Skocz do zawartości
Nerwica.com

IBS???


nickyfour13

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy miałem 14 lat przez rok chorowałem na anoreksję. Zażywałem wtedy duże ilości środków przeczyszczających. Trwało to ok. rok. Udało mi się je w końcu odstawić, ale od tamtej pory mam problemy z jelitami (minęło już 9 lat od tamtego czasu). Kiedy się zdenerwuje mam momentalnie biegunkę, mam stwierdzoną nietolerancje laktozy. Cały czas czuje dyskomfort w żołądku (zwłaszcza po większych ilościach jedzenia). Po zjedzeniu obiadu zwykle mam napady senności i silnego zmęczenia (to mnie najbardziej dobija bo potrafię wtedy przespać 4 godziny). Czuje wtedy ogromny ciężar w żołądku i mam takie uczucie jakby organizm całą energie zużywał na trawienie :( na pewno są osoby które też nadużywały środków przeczyszczających. przeczytałem kiedyś że mogą one nawet uszkodzić jelita, tylko co to znaczy tak naprawdę???Czy można to jakoś odwrócić. Leczyłem się u gastrologów, leżałem 2 razy w szpitalu, ale stwierdzono tylko nietolerancję laktozy. Z tego co przeczytałem nietolerancja laktozy jest często jednym z objawów Zespołu Jelita Drażliwego. Silne wzdęcia mam też np. po musztardzie czy błonniku. Czy to tylko IBS czy może jednak coś gorszego? napiszcie proszę co sądzicie. Kolonoskopia nic nie wykazała wiec fizycznie jelito grube mam zdrowe, wiec problem chyba jednak jest tylko na tle czynnościowym. próbowałem diety, ale nic nic pomogła. Unikam mleka i innych rzeczy które działają drażniąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem leczyłem sie już u dwóch. lekarze nie przyjmują że faktycznie moje problemy wzięły się od nadużywania środków przeczyszczajacych, a nawet jesli przyjmują to do wiadomości to chyba nie bardzo wiedzą co z tym zrobić. Miałem robione wszystkie badania układu pokarmowego na "poważne choroby", ale jeśli choroba jest na tle czynnościowym to nic w nich nie wyjdzie. Szukam po prostu kogoś kto może miał podobny problem i jakoś sobie pomógł bo nie wyobrażam sobie żeby tak sie męczyć do końa życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn waśnie ma IBS...

masakra jakaś przez 2 lata się męczył bo nie mogłem go namówić na wizytę do lekarza aby zrobił

gastroskopię! JA też miałem gastro i na prawdę warto zrobić to badanie wraz z wycinkiem żołądka...

on poszedł,przepisał mu lekarz leki i czyje się o wiele lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×