Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze ulubione horrory!!!:)


Gość isabella_28

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam wszystkim którzy jeszcze nie widzieli film "Triangle". Jest to film z pogranicza horroru i trillera - ukazuje historię pewnej kobiety, samotnej matki wychowującej autystycznego chłopca, która wybiera się z przyjaciółmi w weekendowy rejs jachtem. Podczas rejsu trafiają oni w niespodziewany sztorm, podczas którego ich łódź ulega zniszczeniu - następnego zaś dnia, kiedy dryfują przez morze na odwróconym kadłubie jachtu - dostrzegają na horyzoncie wielki parowy liniowiec. Co dzieje się później - nie napiszę. Ale fabuła zaskakuje świeżością i brakiem oklepanych zagrań, całość jest przyzwoicie nakręcona i zmontowana, a główna bohaterka przez cały film paraduje w krótkich szortach eksponując wyjątkowo zgrabne nogi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yans - Triangle genialny i szczerze polecam.

 

Co do moich ulubionych to nr.1 jest dla mnie chyba "The Mist" (zakończenie miażdży) oraz inne filmy na podstawie powieści Kinga np."Sztorm Stulecia" - też genialny film.Kiedyś uwielbiałem czytać jego książki tak jak innego autora Horrorów - Deana Koontza.Niestety teraz nie mogę się skupić na czytaniu ze zrozumieniem ze względu na moją chorobę więc zostaja mi filmy :(

 

Uwielbiałem też produkcje azjatów czyli oryginalny Ju-On 1 i 2 (The Grudge),Ring,Shutter i jeszcze kilka innych których nie pamiętam.

 

"30 Days Of Nights" też było świetne,poza tym "Amityville","Rec 1 i 2","Silent Hill' (chociaż gra była duuużo lepsza),"Paranormal Activity"

 

Z klasyków to chyba "The Texas Chaisaw Massacre (1974)" (remake-i to już nie to samo),"Alien 1,2,3,4" oraz "The Thing"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Night of the living dead - jeden z ulubionych filmów, i chodzi tu o wersję Romero z 1968
Jeśli mowa o tej horroro-komedii to też lubię.

Seria Resident Evil

Natomiast nie cierpię Piły i Hostela, bo to moim zdaniem epatowanie czystym prymitywnym sadyzmem bez żadnej treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Ring

Blair Witch Project 1

Wrong Turn

Piła (wszystkie części)

Egzorcyzmy Emily Rose

Krzyk

Inni

Milczenie Owiec

Zejście

Pokój 1408

Koszmar Z Ulicy Wiązów

Resident Evil

Silent Hill

Zębowa Wróżka

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną

Dom Woskowych Ciał

Wzgórza Mają Oczy

 

Jak byłam mała, to prawie codziennie oglądałam Laleczkę Chucky, a dialogi znałam na pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "Lśnienie". Klasyk, kult i w ogóle. A tak poza tym, to ja się nie boję horrorów i w ogóle filmów. Wyjątkami są np. "Lokator" (reż Polański), "Dziecko Rosemary", "Wyspa Tajemnic" i takie tam. Te są naprawdę straszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić off-topu, ale pleciłabym Pathology – amerykański film fabularny z roku 2008.Bałam się oglądając go :zonk:

 

Dr Ted Grey zaraz po ukończeniu studiów medycznych na Harvardzie dostaje się do jednego z najlepszych programów dla patologów. Już na samym początku programu zostaje dostrzeżony przez elitę internistów i zostaje zaproszony do ich grupy, z czym wiążą się specjalne przywileje. Szefem grupy jest dr Jake Gallo, który pokazuje mu zamknięte niegdyś skrzydło szpitala, gdzie on i czwórka jego kolegów odbywa dodatkowe zajęcia - stara się popełnić morderstwo doskonałe - takie, które nawet jego koledzy nie będą w stanie rozpracować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ulubionych dorzucam "Nosferatu, wampir" Herzoga, choć to taki horror, nie-horror.

