Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześ Wam!Długo sie nie odzywałam, bo nie miałam po prostu czasu... :( Wiecie, że ja jeszcze nie zrobiłam sobie tej morfo? Dziś byłam na rwaniu ósemki, bo mi zrobiła zaraz po Świętach stan zapalny i szczękościsk , dostałam antybiotyk, węzły mi się powiększyły, więc od razu zaczęłam myśleć , że to wcale nie od ósemki, tylko na pewno te węzły właśnie teraz się rozrosły i już po mnie :why: No i pomyślałam sobie, że jednak wszyscy lekarze u których byłam jednak się mylili, że o matko nawet hematolog dał ciała wtedy w listopadzie... A jak się okazało, ze po 6 dniach antybiotyk rezultaty dał połowiczne, czyli trochę przeszło, ale jednak węzły i szczękościsk sie utrzymują to o Dżizas :shock: masakra , już byłam pewna, że to nie tylko ósemka! I z samego rana zadzwoniłam do mojej pani doktor i mówię , ze ja do piątku to ja nie chcę czekać na wyrwanie tej ósemki (bo byłam umówiona na piątek) i niech mi rwie dziś , juz, zaraz :shock: . Całe szczęście wpadła na chwilę do gabinetu (bo miała dziś wolne) , bo pacjent był bardzo cierpiący i mnie przyjęła, wyrwała ósemkę w pięć minut i już. Ale i tak się boję, że to co innego :why::why::why: Na dodatek boli mnie często po prawej stronie nad biodrem i nie wiem co to jest. W brzuchu gdzieś to jest to co mnie boli. A jak to coś złego? Jakaś groźna choroba jajnika? W listopadzie na usg wyszło, ze tam wszystko ok i jak gin mnie badał, to że niby ok, a ja gdzieś czytałam , że te złe choróbska jajników to są podstępne, ze na usg nie widać :why:

Co u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część Aneta :smile:

 

Na pewno nic się złego z twoimi węzłami nie dzieje, nie martw się. Skoro miałaś stan zapalny w zębie to miały prawo się powiększyć. A skoro już zęba się pozbyłaś to wrócą do normy, a nawet jak nie wrócą to nic złego przecież. Doskonale wiesz, że węzły to masz sprawdzone bardzo dobrze i kilku lekarz nic złego w nich nie widzi. i nawet gdyby jeden się pomylił to reszta by ten błąd wychwyciła. :mrgreen:

 

-- 04 maja 2011, 18:08 --

 

A mi się coś we łbie kilka tygodni temu poprzestawiało i wlazłam na forum onkologiczne do dział u raka płuc i się zaczęło. :cry: Cały czas się zamartwiam tym rtg taty, przyglądam mu się i nasłuchuje czy mu w płucach nie świszcze i czy nie kaszle. Teraz mamy remont i on cekoluje i maluje ściany. I patrzę, że szybko się meczy. Tzn już od kilku lat pamiętam że tak jest. chyba od kiedy zaczął tyć jak rzucił palenie. Ale nie jestem pewna. Czasami rano raz odkaszluje. A teraz to ma ciągły katar, bo się przeziębił i zamiast się wyleczyć to poszedł na ryby i się nie doleczył. Boję się o niego straszliwie - naczytałam się, że ten rak to najczęściej ok 50 sie objawia i on ma 52 lata. niby morfo dobra, tam na forum to przeważnie mieli wysokie ob/crp a jak nie mieli zmian w morfo to już były ewidentne objawy.

 

-- 04 maja 2011, 18:26 --

 

No i martwię się, że lekarz inie dał skierowania na TK, a to by wyjaśniło, tylko tak po rtg stwierdził że to pozapalne i tyle. A tam było podejrzenie niedodmy, a to źle bo za niedodmą często się nowotwór ukrywa. Jakby to było moje skierowanie to bym poleciał do jeszcze jednego pulmonologa na konsultacje a on uwierzył jednemu, a jak ta pani dr się myli? I potem będzie za późno. Zresztą to on u niej był tylko raz, potem z morfo co mu kazała zrobić poszedł do rodzinnego (bodajże lek chorób wewnętrznych)i ten powiedział, że to pozapalne i że wg morfo jest okazem zdrowia. I ma sobie dać z tym spokój.

