Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie muszę jakoś dać radę... wizytę u lekarza mam za niecałe 3 tygodnie. Słuchajcie, jeśli pomógł komuś ten lek to po jakim czasie? 2, 3 tygodnie... miesiąc, dłużej? Czuliście nagłą poprawę czy powoli robiło się lepiej?

 

-- 27 mar 2011, 14:10 --

 

jest coraz gorzej! Napady płaczu, ciągłe myśli samobójcze, straszny niepokój(musze kiwać się w łóżku)... muszę się ratować dużymi dawkami benzo żeby nie "wyjść z siebie" - M A S A K R A... brałem w życiu masę leków AD ale pierwszy raz czuję coś takiego... Jutro dzwonię do lekarza i chyba będe musiał zrezygnować z tego leku. Trudno. Czy ktoś miał takie akcje że nie wytrzymał 2 tygodni i musiał to odstawić?

 

-- 28 mar 2011, 12:28 --

 

Rozmawiałem dziś ze swoim lekarzem; opowiedziałem co się ze mną dzieje i zapadła decyzja o odstawieniu. Ufff...to co po nim się ze mną działo to był koszmar!!! Dziwne bo nigdy na żaden lek AD tak nie reagowałem ale on podobno działa w jakis specyficzny sposób, inaczej niz wiekszosc antydepresantów. W każdym razie lek nie dla mnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi przedstawić swoją subiektywną opinię na temat tego czy ten lek jest skuteczny na zaburzenia depresyjno-lękowe, krótko mówiąc czy komuś pomógł tak naprawdę , pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź

 

 

Nie. Nic nie daje - moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swej str dodam ze jak dla mnie well to najl.lek. bralam juz wszystkie grupy, well na poczatku sprawil ze czulam sie gorzej-lęki strach depresja maksymalna........ ale pozniej..zle sie czulam rano ale w pol.bywalo ok.nawet o2 w nocy bardzo mi sie nudzilo.majac noge w gipsie sprawil ze chcialo mi sie cokolwiek robic w domu..... pomogl mi po ok1mcu niestety po3mies.cos zaczelo sie dziac, mialam wiele probl.prywatnych i nie tylko..........psychicznie nie dawalam rady a wiem ze lek za mnie stu spraw nie zalatwi i niestety dostalam inny lek ktory wprowadzil mnie w ciagle zmeczenie i urywki''filmu'' na kilka minut. okropne.poza tym zaczelam tyc 8kg , a na wellb.ani deko nie utylam.

na kazdego kazdy lek dziala inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie Wellbutrin wyprowadził. brałam XR 150mg (najsłabszy )przez jakiś rok i już czuję sie na tyle ok, że odstawiam.

fakt, na początku byłam roztrzęsiona, zwłaszcza wieczorami (trudność z zaśnięciem, napięcie, szybkie bicie serca) ale to dość szybko minęło i Wellbutrin fajnie mnie nakręcał, dając jednocześnie taki wewnętrzny spokój - idealny dla mnie efekt. zdarzał się to telepanie jeszcze później: kiedy zapominałam brać pigułę dzień czy dwa, to ta pierwsza wzięta trzymała jakoś mocniej. bolała też głowa, ale nie wiem czy to właśnie po tych pigułkach, bo mnie raczej zawsze boli przez krzywą przegrodę w nosie :)

 

wcześniej dość długo brałam jeszcze Setaloft (sertaline) i był raczej mulący.

 

BTW, zostało mi jeszcze jedno opakowanie Wellbutrinu, chętnie sprzedam: http://allegro.pl/wellbutrin-xr-150mg-30-tabl-darmowa-wysylka-i1566636273.html

 

-- 16 kwi 2011, 12:29 --

 

aha, przy Wellbutrinie nie rzuciłam palenia a wręcz palę więcej :)

 

no i muszę zwrócić uwagę, że jednocześnie z braniem piguł chodziłam (i chodzę nadal) na terapię - tu efekt jest największy. uważam, że bez terapii leki trudno jest odstawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bupro to dobry lek, lecz stosuje sie duzo za wysokie dawki, a poza tym sadze, ze powinno sie go laczyc z czyms typu ssri lub snri - zeby bylo mniej amfetaminowo. Bupro tez zmniejsza lęki, ale trzeba na to poczekac ze 3 tygodnie, albo lepiej... Za to dziala niesamowicie aktywizujaco, jak widac na forum bardzo niesamowicie.

 

Cwierc tabletki 37.5 na poczatek powinno sie brac. wiem, ze nie mozna dzielic, ale tabs rozkrojony na 4 nikogo nie zabije, wrecz przeciwnie- nie pozamiata wrazliwych stanem lękowym, szczegolnie po 2,3,4 dawce, kiedy to poziomy metabolitow beda sie stabilizowac do poziomu odpowiadajacemu cwierc tabletki, a nie calej. Potem mozna sobie zwiekszac, bo organizm sie przyzywczaja, poza tym czlowiek (osobnik :) ) juz nie robi z tego takiego halo.

