Skocz do zawartości
Nerwica.com

Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Zdesperowany chyba Ci się amitryptylina pomyliła z klomipraminą. Dokładnie, ssri miały u mnie zupełnie inne działanie jak amitryptylina. Klomipramina była podoba do ssri.

 

O lekach wiem tyle z netu, czytałem stronki, badania, głównie po angielsku, bo po naszemu nie ma wiele ;) Amitryptylina jest bardzo ciekawym lekiem i rzeczywiście słabo działa na serotoninę, ma za to działanie blokujące 5-ht2 (podobnie jak trittico), histaminę H1 (więc będzie trochę "sennie" na początku), blokuje też dość silnie receptory acetylocholiny więc to powinno pomóc na napięcie mięśni. Na to napięcie może też pomóc dość silny blok napięciowych kanałów sodowych, co może ogólnie pomóc Ci się wyciszyć - serce się wyciszy i może też napięcie mięśni zelżeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki miko,ale ja normalnie boje sie ją wziąc,bo oczywiscie poczytalam w wikipedi i tam pisze ze w rownym stopniu wychwytuje serotonine i noradrenaline czyli tak jak pieprzony welafax.nie ma slowa o dopamigrenicznym dzialaniu,k...a co ja sobie robię.po holerę to czytam?żeby się jeszcze gorzej poczuc?a ty brałes welafax miko?masz porównanie z ami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem welafaxu nigdy, ale wychwyt noradrenaliny przez welafax może potęgować napięcie mięśni moim zdaniem. Amitryptylina działa dużo silniej na inne mechanizmy - wg mnie to głównie bloker 5-ht2 i antycholinergik oraz bloker kanałów sodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Wiesz co pomyślałem sobie, że jak się boją ropinirolu to może przepiszą Ci bromokryptynę? To też agonista dopaminy ale często u nas stosowany na wysoką prolaktynę u kobiet. Działa na receptor D2 i powinien pomóc w napięciu mięśni, jeśli jego podłożem jest dopamina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentystka fluoksetyna jest moim zdaniem najlepszym z wszystkich SSRI, bo ma działanie antagonizujące 5-ht2c i dodatkowo blokuje receptory nikotynowe. To zupełnie różny SSRI od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja próbowałem tylko ropinirolu i piribedilu. Ponoć piribedil lepszy na koncentrację ale na mnie dużo lepiej działał ropinirol. Pramipexol jest za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiuję tu artykuł który przeczytałam na Wirtualnej Polsce - co o tym myślicie? Czy naprawdę możliwa jest zmiana orientacji seksualnej za sprawą leków? :shock:

* wklejam ten tekst właśnie tu ponieważ leki o których mowa w wątku są przeznaczone głównie do leczenia Parkinsona.

 

 

"Brytyjski gigant farmaceutyczny został oskarżony o produkowanie "wadliwych" leków podawanych przy chorobie Parkinsona. Jeden z chorych twierdzi, że leki ze szczęśliwie żonatego mężczyzny zrobiły z niego geja uzależnionego od seksu - informuje "Daily Mail" na swojej stronie internetowej.

 

Francuz, 52-letni Didier Jambart, domaga się 390 tys. funtów (ok. 1,8 mln zł) odszkodowania do firmy produkującej leki za to, że został "zamieniony w geja". Sprawa toczy się przed sądem w Nantes.

 

Jambart zaczął brać produkowane przez brytyjskiego giganta farmaceutycznego tabletki w 2003 r. Później jego zachowanie drastycznie się zmieniło. Stał się "uzależnionym od seksu gejem" i zaczął nosić damskie ubrania. Twierdzi także, że przez swoje zachowanie został zgwałcony. Powiedział, że osiem razy próbował popełnić samobójstwo.

 

Lek może powodować wiele skutków ubocznych. Jednym z nich jest hiperseksualność, czyli ciągła, wyniszczająca i uporczywa potrzeba uprawiania stosunków płciowych, przesłaniająca inne potrzeby człowieka. Jak twierdzi prawnik mężczyzny, ostrzeżenie o występowaniu takich skutków ubocznych pojawiło się w dołączonej do leku ulotce dopiero w 2006 r.

 

Prawnik firmy podkreśla z kolei, że zachowania Jambarta nie wskazują na to, że są efektem stosowania leku. Dodaje, że jest możliwość, że u pacjenta wystąpiły "wyjątkowo rzadkie reakcje", ale nic nie wskazuje, że firma wyprodukowała "wadliwy" lek, jak twierdzi Jambart."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiperseksualność jest spotykana przy agonistach dopaminy stosowanych w leczeniu parkinsona, ale w tym wypadku stosuje się duże dawki. Ja na małych odczułem tylko zwiększenie libido, nic więcej. Ale żeby przemieniały w geja?

 

Myślę, że przy dzisiejszym propagowaniu homoseksualizmu więcej krzyku byłoby gdyby ten lek przemienił normalnego, szczęśliwego geja w heteroseksualistę. Wtedy to by dopiero lewackie organizacje napadły na firmę :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło właśnie 0,5 mg Requipu (ropinirole). To jest potężny lek dopaminergiczny, działa mocno na receptory D2, D3 i D4, szerokie spektrum. Te sulpirydy i fluanxole to dla mnie słabizna, lecimy z grubej rury.

 

Zobaczymy jak tam zalany dopaminą mózg będzie sobie radził w najbliższym okresie, życzcie mi powodzenia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po pirbedilu masakryczne osłabienie

 

zwiększony apetyt co dziwne

 

niskie cisnienie

 

 

mimo wszystko motywacja lepsza

 

-- 26 kwi 2011, 20:40 --

 

mam tabletki o przedłuzonym uwalnianiu

 

co się stanie jak zażyje tabletke dzieloną na pół?

rozumiem, że nie będzie już wtedy przedłuzonego uwaniania tylko szybsze działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiperseksualność jest spotykana przy agonistach dopaminy stosowanych w leczeniu parkinsona, ale w tym wypadku stosuje się duże dawki. Ja na małych odczułem tylko zwiększenie libido, nic więcej. Ale żeby przemieniały w geja?

 

Myślę, że przy dzisiejszym propagowaniu homoseksualizmu więcej krzyku byłoby gdyby ten lek przemienił normalnego, szczęśliwego geja w heteroseksualistę. Wtedy to by dopiero lewackie organizacje napadły na firmę :mrgreen:

 

W drugą stron strone pewnie byłyby to faszystowskie organizacje. Nie wiem czemu tych lewackich się czepiłeś. :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×