 

-- 04 maja 2011, 18:28 --

 

I tak się tylko pocieszam, że chyba lekarze by tak nie ryzykowali gdyby podejrzewali raka, prawda? Bo ta pulmonolog też twierdziła że to nic pilnego i tylko morfo kazała zrobić.

 

Ciągle mnie z forum wywala i mi się to co już napisałam kasuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Asia :D !

Nie martw się o tatę, bo też był przebadany dokładnie. Na pewno gdyby lekarze mieli cień wątpliwości to zleciliby dalszą diagnostykę. Na pewno to pozapalne. A męczy to się każdy o tej porze roku. A Twój tata remontuje więc ma prawo się męczyć. I na Boga nie wchodź na onkoforum :nono:

Niby mi ten szczękościsk przeszedł po wywaleniu tej ósemki, ale jestem na środkach znieczulających więc może mi się tylko wydaje. Zobaczę jutro jak to bedzie wyglądało. Na razie to boje się, żeby jakiś suchy zębodół się nie zrobił albo żebym krwotoku nie dostała albo jakiejś sepsy :zonk: Albo żebym nie zemdlała. Bo kiedyś słyszałam , że facet miał wyrywany ząb, potem przyszedł do domu, zemdlał i umarł :shock:

O matko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic się złego z twoimi węzłami nie dzieje, nie martw się. Skoro miałaś stan zapalny w zębie to miały prawo się powiększyć. A skoro już zęba się pozbyłaś to wrócą do normy, a nawet jak nie wrócą to nic złego przecież.

 

 

Ja mam węzły chłonne powiększone w pachwinach, szyjne, za prawym uchem, sprawdzone, zbadane, i niestety nie wracają do normy, ale jest okej, więc mogą zostać powiększone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asia myślę, że gdyby była taka potrzeba to zrobiliby to TK. W końcu musimy wierzyć lekarzom. No bo komu mamy wierzyć? Przecież nie dr Google :bezradny: Na pewno tata jest zdrowy!

 

-- 04 maja 2011, 18:39 --

 

KeithRichards89 ja z tymi węzłami to już miałam takie przygody, że o matko... Dały mi nieźle popalić w listopadzie. Gdyby nie escitalopram to nie wiem co by było. O moich węzłach, które cały czas są powiększone po obydwu stronach szyi też lekarze powiedzieli, że ok. Ale jednak czasem mam obawy, że cos przeoczyli :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mi zimno,jestem senna,słabo mi się robi.Depresja?Niedoczynność tarczycy?Anemia?Niewydolność serca?

Kolano jak zwykle dokucza.Przy każdym kroku czuje jakby mi się gwóźdź wbijał.Lekarz,aż się prosi z tym kolanem,ale się boje :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz? Nie siedziałaś na wygodnym miejscu :) Ja też tak czasem mam Jakubkowa - don't worry :yeah:

 

Kasieńko, to kolano to może być zwykłe przeciążenie - nie martw się :) Co do pozostałych objawów to ja bym pomyślała, że to skoki ciśnienia - też tak mam :) a dla spokoju zrób morfo :) i ob :) żeby NIE POPAŚĆ w depresję obejrzyj śmieszną komedię. Ja wczoraj odważyłam się na "Słodki listopad" i skończyło się uczuciem lęku o zdrowie.. niech to ;p ale to nic - film przecudowny!! Nie oglądałyście?? To polecam, naprawdę warto :) Tylko, że bohaterka jest chora - ale wychodzi na jaw pod koniec filmu a objawami... twuu! Kasieńko - nie oglądaj ;p

 

-- 05 maja 2011, 17:33 --

 

O rany! Mam powiększony węzeł chłonny pod pachą :(( może to od dezodorantu?.. O kurczę ;// trochę mnie boli.. miałyście kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

klebeknerwow, Pewna jesteś, że to węzeł? To może być zapalenie mieszka włosowego albo jakiś kanalik się zapchał - to może być od antyperspirantu. A nawet jeśli to węzeł to jeśli boli to jakiś stan zapalny. Nie zacięłaś się przypadkiem?

