Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie dalej remisja(już drugi tydzień i nie są to nudy :D ). Nie tęsknię za hipo a tym bardziej za depresją . Świat nie jest ani czarny ani za kolorowy jest po prostu realny i rzeczywisty(i mam energię do działania).Potrafię w miarę dobrze ocenić sytuację i swoje siły i chyba o to chodzi w remisji :great:.

Ka-Po mam nadzieję,że tak jaku mnie, takie "byle jakie samopoczucie " jest jaskółką R E M I S J I :D

Lukaszenka jesteś bardzo młody ,mam nadzieję,że lekarz szybko dobierze Ci odpowiednie leki. Mnie choroba zaczęła mocno trzepać dopiero po 30-stce. (wcześniej to delikatnie a teraz to już bez gry wstępnej :mrgreen: ).Jeśli nie chcesz popełniać tak wielu błędów to zainstaluj sobie program "ortografii polskiej"(ja tak zrobiłem bo też nie jestem orłem), ale najbardziej istotne jest co piszesz i żebyś wrócił do zdrowia, czego Ci życzę.

Pozdrawiam Waplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam moze uda ci sie spierdolic z pierdla.Lepsza renta niz nic(sluzba zdrowia slaba jest),zrobimy napad na bank i bedzie hajs :smile:

 

-- 27 kwi 2011, 22:53 --

 

jak przezyles pieklo to tera bedzie z gorki

 

Tak.....i trafić tam spowrotem z większą karą do odsiadki.

Specjal? Czasem się zastanawiam....czy Ty masz wszystkich w domu? :shock:

Pomysły to Ty masz......

.....albo specyficzne poczucie humoru :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam moze uda ci sie spierdolic z pierdla.Lepsza renta niz nic(sluzba zdrowia slaba jest),zrobimy napad na bank i bedzie hajs :smile:

 

-- 27 kwi 2011, 22:53 --

 

jak przezyles pieklo to tera bedzie z gorki

 

hehehehe

Z pierdla nie da się spierdolić.Chyba , że tylko w amerykańskich filmach..

Piekło przeżyłem,teraz mozna powiedzieć , że psychicznie jestem w czyśćcu,a niedługo w rachube wchodzą tylko 2 możliwości- albo HEAVEN ALBO DEATH.

Na banki już się nie opłaca napadać.

Siedziałem z kolesiem który "zrobił" 10 banków..tam juz nie ma za dużo dostępnej gotówki. Największy strzał miał 76 tysiaków...ale były i takie po 2-3 tysiaki !!!

W sumie wytargał może niecałe 200 tysiaków.Teraz dostanie 10 lat (tyle krzyczał prokurator bo napady robił z kopytem i tyle dostanie)

10 lat na pierwszy rzut oka nie przeraża ,ale przelicz sobie to na dni....3660 dni....pomyśl co zrobiłeś w życiu i co przeżyłeś w ciągu 3600 dni ostatnich i pomyśl sobie jakby wyglądalo Twoje życie ,gdybyś spędził je w celi 3 na 3 metry...

Rachunek ekonomiczny.....200 tysięcy pln podzielić przez 3660 dni do odsiadki to daje 54 pln za dzień...opłaca się??? w każdej frajerskiej robocie tyle zarobisz a jesteś na wolności.....

Boję się zasypiać....boję się , jestem przekonany wręcz kładąc się do łóżka, że o 6 rano rozpie..rdolą mi znów drzwi i gehena zacznie sie od nowa.

Dobrze , że na dniach psychiatryk.Tam może odpoczne przez jakiś czas....

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chora na depresję dwubiegunową. Chcialabym sie zapytac, czy tylko ja mam taki objaw w trakcie trwania depresji. Otóż, kiedy tylko zaczynam się źle czuć - problemem staje się dla mnie "mówienie". Zwykłe formułowanie zdań. Boję się, że jak mnie wtedy ktoś o coś zapyta, to nie będę w stanie odpowiedzieć. To jest straszne! Czuję się jak półgłówek, debil, osoba upośledzona do granic możliwości. Jak w takiej sytuacji mam gdzieś pojsc, cos zrobic. Wstydzę się tego okropnie. Odsuwam się od znajomych - wlasciwie od 2 lat nie mam juz zadnych. Ostatnio jak tak mialam (wlasnie juz dobre 2 lata temu), mój kolega opowiedzial - zart dwuznaczny, aluzje. I ja przez to, ze wolniej wtedy myslalam (co w normalnym stanie zrozumialabym na 100%) nie pojelam tego - a on powiedzial, ze jak bede starsza to zrozumiem. Jak takim ludziom tlumaczyc, ze ja normalnie (kiedy sie dobrze czuje) jestem osoba dosyc pojetna i inteligentna, a tylko teraz np. jestem bezmózgiem - problemem jest dla mnie dodanie dwa do dwóch :(

