie leki w czasie terapii a terapia dobiega kkońca ale w zasadzie moge sie zapisac na kolejną zeby bylo bezpieczniej... i o czyms na noc tez pomysle, ale to jezeli juz do po terapii czyli za niecale dwa tygodnie gdy pojde do swojej lekarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest chwalony na kołatanie serca, lekarz mi to przepisał, ale chciałem się spytać, czy pomaga również na nerwicowe "osłabnięcia" i uczucia, że zaraz się zemdleje, ewentualnie depersonalizacje i tego typu objawy? I jaka dawka jest zalecana? Bo ja dostałem tabletki po 40mg, wydaje mi się to dużo. A samo kołatanie serca średnio mi doskwiera i generalnie mogę z nim żyć, najgorsze są te osłabnięcia i "szumy" w głowie. Może prop. pomóc doraźnie na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu skoczyło mi strasznie ciśnieni więc wzięłam jedną tabletkę propranololu, jakieś 30 minut później dostałam strasznych halucynacji, ciśnienie bardzo mi spadło, obraz mi się rozmazywał, nie mogłam spać przez prawie całą noc w końcu nad ranem zasnęłam. miałam nadzieje że jak się obudzę wszystko będzie już w normie, jednak nie jest nadal mam straszne przewidzenia, stany lękowe i całkowicie nie jestem sobą, nie potrafie już sobie z tym poradzić, tabletki uspokajające nie pomagają, czy jest na to jakaś rada? i w ogóle dlaczego tak się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pierwszy raz zastosowałaś propranolol? W jakiej dawce?

Wśród efektów ubocznych znajdują są zaburzenia snu i omamy, nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego. Tylko dziwne że u Ciebie część tych efektów utrzymuje sie tak długo :pirate: Powinnaś skonsultować się z lekarzem, najwyraźniej nie jest to lek dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zetknęłaś się po raz pierwszy z tą substancją, możliwe że taka reakcja jest normalna, tym bardziej że jesteś wrażliwa na leki. Dobrze, że jest lepiej. Nie wiem czy taka reakcja dyskwalifikuje lek. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, który oceni czy powinnaś brać propranolol czy nie... A może bierzesz inne leki które mogły wejść w interakcje z propranololem i nasilić jego działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się źle po tym czułam, ale może to przez nakręcanie...

Ja brałem to na obniżenie ciśnienia ale dusiłem się w nocy i lekarz mi odstawił.

 

A mam pytanie bo mam problemy z ciśnieniem , dziś miałam 180/110 puls 112 :hide:

mam w domu ten lek, znalazłam bo kiedys mi go internista przepisała ale nie pamietam czy brać go regularnie czy tylko jak dostaję takiego wysokiego ciśnienia??

To się bierze regularnie i nie przerywa bez lekarza. Ciśnienie musi się ustabilizować i jedna tabletka nie pomorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ,stosuje propranolol od 1,5 miesiaca miałam problemy z kołataniem serca .W tej chwili codziennie mieże sobie ciśnienie i jest wporzadku ,wcześniej miałam wysoki puls ponad 100 teraz jest w granicy 75 , 80 . Chciałabym powoli odstawiać lek , ponieważ nie lubię stosować żadnych lekarstw, a wiem że propranolol trzeba odstawiać stopniowo .Zażywałam go w dawce 10 mg 2 razy dziennie teraz na dzien dzisiejszy ,zażywam go raz dziennie , ostatnio jak mieżyłam sobie ciśnienie to miałam 96 62 troche sie wystraszyłam , bo ten lek też obniża ciśnienie , dlatego chciałabym zażywać go w dawce 5 mg czy można tabletke dzielić na pół , wydaje mi sie że można , bo tabletki są podzielne .Ale dla pewności pytam sie jeszcze was drodzy forumowicze. Dzięki za odpowiedz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×