Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

przez pół roku brałam parogen w dawce 10mg , taka dawka mi odpowiadała, ale niestety w ciągu tego czasu przytyłam przeszło 8 kg, a najgorsze, że waga wciąż nie chciała się zatrzymać i leciała w górę, postanowiłam przejść na asertin (25mg), przez pierwszy tydzień czułam się bardzo dobrze, a potem zaczęły się pojawiać kłopoty. Biorę ten asertin równo 2 tygodnie i odczuwam różne skutki uboczne m.in mdłości, rozdrażnienie, pojawiły się też ataki paniki itd. Mam pytanie, czy asertin nie powinien zadziałać dobrze już od pierwszych tabletek jako kontynuacja parogenu, czy też znowu muszę czekać na pełne działanie tabletki kilka tygodni/ miesięcy. Zapomniałam spytać o to lekarki a wizytę ma dopiero za miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, Ja bym na Twoim miejscu poszedł do nowego doktorka i powiedział dokladnie co brałeś, jak kombinowałeś itd...

 

Ja się wczoraj zakotwiczyłem, kupując 6 paczek paroksetyny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch koszmarnych tygodniach skutków ubocznych, z których największe to rozdrażnienie, nerwowość, dekoncentracja, duże obniżenie nastroju, totalne rozbicie (a wszystko to przy dawce 25mg........ zgroza co by się działo gdybym przyjęła 50 mg!), postanowiłam przyjmować lek na noc.

O dziwo, póki co czuję się zaskakująco dobrze i kusi mnie myśl czy by nie przerwać tej kuracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inozytol odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie neuroprzekaźników. Zwiększa wrażliwość receptorów na serotoninę ("hormon szczęścia" o zasadniczym znaczeniu dla poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka), a tym samym odpowiada za naszą sprawność umysłową, samopoczucie, dobrą pamięć, jasność myślenia. Zapewnia równowagę jonów miedzi i cynku w komórkach mózgu - nadmiar miedzi może powodować rozdrażnienie, a nawet agresję, dlatego inozytol spełnia tak ważną funkcję, korygując nadwyżkę i z pomocą cynku przynosząc odprężenie.

Pewnie dlatego podawany w dużych dawkach jako suplement tak świetnie pomaga osobom chorym na depresję. W dodatku bez skutków ubocznych.

Badania udowodniły, że inozytol może przynosić komfort pacjentom cierpiącym m.in. na ataki paniki, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, dwubiegunową psychozę afektywną, bulimię i bezsenność*.

Ciekawostką jest fakt, że tę substancję wykorzystują producenci napojów energetyzujących mających poprawić nasze samopoczucie.

 

http://www.inozytol.pl/sojusznik-w-walce-ze-zlym-nastrojem.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co było fajne w sertralinie i czego nie mogę osiągnąć na paro - to uczucie takiej fajnej ''pluszowości''. Był to mix z Anafranilem, bo na samej sertrze, nic podobnego nie udalo mi się uzyskać. Szkoda, bo było to miłe. Może to było to dopaminowe oddziaływanie? Nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załamana1000, po 2óch tygodniach.

 

sara605, wątpię, żeby to było od sertraliny, najlepiej to idź do ginekologa.

 

KrasnalSRRI, zazwyczaj trzeba odczekać i skoćczyć pierwszy lek, a dopiero po jakimś czasie zacząć drugi.

ja po drugim odstawieniu sertraliny (miałam miesięczną przerwę) nie miałam odstawiennych. a brałam ponad pól roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pyt schodze z setaloftu i czy z 25mg odrazu mozna przestac nie bedzie zle, i po jakim czasie po zaprzestaniu setaloftu moge zaczac fluoksetyne zaczac brac i czy jak ja zaczne to objawy odstawiene po sertralinie mina?

Przy tak niskiej dawce możesz zacząć brać fluoksetynę już teraz (i tak najwolniej się rozkręca ze wszystkich SSRI), nie będzie żadnego ZS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę od ponad roku setaloft 100mg (wcześniej zoloft, ale ten pierwszy tańszy) i poza początkowym jadłowstrętem, który w miarę szybko minął, nie miałam przez cały czas brania żadnych skutków ubocznych. Co do nudności to ciężko stwierdzić, bo to był też jeden z objawów moich zaburzeń... w każdym razie polecam setaloft na nn, ZDECYDOWANIE działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powiedzcie mi kiedy poczuję się lepiej???

Biorę zoloft dokładniej 15 dni, jestem bez życia non stop, w dzień chce mi się spać, w nocy się budzę, a do tego dzisiaj już mam mega doła, lęki i beczę... kiedy ten stan się skończy i poczuję się lepiej?? powiedzcie proszę bo już wątpię, że te tabletki mi pomogą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Betiinka, przez 15 dni to się lek jeszcze w ogóle mógł nie zacząć rozkręcać.

musisz poczekać, to na pewno.

około miesiąca, lub dłużej - u każdego to troszkę inaczej wygląda.

jesteś pod kontrolą psychiatry? jeśli tak, to się nie bój - on wie co robi.

ostrzegał Cię, że najpierw możesz mieć pogorszenie stanu zanim lek zacznie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×