 

Wersja normalna czyli 150/300mg na dobe, to wg mnie opcja dla osob postawnych i silnych, pozbawionych lękow, ktore maja depresje i potrzebuja przede wszystkim kopa energetycznego i trzezwiejszego myslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

cierpię na fobię społeczną / lęk uogólniony. Od 5 dni przyjmuję 150 mg Wellbutrinu XR i zaniepokoiło mnie jego całkowicie odmienne działanie w porównaniu z opisami, które czytałem.

 

Otóż nie odczuwam ani pobudzenia, ani euforii, aczkolwiek pierwszych dwóch nocy praktycznie nie przespałem dodatkowo intensywnie się pociłem. Wczorajszej nocy udało mi się zasnąć jednak pojawił się inny problem, zwiększony poziom odrealnienia i niepokoju dodatkowo problemy z procesami myślowymi, pamięciowymi a zwłaszcza z werbalizowaniem myśli - kolokwialnie pisząc, w głowie mam rozp*erdol, ponadto wydaje się, że moja labilność emocjonalna się zwiększyła.

 

 

I teraz pytania, czy ktoś ma podobne doświadczenie z tym lekiem? Chodzi mi głównie o brak napędu i pobudzenia przy jednoczesnym 'otępieniu'. No i najistotniejsze, czy efekt ten minie i odczuję napędowo-przeciwlękowe działanie leku czy po prostu najwyraźniej lek nie jest dla mnie.

 

 

Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

 

PS. Tym samym witam wszystkich. Postaram się podzielić informacjami o zaburzeńach lękowych i tym samym zagościć na tym forum na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmowałam ten lek na depresję i wytrzymałam tydzień. Potęgował lęki, powodował nieznośny, chroniczny niepokój, wybuchy płaczu i rozdygotanie. Ktoś pisał, że działanie przeciwdepresyjne ujawnia się po miesiącu, ale objawy uboczne, które wspomniałam, nie zawsze po tym czasie znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem już, że wystąpił u mnie dosyć rzadki skutek uboczny - splątanie. Pytanie tylko kiedy poczuję moc i działanie anksjolityczne. Aha, jeszcze jedno - czy i po jakim czasie odczuwalny jest wzrost libido? Osoba biorąca Wellbutrin na nerwicę lękową / fobię społeczną była by mile widziana w tym temacie ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiem już, że wystąpił u mnie dosyć rzadki skutek uboczny - splątanie. Pytanie tylko kiedy poczuję moc i działanie anksjolityczne. Aha, jeszcze jedno - czy i po jakim czasie odczuwalny jest wzrost libido? Osoba biorąca Wellbutrin na nerwicę lękową / fobię społeczną była by mile widziana w tym temacie ;)

 

pozdrawiam

Brałem kilka miesięcy i działanie anksjolityczne w ogóle nie nastąpiło, a nawet przeciwnie. Dostałem po tym leku napadów lękowych, których nidgy wcześniej nie miałem. Spotkałem się z opinią u lekarzy, że w nerwicy czy zaburzeniach lękowych ten lek jest przeciwwskazany. Wg badań amerykańskich ten lek dobrze się sprawdza, ale jako dodatek do SSRI, po których nie ma pełnej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są prace wskazujące na pozytywne działanie anksjolityczne wellbutrinu samo w sobie, bez ssri - http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/1520-6394%282000%2912:2%3C111::AID-DA9%3E3.0.CO;2-3/abstract;jsessionid=C118D6F03893A42B12FBFEDBF85287E2.d02t01 , a powiedz jak przebiegaly etapy brania tego leku ? w ogole na co sie leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule jest jedynie na temat fobii społecznej, co jest tylko jednym z rodzajów lęku. Ja go brałem jako lek aktywizujący. Pierwsze 2 tygodnie było gwałtowne pogorszenie samopoczucia, poźniej na jakiś okres się ustabilizowało i było nawet dobrze, ale po jakichś 3 miesiącach zacząłem czuć się źle, pojawiło się ciągłe osłabienie, zmęczenie, później napady lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie cierpię na fobię społeczną / lęk uogólniony a brak napędu jest wynikiem w/w. Lek ten zaproponowałem lekarce sam ze względu na inny profil skutków ubocznych niż ssri, zgodziła się. Mam jeszcze jedno, kluczowe pytanie - jak wygląda odstawianie tego leku? Ile czasu trwają skutki odstawienne i czym się objawiają? Biorę już wellbutrin 8 dzień i jak na razie jedynie mijają skutki uboczne w postaci splątania i potliwości, pojawiają się za to minimalne bóle głowy. Jestem teraz u siebie w domu i będę do niedzieli zatem jeżeli miałbym odstawiać ten lek, musiałbym się pospieszyć z racji ew skutków odstawiennych, proszę zatem o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam,