 

Horror, jeśli wziąć pod uwagę archetyp wampira, jaki prezentuje. I tak ujęty, jest straszny, bo tacy ludzie - wampiry istnieją naprawdę. Przede wszystkim jest to jednak film o miłości i pragnieniu tejże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lśnienie <3

, 1408, Silent Hill, Psychoza, Lokator, Wyspa Tajemnic, Rec 1, Bękarty Diabła, Martwe Zło, Martwica Mózgu ;) .

Lśnienie obejrzałem ze względu na Kubricka i Nicholsona i Lokatora ze względu na Polańskiego. To zdecydowanie nie jest mój gatunek. Czasem coś obejrzę, ale nigdy nie było to na tyle dobre, aby zapamiętać tytuł. Dość mocno zapadł mi w pamięci jedynie Man Behind the Sun. Z takich sado-macho podobał mi się Ichi the Killer (Koroshiya 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shinobi- miło to czytać :smile: Tego filmu o którym wspominasz nie widziałam, ale chętnie zobaczę :smile: Lubię takie poryte klimaty. A widziałeś 'Dentystę'?

 

 

Sabaidee- co człowiek to gust ;) Ale na serio ani trochę nie ruszyły Cię Lokator czy Lśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee- co człowiek to gust ;) Ale na serio ani trochę nie ruszyły Cię Lokator czy Lśnienie?

W jakim sensie nie ruszyły? Na pewno nie wzbudziły strachu, w zachwyt też jakiś specjalny nie wpadłem. Filmy dobre, warte obejrzenia, ale nic ponadto.

 

Przypomniały mi się jeszcze dwa horrory, które obejrzałem w zeszłym roku, oba skandynawskie i takie nie wiadomo czy śmiać się czy płakać: Pozwól mi wejść i Dead Snow znany również pod tytułem Zombie SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi się zajebiście spodobał Sztorm Stulecia, choć to mini serial ja go potraktowałem bardziej jak film, zwłaszcza że zassałem go jako jeden plik ponad 4 godzinny i za pierwszym razem obejrzałem prawie 3,5h tak dobrze mi się go oglądało. I to taki horror nie do końca straszny, muzyka taka nieklimatyczna raczej, bardziej leniwa i nawet dobrze, bo nie zawsze mam ochotę na takie mocne horrory które trzeba co chwila przerywać, bo się czuje taki typowy strach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztorm Stulecia jest świetny, nigdy nie widziałem w całości, albo nie zdążyłem na początek, albo musiałem wyjść przed końcem, ale jakby złożyć do kupy to obejrzałem.

Bardzo dobra jest też Czerwona Róża na podstawie S.Kinga., mam sentyment do tego filmu, bo w czasie w którym go oglądałem go po raz pierwszy była późna wiosna, a za oknem mojego pokoju kwitły jakieś bardzo ładnie pachnące bordowe kwiaty, których nie znam z nazwy, za każdym razem kiedy oglądam ten film 'czuję' ten zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mogę oglądać horrorów bo potem boję się ciemności, zostawać sama w domu, wracać sama wieczorem do domu, itd. :? Po obejrzeniu klątwy kiedyś (mimo że większość seansu miałam zasłonięte oczy) przez rok sztywniałam na dźwięk miauczenia kota ....

Także zazdroszczę wam mocnych nerwów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lady_Beznadzieja, ja ogladam horrory po benzo....albo i dwóch. Wtedy jestem bohaterem w swoim domu (jak to mówi reklama) wszyscy są posrani ze strachu a ja leje ze śmiechu ....o coś jak w tym filmie

[videoyoutube=3aIfMX7FBbI][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lady_Beznadzieja zawsze możesz pooglądać slashery typu "Krzyk"... horror jest, lecz wiele nadprzyrodzonego tam nie ma, ale jest klimacik, dużo absurdów, głupkowatości, mimo to przyjemnie się ogląda, dobre na odmóżdżenie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliksa, miałam pisać, może nie jest to horror typowy, ale mi klimatem podszedł do starego Egzorcysty ( z resztą podobna konwencja) no i Hopkins - uwielbiam tego aktora, cokolwiek by nie zagrał jest genialny!!! A w rolach psychodelicznych jest idealny......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×