Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

A ja do poduszki obejrzałem Suchwiin bulmyeong (Address unknown) Ki-duk Kima. Ktoś napisał o nim, że to jeden z tych filmów, które chciałoby się, a nie sposób zapomnieć i chyba miał rację. Film mroczny i mocno depresyjny z fabułą osadzoną w koreańskiej rzeczywistości lat 50-tych, gdzie wciąż stacjonują amerykańskie wojska. Ki-duk Kim to namber łan wśród koreańskich reżyserów i warto się z jego twórczością zapoznać.

 

-- 25 kwi 2011, 09:40 --

 

Poszukuję polskiego filmu z 2010 Erratum. Ponoć dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzę film na faktach

Eksperyment.

 

Jeżeli chodzi o niemiecką produkcję z 2001 roku to dobry film, polecam.

noooo, zajebisty :shock:

 

 

Defiance (opór) - na faktach, o partyzanckim oddziale Żydów, który stworzył Tuwja Bielski... Ryczałam jak głupia pół filmu :-|

 

Na kanwie historii oddziału partyzantów Bielskiego oparto scenariusz filmu fabularnego Opór (2008) w reżyserii Edwarda Zwicka. W rolę Tewjego Bielskiego wcielił się brytyjski aktor Daniel Craig. Historia opowiedziana w filmie jest jednak w dużej mierze nieprawdziwa i ubarwiona. W rzeczywistości oddziały Bielskiego nigdy nie atakowały czołgów. Pominięto również zbrodnie Tewje Bielskiego i jego alkoholizm.

Co nie zmienia faktu, że film dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Defiance średnio podobał, bohaterowie jacyś tacy "niewyraźni".

 

Za to w nocy obejrzałem sobie "From Hell", końcówka średnia, ale ogólnie wrażenie pozytywne.

 

A kilka dni temu "The Double Hour", film ciekawy, ale nie dla każdego. Jak komuś się podobał to polecam jeszcze "Stay", nawet ciekawszy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi się przypomniało "The Nines" z takich klimatów, może komuś się spodoba, mi tak średnio główny bohater pasował, ale film ogólnie spoko.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeżo obejrzane:

 

Stone - niezłe (jak zwykle doskonała rola Edwarda Nortona)

 

Jak dla mnie to akurat jeden z gorszych filmów z Nortonem i De Niro. Właśnie przez obsadę się na niego napaliłem, a po obejrzeniu stwierdziłem, że zwykły przeciętniak. Chodzi mi o fabułę, bo aktorsko było dobrze, jednak nie zajebiście jak np. w "American History X" czy "Fight Club".

 

Jeszcze niedawno widziałem "The Life of David Gale", bardzo dobry.

Reszty mi się nie chce pisać, bo zbyt dużo filmów oglądam, żeby wszystko ogarnąć i gdzieś spisywać. :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio polecają "Salę Samobójców". Ktoś coś wie, był w kinie na tym? Podobno niezły.

ja słyszałam, że strasznie... nowoczesny taki.

ale ponoć właśnie - jak na polskie realia - dobry.

sama jestem ciekawa, ale mam ograniczony transfer, także byłabym dźwięczna gdyby mi ktoś napisał czy to nie jakaś kupa jest :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: jestem zachwycona - serial dla fanów Rzymu i Tudorów:

Wojna o Tron jak dotąd dwa odcinki, ale zapowiada się świetnie, wszystko to co serial powinien posiadać, jest krew, jest seks, są mega zawiłe konszachty rodziny królewskiej, do tego jeszcze odrobina fantasy ....... :great:

POLECAM!!

 

Ponoć dobry jest też The Borgias - klimat podobny, tyle że bez fanasy ale za to w Watykanie ;)

 

Ja natomiast, wstyd się przyznać, zaczęłam oglądać taki serial Glee, amerykański hajskul, chór szkolny. No i w tym rzecz, cała fabuła idiotyczna jak się da - ale aranżacje piosenek i cała oprawa występów mnie urzekły :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie seriale jakie oglądałem to: Bonanza, Czterej pancerni i pies, Chłopi, Pan Wołodyjowski. Polecam wszystkim! :P

 

-- 02 maja 2011, 09:57 --

 

Jeszcze była Niewolnica Isaura... ale tego nie polecam, bo sam skończyłem oglądanie po trzecim odcinku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja widziałem ostatnio -

 

Jestem Bogiem - Polecam :D

Sucker Punch - Zapowiadał się ciekawie, w środku trochę nudny zrobił się i fajna końcówką. Na biedę można zobaczyć;)

Rytual - Fajny nawet. Napięcie rośnie z minuty na minuty osiągająć apogeum pod koniec filmu. Generalnie warto zobaczyć.

 

To tak w skrócie dużym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitless mi się nie podobał, tzn taki przeciętny. Muzyka fajna, ale też tylko niektóre utwory (jest cale OST)

 

Wczoraj oglądałem Boogie Nights i powiem krótko - zajebisty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu Magnolię. Bardzo dobry, z dobrą obsadą i nawet Tom Cruise, za którym nie przepadam, spisał się bardzo dobrze. Strasznie długi, bo ponad 3 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu Magnolię. Bardzo dobry, z dobrą obsadą i nawet Tom Cruise, za którym nie przepadam, spisał się bardzo dobrze. Strasznie długi, bo ponad 3 godz.

 

Mi też się bardzo podobał, a to że długi to jego zaleta IMO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×