Kiedyś odwiedzilam taka jedna panią psychiatrę (niezbyt mila zreszta) i powiedzialam jej, ze trudno mi sie mowi, a ona nazwala to "te Twoje tak zwane problemy z mowieniem". O co chodzi - czy tylko ja mam taki objaw. Ona robila wrazenie, jakby mi nie uwierzyla. Jak mam mowic, jak sie czuje podczas depresji, jak niewykonalne jest wypowiedzenie dla mnie najbardziej prostego zdania! Czy jest chociaż jedna osoba chora na to co ja i taj jak ja cofa "cofa sie w rozwoju".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anita. Niestety u większości osób w depresji następuje z powolnienie myślenia ,kojarzenia oraz unikanie kontaktów towarzyskich itp.. Jak jestem w depresji to czasami czuję się jak słaby kalkulator w porównaniu z komputerem(remisja). Przy ostatniej depresji myślałem ,że mam początki Alzheimera tak mi wszystko wylatywało z głowy.

Depresja minęła a z nią objawy towarzyszące i teraz mam co najwyżej drobniutką sklerozę :D .

U mnie w depresji właściwie nic na dłużej nie pomaga jak dobrze ustawione leki lub zakończenie fazy. Mam wrażenie ,że w głowie jest chemiczny przełącznik na negatywne :evil: lub pozytywne myślenie :D plus fazy pośrednie oraz hipo :yeah:

Staraj się zbytnio nie przejmować opinią publiczną ponieważ osobie ,która jest zdrowa trudno zrozumieć przez co przechodzisz(zdrowi nie mają np.widzenia świata w czarnych kolorach i to przez parę miesięcy albo objawów chronicznego zmęczenia bez widocznej przyczyny itp. itd.)

Mam nadzieję ,że lekarz szybko trafi Ci leki, a tu na forum możesz sobie popisać z ludźmi ,którzy mają podobne problemy

i nikt nie powie,że coś z Tobą nie tak. Pozdrawiam Waplo :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ka_Po i Waplo, bardzo dziękuję. Obecnie mam chyba remisję - nie biorę leków. Brałam ze cztery razy po kilka miesięcy - zawsze depakine + coś tam. Niestety zawsze tak samo się to kończyło - bardzo, bardzo tyłam :( Nie powiem, jak mam depresję, to sama z siebie też tyję (brak ruchu i nadmierny apetyt), ale przy stosowaniu depakiene nasila mi sie to o tysiąc %. Kiedy ją biorę - niedość, że czuję się upośledzona (jakieś mam takie wrażenie), to nie mogę myśleć o niczym innym jak o jedzeniu. Mialam napady - potrafiłam zjeść np. litr lodów, paczkę żelek, pudełko ciastek, masę slodkich buleczek... Nie bylo na to silnego. Moglam taki napad na chwilę odroczyć, ale ja nie chcę przez cale zycie myslec o jedzeniu. Znowu odstawilam depakine, natretne mysli o jedzeniu ustapily calkowicie po jakims miesiącu. Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego wyjscia na dwor po drugim silnym epizodzie depresji (wtedy z 60 kg zrobilo sie mnie ze 120 albo i wiecej), jak sasiadka na podworku rozmawiajaca z inna pokozala mnie palcem i zaczela cos do tamtej mowic, caly czas wskazujac mnie palcem. Strasznie boje sie lekow, nie chce byc grubym potworem. Zawsze jak zaczyna mi sie depresja i utyje chociaz kilogram, boje sie, ze ludzie ktorzy mnie znaja z widzenia zaczna mnie wytykac palcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anita, no wypisz-wymaluj, cała ja :D

Tez w depresji tyję, po ostatniej mam jakieś 25 kg za dużo. Jest tak jak piszesz mało ruchu i jedzenie, jedzenie, jedzenie to mój jedyny przyjaciel w depresji , taki pocieszacz. Tez wstydziłam się wychodzić do ludzi z tego powodu, uważałam się za wieloryba i w ten sposób kółeczko się zamykało i dlatego te depresje tak długo trwaly.

