Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Klaudia....no teraz moja sylwetka bardzo mi się podoba,mam dobrą przemianę materii....i jakby leki to zmieniły to mój stan psychiczny wcale nie był by dobry bo wygląd idzie w parze z moją samooceną...jestem przyzwyczajona,że mam zgrabną sylwetkę a jakby się to zmieniło to bym się załamała;/...i dlatego się tak boję bo nieraz czytałam wpisy osób co nawet przytyli 20 kg no maskara ja bym wtedy z domu nie wyszła...zobaczę jeszcze się namyślę co do leków,albo pójdę do dietetyka żeby się go spytać o jakąś dietę przy tego typu lekach....

 

-- 13 maja 2011, 12:54 --

 

a mówicie że Efectin pobudza...a jak ma ktoś lęk wolno płynący... to to pobudzenie od tego leku nie będzie większe?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, jeżeli nie chcesz pobudzenia to wypróbuj coś z SSRI (paroksetyne, sertralina) to nie będziesz pobudzona, wręcz przeciwnie.

 

To jak kiedyś skończę z Efectinem to sobie zostawię może kilka tabletek na pobudzenie, będę brał gdy potrzebował mniej snu, a więcej wysiłku umysłowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było próbować po kolei... Ja po paroksetynie nie byłem pobudzony, nie miałem energii, spać mi się chciało dużo. Na wenli odwrotnie. A co do apetytu, po paro nie miałem prawie w ogóle apetytu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, możesz być spokojna, na efectinie ludzie częściej chudną niż tyją, a jak zaczniesz tyć i będzie Ci to przeszkadzać, możesz zrezygnować z leków. Jesteś mocno przewrażliwiona na puncie wagi, a to już chyba nadaje się do leczenia. Poza tym Twój lęk przed przytyciem na lekach może doprowadzić do tycia, bo za dużo sobie wgrywasz w głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tracershy,

o to wlasnie mi chodzi. moim zdaniem to sie nadaje naprawde do leczenia bo z tego cos bedzie. ritka po twoich wpisac widac (nie obraz sie!) ze jest to jakas lekka schiza juz. to moze byc tez objaw nerwicy. z tego co wiem nerwica tez objawia sie roznymi schizami, natrectwami, obsesjami itd. to ze jestes zadowolona ze swojego wygladu teraz to bardzo dobrze. ale ja jestem prawie pewna, ze wazysz bardzo malo....

bylas kiedys jakas gruba czy co? bo jesli bylas i ciezko pracowalas na wyniki czyli schudniecie, diety, cwiczenia itd, to jeszcze ta schiza bylaby wytlumaczona...

pamietaj, ze nikt tutaj absolutnie nie stara sie ci dogryzc czy cos takiego, tylko raczej zwrocic uwage na to co realnie sie dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia ok nie obrażam się....u mnie wygląd idzie w parze z samooceną,no nerwica to na pewno ma na to wpływ,różnego typu takie przejmowanie się,zamartwianie to jej typowy objaw...no ale np.jak ktoś przytył po lekach to z tego powodu wpada w jeszcze większego doła itp...więc ja wolę przesadzać niż potem cierpieć,że przytyłam 10 kg,albo z tego powodu,że muszę odstawić lek który dobrze na mnie działa bo tyję po nim...i właśnie szukam takich leków co jest po nich małe prawdopodobieństwo przytycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,

 

tak, ale osoba co nie ma na tym punkcie schizy to nie mysli ze przytyje po tych lekach bo raczej wenla nie powoduje przytycia. jesli bylyby to hormony itd, kiedy sie mowi o tym, ze mozna przytyc to dobra. ja po braniu antydepresantow schudlam prawie 10 kg. dojechalam do 48kg a jakas bardzo niska nie jestem. wygladalam jak pozal sie Boze... po kilku latach przytylam ale raczej watpie, ze po antydepresancie. poprostu organizm przyzwyczail sie do niego i juz nie chudlam, ale tez zrobilam sie bardziej leniwa, mniej imprez itd z wiekiem :) a pozniej tez nie pracowalam jakis czas wiec dlatego przytylam. a nie tam wenla.

moge zapytac ile wazysz? i ile wzrostu mniej wiecej? i gruba nigdy nie bylas nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, Nikt z dnia na dzień nie utyje 10kg. Jak się tyje to stopniowo. Jeśli zauważysz że waga rośnie to można zmienić lek. Na każdego działa wszystko inaczej. Milion osób na leku może tyć, a Ty akurat na nim schudniesz. Nie ma reguły.

