Skocz do zawartości
Nerwica.com

wielkanoc, ciemnanoc... czyli święta


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

jak spędzacie święta?

czy w ogóle je jakoś spędzacie? czyli wolicie w te wolne dni posiedzieć na forum?

 

jaki macie stosunek do świąt i tej całej szopki?

 

podtrzymujecie rodzinne /staropolskie tradycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek mam obojętny łamane przez pozytywny. Lubię Wielkanoc bo wtedy jest dużo dobrego jedzenia i dużo osób ma wolne w pracy więc można się spotkać w szerszym gronie znajomych i pójść do baru itd.

podtrzymujecie rodzinne /staropolskie tradycje?

Rodzinnych nie mam, katolickich i staropolskich nie podtrzymuje....idę z tym koszyczkiem do święcenia i na tym moje "świętowanie" się kończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak spędzacie święta?

czy w ogóle je jakoś spędzacie? czyli wolicie w te wolne dni posiedzieć na forum?

Ostatnie lata nie świętuję.
jaki macie stosunek do świąt i tej całej szopki?
Aktualnie, każdy dzień traktuję tak samo, w święta jest fajnie, bo jest zawsze dobre jedzenie :mrgreen: a tak, niczym się ostatnio nie różnią od zwykłych dni. Kiedyś jeździło się do rodziny, wtedy było świątecznie, teraz unikam kontaktów z większą częścią rodziny i świątecznego klimatu nie ma. Do kościoła nie chodzę od... 7,8 lat, ostatnio normalnie byłem na swoim bierzmowaniu :D, potem tylko pogrzeby. Do spowiedzi też już nie pójdę, lista grzechów i ich kaliber wymagałyby wielodniowej spowiedzi i wieloletniej pokuty ;). Bałbym się też o księdza, czy by to wytrzymał.
podtrzymujecie rodzinne /staropolskie tradycje?
Jak będę kiedyś mieszkał sam, to może postawię choinkę i zawieszę kolorowe lampki, bo mam sentyment, lubię zapach świerku. Można też powiesić do góry nogami:

[videoyoutube=8CnfGj1nmkk][/videoyoutube]

Choinka to nie Wielkanoc, ale też święta, i to te lepsze, Wielkanocy nigdy nie lubiłem, Boże Narodzenie było bardziej klimatyczne.

Przypomniałem sobie właśnie, że gdy byłem dzieckiem na Wielkanoc dostawaliśmy prezenty od zająca, robiliśmy takie gniazdka z siana na dworze i zając :) podrzucał zawsze coś słodkiego, no i Lany Poniedziałek, tą tradycję lubię, mam fajne wspomnienia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA będę siedział w domu jak zwykle...

poza tym Wielkanoc źle mi się kojarzy bo po pierwsze wtedy zaczęły się moje kłopoty ze zdrowiem...

lęki,mdłości i w ogóle takie tam...

a po drugie w tamtym roku były oficjalne oświadczyny z moją byłą J. :-|

wiecie... rodzice,spotkanie obgadywanie wesela... no ale cóż zostałem wychujany... :roll:

 

i teraz wiadomo skąd mój strach i negatywne nastawienie do życia z kobietą... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że zawsze znajdzie się coś lepszego do roboty niż gnicie w domu przed kompem.

Mam plan jechać do rodziców, to teściów i na ognisko ze znajomymi. Natomiast nie wiem czy dam radę bo mnie ząb ćmi i jeśli nie uda mi się go naprawić dziś/jutro to zostanę w mieście co by w razie czego jechać na pogotowie. Ale rodziców na pewno odwiedzę. Lubię święta i utrzymuję tradycje rodzinne, kościelne itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jaki macie stosunek do świąt i tej całej szopki?

 

 

Chyba do koszyka. Szopka to inne święta.

Ja w boga nie wierzę, ale lubie święta czy te czy tamte zimowe, bo co prawda trzeba sprzątać, ale zawsze jakieś urozmajcenie. Szkoda, że w te nie dają Kewina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my z mamą idziemy do siostry, chociaż mam ogromną ochotę naćpać się lub coś zasymulować aby zostać w domu na forum. życzenia to jest jakaś masakra, nikt nigdy nie wie co powiedzieć, zdawkowe" wesołych świąt", cmok w policzek(jestem przeziębiona więc mnie to może ominie). litania jaki to kamilek cudowny, idealny, jak się dobrze uczy, przystojniak, do pomocy zawsze pierwszy. jowitka nie gorsza, no cud, miód, malina. o mnie nie ma nawet słowa ale wali mnie to. siostry teściowa będzie jęczeć że nie mam depresji(a kto powiedział że mam?). po jakiejś godzince, z młodymi, zrywamy się i łazimy po miasteczku, ot tak, bez celu.

za to śmingus z dzieciakami będzie świetny :D od kilku dni zbierają arsenał. bo oczywiście jak obleję kogoś z rodziny to od razu foch :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święta u mnie (obojętnie jakie):

matka robiła w kuchni przez parę dni

ojciec chodził wkurwiony i po wszystkich skakał, że trzeba sprzątać (chociaż i tak najmniej sprzątał)

 

jak już wszystko zrobione -

wszyscy siadali do stolu, życzenia co roku te sama, szama i oczywiście nie odbyło się bez awantury, bo np. komuś coś spadło na obrus

i już wielka haja, bo ojciec dorzuci swoje 3 grosze typu "bo ty zawsze musisz jeść jak świnia, bo ci zabiorą, bo to bo tamto " - byle kogoś zrównać z ziemią......

w pewnym momencie na tyle się zbuntowaliśmy z bratem, że jak trzeba było iść święcić palmę... to szliśmy sobie z palmą na spacer :pirate:

 

ostatnia rodzinna wielkanoc - miesiąc po śmierci mamy.

popiekliśmy i porobiliśmy z bratem, ojciec pomógł sprzątać

siedliśmy w ciszy, nawet nie składaliśmy sobie życzeń, tylko wszyscy ryczeliśmy.............

 

boże narodzenie - podobnie.

 

potem nie było mnie w domu na wielkanoc.

 

a teraz?

teraz idziemy z M. do "teściów". nie wiem jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłam wczoraj na pogotowiu z zębami i już mniej mnie bolą, ale nadal... Chyba jednak zaryzykuję wyjazd. Tak więc mam taki plan: do rodziców nad jezioro, do teściów nad morze i może powrót na ognisko do znajomych.

Potem Majówka i jadę na biwak ze znajomymi na kilka dni, nad jeziorko na domki :P

 

Paradoksy- aż mi się łza zakręciła :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×