Leki tez robią swoje, po Depakinie, po prostu rosłam w oczach.

Anita ale nie odrzucaj całkiem stabilizatora, poproś lekarza żeby Ci go zamienił na inny, taki po którym się nie tyje np. tegretol, lamitryna, naurotop, podobno na niektórych z nich można nawet schudnąc :great:

Stabilizator to podstawowy lek w naszej chorobie. Trzeba go brać niezależnie od fazy w jakiej się znajdujemy, tylko dobierać odpowiednie dawki.

Ostatnio usłyszałam na swój temat taki tekst: "TY nie jesteś gruba , Ty jesteś apetyczna" :mrgreen:

Bardzo mi to poprawia humor jak myślę o swojej wadze.

A dla Ciebie mam lepszy:

Anita DOBRZY LUDZIE MUSZĄ DOBRZE WYGLĄDAĆ :!::!::P

Trzymaj się i napisz coś na temat swoich innych faz i na jakiej podstawie rozpoznali u Ciebie CHAD??

A ja dodam SŁODKIEGO CIAŁA NIGDY ZA DUŻO :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derealizacja......skąd ja to znam.

Normalni ludzie w nocy śnią, w dzień są na jawie...

ja w nocy nie śnię (czarna dziura albo du.pa jak kto woli ) a w dzień śnię zamiast być na jawie.Kiedy ma być ta upragniona, krystaliczna jawa??

Wczoraj byłem na koncercie Rotting Christ z Grecji czyli mojej muzycznej alfie i omedze...Ponieważ ich dobrze juz znam, bajerowaliśmy do 2 rano.

W pudle miałem zdjęcie z moim Bratem i z Nimi z ostatniego ich koncertu.Byłem pewien wtedy, że mój czas już minął i że juz NIGDY ich nie usłyszę i zobaczę....Na szczęście życie robi nie tylko przykre niespodzianki.

Cały czas walczę z myślami w mojej głowie...

Czasami jestem przekonany, że wszystko u mnie dobrze się skończy (wyrok w zawiasach ) i warto tak teraz walczyć o normalność (psychiatryk ), zero alkoholu, poważne myślenie o własnym LEGALNYM interesie i wprowadzaniu tych myśli w czyn (dzięki Dobremu Kumplowi )

Czasami jednak ta bestia , ktora we mnie siedzi i jakże często brała górę w moim życiu podpowiada-i tak dostaniesz 5 lat do odsiadki co jest równoznaczne z czolowym zderzeniem z tirem ,więc pie.rdol te wszystkie frajerskie zabiegi (psychiatrki itd ) i korzystaj na FULLU z tej niewielkiej resztki życia jaka Ci została....Całkowita, huczna, niczym niepohamowana ,przyjemna samozagłada....

Zmieniłem się.Kocham spokój i marzę o powodzeniu wprowadzania w życie opcji pierwszej...

Na razie JA tu rządzę i Bestia siedzieć musi w klatce....

Gdy pozostane na wolności to myślę że zostanie tam na łańcuchu na zawsze.

Straszne uczucie nie mieć kompletne wpływu ani kontroli nad dalszym życiem.

Zwariuję chyba od tego.

Lecz cały czas się uśmiecham :D

Jutro Wielki koncert z okazji naszego X lecia

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rober6666, Sadze, ze jest duza szansa, ze po podleczeniu choroby odkleszczowej Twoj stan psychiczny ulegnie duzej poprawie czy chociaz choroba bedzie podatna na leki.

 

Psychiatryk to dobre wyjscie.