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie cierpię na fobię społeczną / lęk uogólniony a brak napędu jest wynikiem w/w. Lek ten zaproponowałem lekarce sam ze względu na inny profil skutków ubocznych niż ssri, zgodziła się. Mam jeszcze jedno, kluczowe pytanie - jak wygląda odstawianie tego leku? Ile czasu trwają skutki odstawienne i czym się objawiają? Biorę już wellbutrin 8 dzień i jak na razie jedynie mijają skutki uboczne w postaci splątania i potliwości, pojawiają się za to minimalne bóle głowy. Jestem teraz u siebie w domu i będę do niedzieli zatem jeżeli miałbym odstawiać ten lek, musiałbym się pospieszyć z racji ew skutków odstawiennych, proszę zatem o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam,

 

Tomasz

 

Mam dla Ciebie jedną radę, możesz dzięki temu zaoszczędzić wiele czasu niewłąściwego leczenia. Pisałem to już kiedyś w jakimś poście. Sam jakiś czas temu próbowałem się leczyć w ten sposób, że proponowałem lekarzom co chce spróbować żeby mi przepisali, bo wydawało mi się ze wiem lepiej. Skończyło się to dwumiesięcznym pobytem w szpitalu. Jeżeli Twoja lekarka nie wie co ma robić i zgadza się na takie sugestie to radziłbym Ci poszukać jakiegoś innego dobrego. U wielu lekarzy spotkałem się z takim podejściem, że sami pytają co mają przepisywać, to jedynie świadczy o tym, że nie wiedzą co mają zrobić. Dobrego lekarza wyróżnia to, że Ty mówisz objawy, ewentualnie reakcje na wcześniejsze leki, a on decyduje o leku, bez żadnych sugestii. Dzięki temu, że tak zrobiłem teraz jestem w miare dobrym stanie, a okazało się, że należało przepisać lek, którego w ogóle nie brałem pod uwage, że mógłby mi cokolwiek pomóc. Jak jesteś z okolic Śląska moge polecić dobrego lekarza.

 

Co do odstawienia Wellbutrinu to trudno powiedzieć, poza tym, że wywołał u mnie napady lękowe, także po odstawieniu, nie zaobserwowałem innych skutków odstawiennych, na pewno dużo trudniej się go zaczynało brać niż odstawiało. Z tym lekiem jest dziwna sprawa, pisał już ktoś o tym na forum, po kilku miesiącach zażywania doprowadził mnie do skrajnego osłabienia i zmęczenia, nie mam pojęcia dlaczego, bo miał działać dokładnie na odwrót.

 

A dlaczego chcesz odstawiać, skoro jesteś dopiero 8 dzień? Źle się czujesz po nim? Mi początkowe skutki uboczne przeszły po 2 tygodniach dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoja lekarka nie wie co ma robić i zgadza się na takie sugestie to radziłbym Ci poszukać jakiegoś innego dobrego.

 

Do lekarki tej zostałem skierowany przez psychoterapeutę ponieważ zaproponował włączenie farmakoterapii. Byłem u niej tylko raz i nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia. Sama zaproponowała inny lek, jednak bardzo zależało mi na tym, by nie był to ssri ze względu na PSSD i sedatywne działanie. Ogólnie postanowiłem, że będzie to mój ostatni lek - w wakacje, jeżeli uda mi się zaliczyć sesję, mam zamiar zapisać się na terapię grupową lub jak nie będzie miejsca, indywidualną do Warszawy. Jestem z Wodzisławia Śląskiego a studiuję w Toruniu.

 

Z tym lekiem jest dziwna sprawa, pisał już ktoś o tym na forum, po kilku miesiącach zażywania doprowadził mnie do skrajnego osłabienia i zmęczenia, nie mam pojęcia dlaczego, bo miał działać dokładnie na odwrót.

 

To jeden z powodów dla których chcę odstawić ten lek, nie wiem co prawda czy mnie też to spotka, ale sam fakt, że może, powoduje niechęć brania go.

 

A dlaczego chcesz odstawiać, skoro jesteś dopiero 8 dzień? Źle się czujesz po nim? Mi początkowe skutki uboczne przeszły po 2 tygodniach dopiero

 

Chcę go odstawić już teraz żeby ewentualne skutki odstawienne przesiedzieć w domu, w którym będę przebywał do 8 maja. Dodatkowo nie odczuwam żadnej zmiany w moim zachowaniu ani podejściu do wielu spraw, nie jestem też pobudzony. Jedynie mam napady lęku, ale nie wiem czy faktycznie są spowodowane lekiem, zakładając, że tak - nie wiem kiedy miną a tym samym, jeżeli zdarzyły by mi się z dala od domu, znosiłbym to o wiele gorzej, stąd mój pomysł odstawienia leku, albo teraz, albo po sesji czyli dopiero na początku lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic jeśli to nie tajemnica to jaki lek Ci pomógł?

Paroksetyna, ale w niskiej dawce, bo 20 mg działało na mnie silnie nasennie w ciągu dnia, w połączeniu z odtruciem z benzodiazepin.

Z powodu alergii zmieniłem na równoważną dawkę innego SSRI i jest już o wiele gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona jest najsilniejszym inhibitorem wychwytu serotoniny. Czasami niektórym trzeba właśnie takiego serotoninowego "kopa". Ma też lekkie działanie antycholinergiczne co też w pewnym stopniu może wpływać na jej efekt terapeutyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×