klaudia, Ja też schudłam na wenli i wszyscy byli przerażeni jak mnie widzieli, pewnie myśleli że ja się jakoś obsesyjnie odchudzam, prawili mi jakieś uwagi a mi było smutno bo to chyba nie była moja wina. Teraz już moja waga wróciła do normy. Na szczęście bo po jednym leku utyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia no ja ważę 66 kg na 176 wzrostu...no i to mi się podoba i nie chcę żeby się to zmieniło...może wypróbuje leki jakieś jak mój stan się pogorszy,ale nie mówcie mi,że mam jakąś schizę...bo ja tylko zadaję tu pytanie dotyczące przytycia,żeby po prostu wiedzieć czego mogę się spodziewać po danym leku i dla mnie to nie jest nic dziwnego, wiadomo,że każda dziewczyna w moim wieku nie chce nic przytyć...więc proszę Was nie oceniajcie moich pytań ,postów...po prostu jestem jaka jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zaczynam Efexor 37.5 przez dwa tygodnie, a potem zwyzka do 75. Przez lata zmagania z depresja po raz pierwszy zdecydowalam sie na antydepresanty. Mam nadzieje, ze mi pomoze. Nie wiem czego sie spodziewac?

 

Spodziewaj się że na początku możesz dziwnie się czuć, mieć np. jakieś problemy z widzeniem czy inne skutki uboczne, które powinny minąć. Z czasem jak lek zacznie działać a organizm się przyzwyczai to będzie lepiej. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zastanawiam czy mam już taki kiepski wzrok czy to wina tego Efectinu...

 

Działania przeciwlękowego nie widzę po 14 dniach (37,5) a zmianę zauważyłem w kilka dni po zaczęciu kuracji, samopoczucie zrobiło się gorsze. Ale teraz już jest prawie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien pierwszy byl ciekawy. Najchetniej nie wychodzilabym z lozka. A do tego czulam sie jak na bombie. Jakbym sie upila, ale bez nudnosci i zawrotow glowy. Swiat byl jakis taki oderwany ode mnie, a moze ja od swiata. Emocji praktycznie zero, tempo dzialania 100x wolniejsze niz zazwyczaj. Jednak w nocy zle spalam. Znow obudzilam sie o 4 nad ranem... A i zimno mi ciagle, mam dreszcze nawet jak siedze pod koldra.

Wlasnie wzielam druga dawke. Ciekawe jak bedzie dzis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

biorę wenlafaksynę dopiero 3 dzień (Lafactin 75) na depresję z lękiem. Po jakim czasie odczuliście jej działanie przeciwlękowe? Albo jakąkolwiek zmianę w samopoczuciu?

Brałem poł roku i nie odczułem wcale działania przeciwlękowego.Natomiast dobrze działał u mnie przeciwdepresyjnie,gdzieś po 3 miesiącach poczułem że coś od wewnątrz się zmienia we mnie także imo lek dobry na depresje i raczej słaby na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi myślami i probami samobójczymi ? bo na ulotce pisze ze takie cos moze wystapic na poczatku leczenia... a ja jednak bardzo chcial bym jeszcze troche pozyc bo mam dopiero 17 lat... mam brac od poniedzialku efevelon sr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne czasem mogą być wywołane przez nas samych, a nie przez leki. Gdy zaczynałem brać efectin przez pierwsze 2 dni czułem się okropnie, odczuwałem prawie wszystkie objawy jakie wyczytałem w ulotce. Poszedłem do lekarza i gdy wytłumaczył mi, że te objawy są wywołane przez moją osobowość lękową, bo na początkowej dawce nie miałem prawa ich odczuwać, wszystkie minęło jeszcze tego samego dnia. Na trzeci dzień czułem się już normalnie.

 

-- 15 maja 2011, 16:25 --

 

( Dean )^2, na mnie lek działa bardzo dobrze przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie też, choć miewam doły.

 

-- 15 maja 2011, 16:28 --

 

err, na dawce 150 Efectinu też mam gorszy wzrok, widzenie jest troche rozmazane, przy mniejszych dawkach tego nie ma. Na zajęciach gdy coś jest pisane na tablicy, muszę się nieźle wysilić, żeby zobaczyć co tam bazgrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie wkręcacie za bardzo te skutki uboczne. Ja brałem już kilka leków i za każdym razem pogorszone samopoczucie i zwiększone leki. Żadnej bezsenności, czy innych nieziemskich uboków, tyle że ja sobie nic nie wkręcam i nie wypatruję ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×