 

Byc moze lek o nazwie Gabitril moglby Ci w jakims stopniu pomoc (dziala na Gaba, wiec cos jak benzo czy alko) oraz jest to stabilizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki :) słownik automatycznie poprawia? może se sciagne cos takiego , noo ta babka nie dzwoni i nie dzwoni :(, a kurcze ja takjakby nie realnie myśle i wszystko mam gdzieś tak jakby, i 1 muj cel w życiu to sport w sumie cwiczenia parkour 3run itp i jak prubuje cos pocwiczyć to dzara mam takie myśli dziwne ale to już mówilem , teraz to prawie nic na glowie nie mam, na kompie caly dzien zero kolegów itp itd, nie chodze nigdzie bo sie wstydze jak jestem w takmi stanie , i wiadomo czasami na dwór a do sklepu codziennie , i jakoś tak strasznie zle sie nie czuje nie mysle o tym , depresije raczej mam bo nie zachowuje sie normalnie i raczej jestem leniwy , po prostu czuje ze cos nie tak, bo zawsze to biegam ciesze sie raczej a teraz aż za bardzo sie ciesze tak głupio z byle czego , itp a tam , no nic a leki co daja? i dodam że mam dużo mniejszy popęd seksualny heheh ale to raczej juz pisalem :) a nie lepiej sie zabić? co to by dało daje? no nie że to zrobie ale jak to jest ok to czemu nie? i nie jestem taki mlody już mam 14 lat w sierpniu 8 :( eh ten czas tak zleciał i nic w nim nie dokonałem a tyle czasu było:( eh jakos zle to wszystko wyszlo :( a mialem kruliczka i mi zdechł :( ale to dobrze niech sobie zdycha bo go troche męczyłem tak nie wiem czemu ale nie tak strasznie ale nie chcę tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jakos zle to wszystko wyszlo :( a mialem kruliczka i mi zdechł :( ale to dobrze niech sobie zdycha bo go troche męczyłem tak nie wiem czemu ale nie tak strasznie ale nie chcę tego :(

:shock:

Czy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym króliczkiem? Żyje jeszcze? Męczyłeś go? :shock::shock::shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Lukaszenka,że sobie jaj z nas nie robisz pisząc tekst "i dodam że mam dużo mniejszy popęd seksualny heheh" bo dla mnie w wieku (14 lat) to by była ogromna ulga. Przez ten nadmiar popędu to nosiłem długie swetry latem

i spaliłem sobie plecy na plaży :mrgreen: . Teraz jestem już starszy bardziej wyluzowany ale głowa dalej mi się kręci na wszystkie strony. Także nie przejmuj się ...tego się nie zapomina jak jazdy na rowerze (co najwyżej kręcisz wolniej :D ).

Co do Słownika, to w klikał mi go kumpel i podkreśla on tylko błędy na czerwono .

Jak masz silne myśli samobójcze to nie czekaj na telefon od lekarki tylko jak najszybciej z Rodzicami do poradni ,szpitala czy na pogotowie... z tym nie ma żartów. Duże wahanki nastrojów też są bardzo niebezpieczne. Trzymaj się ciepło. Waplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzisiaj gram wielki koncert z okazji naszego X lecia.

Radośc z tego wydarzenia znacznie mąci ta kure...ka derealizacja, która od kilku dni do obłędu mnie doprowadza. Strasznie źle się gra koncert dla 500 osób w takim stanie będąc. Zamiast szaleć za bębnami będę się koncentrował żeby się nie walnąc , bo jak bębniarz się walnie to sypie się cały kawałek...że tez nie zostałem wokalistą ,hehehehe. Mógłbym objawy derealizacji spacyfikować odpowiednią dawka alko....a za bębnami to nie wchodzi w rachubę.Granie na bębnach muzyki metalowej przypomina bardzo szybka jazdę ( znam to z autopsji jak wiadomo i stąd moje kłopoty ) samochodem przez miasto w godzinach szczytu.Jedno wypite piwo mogłoby doprowadzić do katastrofy...