 

Jeśli chodzi o te pieprzyki. To ten jeden mnie martwi, ale ma dwa włoski. I właśnie o te włoski chodzi, bo mam go na udzie i przedwczoraj jak goliłam nogi to po nim przejechałam. I jak mu się tak z bliska przyjrzałam to jeden włosek jakby tam wrastał. Sama nie wiem. Taki jakby tam bardziej wypukły był i miał jaśniejszy kolor. Ale sam pieprzyk raczej się nie zmienił. W każdym razie jakoś diametralnie się nie zmienił. Bo ja różnicy nie widzę. Nigdy mu się zresztą tak dokładnie nie przyglądałam. Włoski też odrastają. Boję się. :uklon: Pójdę chyba w poniedziałek do dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewuszki:)

POdcyztuje was bo nie mam jak pisac kompa znowu mam popsutego:(

Umnie nawet nawet dostałam staz w przedszkolu:) jupi

Robie badania narazie i czekam na wyniki krew i mocz ok:) atak sie balam i czkeam na wyniki kału na salmonelle:)

Asia napewno ok z tata naprawde:)

Anetka a ty zrob te badania dla swietego spokoju:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiątko----> hm ja miałam podobnie,,,,niby nic..zroili komplet badań miałam coś nie tak z tsh, pozniej szystkue inne badania tarczycy i okazalo sie za anty TPO jest 350, a norma okolo 100..... mam hashimoto,,,,nie ma na to leku, biore euthyrox codziennie naczczo, i co 3 miechy badanie tsh, czy dawka jest odpowiednia, w sumieciesze sie ze wreszcie wiem dlaczego jestem senna, zimna, przymulona itd...a co wiecej mialabym duze problemy z zajsciem w ciaze, i ogromne szanse na poronienie....na razie od pol roku jestem w fazie doboru dawki odpowieddniej dla siebie. mysle ze warto zrobic te badania, jesli ma sieczesc objawow, bardzo czesto nawet wogole nie ma sie objawow ....a choroba jest.:/ pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam grube,białe krosty na karku i plecach.dokładnie nie wiem jak to wygląda bo tylko ze zdj. :mrgreen:

Szukałam w necie,ale nic nie znalazłam.Mam różne wysypki,krostki,ale pierwszy raz coś takiego.Nie wiem :bezradny: trochę mnie to niepokoi.Już nakręciłam się na białaczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu białaczka.Nie znam objawów.Bardziej miałam chyba na myśli to ciągłe osłabienie.Ostatnio to ona się ciągle pojawia w mojej głowie.Jestem genetycznie obciążona na raki,a z resztą..to naprawdę nie wiem czemu jej się uczepiłam :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybiorę do dermatologa, tylko do wizyty muszę jakoś się trzymać psychicznie :smile: Tak się pocieszam, że one mi się nie zmieniają, mam je od zawsze.

 

kasiątko nie masz białaczki, osłabienie to może być wynik stresu, zmęczenie, poza tym teraz ta pogoda jest beznadziejna.

 

Ewelinko witaj kochana :D Dzięki za wsparcie, a co u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej się boje Schizofreni, Psychozy i Paranoi mam straszny lęk przed tymi chorobami. W sumie na Schize to juz prawie uwiezylem ze jestem chory na nią. :( A poza tym to serce, zawał i jakaś poważna wada to wszystko

mam tak samo

u mnie diagnoza jest nie jasna,mam na koncie kilka a jakbym sama miała sobie stawiać to byłoby znacznie więcej :mrgreen:

 

-- 05 maja 2011, 21:16 --

 

joakar4 też tak mi się wydaje ;)

nie raz zdawało mi się że jestem ciężko chora a po morfo i badaniu wychodziło w porządku,że to tylko natury emocjonalnej

tylko chwilami się zapominam i daje się wciągnąć w takie myślenie,no,ale na szczęście coraz mniejszym nasileniem i rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×