Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to biorę całą, a teraz to w sumie dwie (mam jedną drażetkę w dawce 0,5 mg). Nie czuje się wcale jak na jakimś spidzie, lek poradził sobie z nasilającą się d/d a to dla mnie bardzo ważne. Czuje się w miarę znośnie, więc działa bo nie jest tragicznie. Nawet rano daję radę zwlec się z łóżka, i nie zalegam nieprzytomna do południa. I mogę prowadzić samochód, co było niemożliwe na rispolepcie. Wczoraj nawet dałam radę napisać kilka ładnych stron pracy dyplomowej i poszło mi to całkiem sprawnie, bo nie działałam w uwiądzie i moje działanie mniej ode mnie odseparowane i pustka mnie nie zalewa.

 

zabolik, może te mdłości miną? Mnie wczoraj okropnie mdliło jak zwiększyłam dawkę, ale myślę że organizm może się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mała dawkę 3 x pół tabletki, czyli w sumie 0,75mg/dobę. Może organizm że pierwszy raz tak reaguję? I co w sumie ważniejsze, wzięłam pierwszą tabletkę jak mi się zaczynał wkręcać lęk i od razu przeszło. I lęków nie mam. Ale za to duszności zostały, co w zasadzie fluanxol dostałam własnie na duszności.

 

A jeszcze do wczoraj chodziłam cały czas z lękiem za plecami.

A tak z innej beczki, czy ataki lęków można mieć od niedoczynności tarczycy?

 

-- 28 kwi 2011, 17:14 --

 

Guzik a masz może takie ciemniejsze dłonie po tym leku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabolik, Ciemniejsze dłonie? Nie, raczej nie. Jeśli to pierwsze takie leki które bierzesz to pewnie tak jest że reaguje na coś nieznanego. Po kilku dniach bardzo możliwe że część problemów zniknie, np. te mdłości. Fajnie, że tak zadziałał Tobie na lęk. Jeśli chodzi o ataki i niedoczynność tarczycy, to najlepiej zapytać lekarza. Chociaż lekarze zalecają zbadanie hormonów tarczycy, aby upewnić się, że jest ok bo czasem objawy występujące w nerwicy mogą wynikać z jakiś problemów tarczycowych.

 

Adamo Sulpiryd chyba podobnie na mnie działał, więc raczej nie odczuwam spektakularnej poprawy. Być może gdybym wcześniej brała fluanxol miast sulpirydu to bym taką poprawę odczuła. W sumie to biorę od soboty więc może jeszcze będzie lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jak dla mnie lek zbawienie jestem na nim trzeci dzień w dawce 05mg (1-1-1)

lęki rozdrażnienie znikają wychodzę do ludzi rozmawiam z nimi co do tej pory było dla mnie wielkim lękiem robię zakupy nie mam żadnych obaw i niepokoju.Prowadzę samochód i jest naprawdę SUPER!!!!

Poprzednim moim lekiem była asentra 50mg (1-0-0) i była to dla mnie trzy tygodnie męczarnia po trzech dniach byłem w takim stanie ze nie było ze mną żadnego kontaktu byłem już spakowany do szpitala ale gdyby nie żona to bym ta trafił no gdyby nie leki dodatkowe to nie wiem co by zemną było ALE JEST FLUANXOL I JEST POPRAWA 70% I TO W TRZY DNI SUPER OBY TAK DALEJ TO BĘDZIE SUPER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś utył na tym leku? Ja nie wiem czy mam jakąś fazę na jedzenie po fazie jadłowstrętu, czy to lek tak wzmaga apetyt?

 

-- 29 kwi 2011, 17:19 --

 

Wróciły mi moje emocje. Mój śmiech nie jest jakiś taki mechaniczny tylko autentyczny. Przypomniały się mi czasy kiedy potrafiłam przez całe lekcje się z czegoś śmiać i nie mogłam się uspokoić z tego śmiechu. Trochę wstyd mi było śmiać się dziś na ćwiczeniach ale byłam taka szczęśliwa że to takie moje! :) Nawet broszkę zrobiłam po powrocie do domu. I czuję się na siłach aby jeszcze dziś pracować nad licencjatem. Czuje się pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie. Ja tez czuję się sobą :lol: Tylko to dziwne nadpobudzenie :/ Mnie sie to nie podoba, ja z natury jestem nadpobudliwa i to dla mnie trochę za dużo, ale jak już chyba bodajże Adamo mówił, że to dopamina i powinno przejść :)

A co do jedzenia mam właśnie jadłowstręt hehe jak widać co kraj to obyczaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj czy przyjmowanie leku w trze dawkach 05mg(1-1-1) jest dobrą decyzją bo na ulotce leku jest napisane ze w dwóch dawkach i żeby ostatnia dawka nie była po godzinie 16 a ja biorę ostatnią dawkę po godzinie 18 trochę mam kłopoty ze snem często się budzę ale to dziwne wcale mnie to nie denerwuje i nawet czuję się wyspany (nie jak było przy asentra 50mg przebudzenie to była masakra branie na szybko nasennych leków hydroxyzinum vp guzik to pomagało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darko111, Tylko raz wziąłem Flunaxol, więc nie mam jakiś większych doświadczeń. Ale fakt, że lek ostro speedował i nie było szans na zmrużenie oka. Nie wiem jak to wygląda przy dłuższym braniu. Myślę, że powinno się stopniowo dochodzić do dawki 3x dziennie. Ale lekarz o tym decyduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darko111, po 18 to za późno na branie fluanxolu, wg mnie. ale takie rzeczy jak dawkowanie to się z lekarzem konsultuje.

 

czasem odnoszę wrażenie, że połowa forum sama sobie zapodaje leki :shock:

jak bierzecie od lekarza receptę to nie dostajecie informacji jak dany lek brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybywam aby powiedzieć, że fluanxol jest kochany. Czuje się naprawdę bardzo dobrze. Ja np. czasem nie czuje się aby iść spać ale jak się położę to zasypiam i budzę się raniutko dziwnie wypoczęta i gotowa do rozpoczęcia kolejnego dnia a nie taka rozmyta z uwiądem. Wcześniej wszystko co robiłam, jeśli robiłam urastało do heroizmu. Teraz jest normalniej. Nawet jeśli utyję, a będę się czuła tak jak się czuję, to jakoś przeżyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabolik, jak się czujesz?

 

Darko111, A może nie jest takie ważne gdzie, ale w jakim towarzystwie?Musisz pierw odpowiedzieć sobie na pytanie jak wyobrażasz sobie wczasy, jak chciałbyś je spędzić. Nikt nie powie Tobie gdzie jechać bo raczej nikt tego nie wie. To bardzo indywidualna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×