Maj i czerwiec będą ciężkie.Psychiatryk, leczenie odkleszczowej choroby (masa antybiotyku co pogarsza na jakis czas znacznie stan )jakies rozprawy i inne strachy sądowe....Byle do sierpnia,gdzie jeśli doczekam w jednym kawałku czeka mnie nagroda w postaci 2 tyg wakacji z Żoną i Synkiem, na co jeszcze niedawno nie miałem juz nadziei (ale może się tez okazać , że będą to wakacje przerwane rozprawami , lub może się równiez okazać, że będą to Nasze ostatnie wspólne wakacje)

Pożyjemy-zobaczymy

albo nie pożyjemy i będzie nas to waliło,hehehehe

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby wszystko sie ulozylo choc czeka Cie trudne zadanie.Ja wlasnie jestem w drodze do Leszna na Speedway GP.Czuje sie lepiej w ostatnim tyg.Mieszanka wenlafaksyna+mirtazapina15+lamotrygina75+ketrel125+clonazepam1.5 robia swoje.Dawno nie czulem sie tak stabilnie.Jednak trzeba eksperymentowac ile sie tylko da bo jest szansa na spora poprawe choc sytuacja czesto wydaje sie beznadziejna.Trzymajcie sie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, kurde napisałem coś i nie doszło :( no truska męczyłem tak jakby z nudów agresij ale to raczej jak byłem mniejszy poterm coraz mniej , no np robił salta 4x, woda do wanny i go dawałem na statek no do miski a on sie bał strasznie i wyskakiwał ale ja go łapałem , i wiele tego nie chce mi sie narazie pisac moze potem , ale to co ci psychole robia to jest nie do porównania patrzcie tu :

albo http://www.youtube.com/watch?v=n-NTqH9lvwc , aż łezki w oczach sie pojawiaja , ehh :( ale ta sa stare nagrania chyba mysle ze już tego nigdzie nie ma tak? i fajnie piosenki sa ale i tak ten zespół ma lepsze heh , jeden z moich ulubionych zespołów 2 po story of the year, kiedyś muj ulubiony ale te piosenki akurat nie choc 1 w sumie na początku mi sie bardzoo podobała , myśli mocnych samobujczych nie mam ale jakos z 1miesiac temu miałem to sie pozbierałem do kupy i zacząłem normalnie ale nic tego lęki , myśli depresyjne itp itd :( A tu muza jakom słucham :
,
,
, a wiele tego jest wszystkie są piękne praktycznie :) jak sie słucha to aż tak wzrusza pobudza , odkrycie życia dlamnie :) także lubie to rise against :
, i jaj sobie nie robie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no staralem sie ladniej pisac troszke :), no wiem przykro mi z tego powodu , teraz jestem starszy już i pewnie bym tego nie robił :) , a nawet chcę być vegetarianinem , wspierać zwierzęta itp itd, jakoś mi to troche przeszło bo co innego mam na głowie , ale i tak bym chciał to robić nawet gdy nie mam ochoty :) powiedżcie jak moge tego dokonać? czasami widać zamyka sie psy w klatkach no w zagrodzeniu i szczekają bo chcą pobiegać albo coś innego , i ja mówiłem rodzicom bo unas tak zamykaja z 1-3 psy i szczekaja , ale oczywiscie na 24/h to sa może 4godz w klatkach potem do garażu tam se spia itp itd, mysle ze to nie dobrze ze stron włascicieli pies potrzebuje sie wylatać :) byłem już raz u typka a on domnie wyskoczył odrazu nic nie powiedziałem i mówi: wypierdajaj z tąd mi skurwysynie , już cie tu kurwa nie ma , a ja co chuju kurwa jebana mać , a on domnie o kurwa dzaraz dostaniesz i chciał mnie zbić a ja to choc i uciekałem ( wyedy nie chciałem sie bić bo nie byłęm wycwiczony i mugłbym przegrać :( ) i zatrzełem sie drzeć głosno i sie wystraszył i powiedziałem mu żeb tego psa wypuscił i zeby nie palił smieci w kominie bo zadymia całe osiedle jakims plastikiem , a on nic dalej to robi , tato nawet był babcia itp itd, a na strażź nie moge sie dodzwonic tato im muwil ale nic :( , miałem nie raz ochote mu przyfasolic temu gosciowi ale albo go nie było albo cos mi wypadło szczególnie brak wytrenowania :( , ja sobie lubie poglądać smieszne filmy np : władca pierścionka heheh . no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha Robert zerknij na fora w USA.Tam niektorzy maja koktajle 10 lekow na raz lol.Jeszcze daleko nam do nich ale jak widac ja robie ciagly progres w tej sprawie :D

 

 

Na forum psychiatria.pl pisali jakie komba biora np :

 

- 600 Klozapolu, 2500 mg Depakiny + 3 inne ktos tam bral....

 

 

Nowy lek :

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Asenapine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×