Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Anna R., Aniu, bardzo dobrze pod względem "kopa", energii, kontaktowości - nastroje mam różne, ale mam chęci do robienia różnych rzeczy, dbania o siebie, rozmawiania i przebywania z ludźmi. To dla mnie bardzo duża zmiana! Chciałabym, aby to trwało...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77 antagonizm receptorów 5-ht2a/c powoduje ich downregulację. Działanie dziwne, ale tak jest.

 

"Many GPCRs downregulate in response to agonists for the receptor, and upregulate in response to antagonists. The 5-HT2A and 5-HT2C receptors appear to downregulate in response to both antagonists and agonists. Chronic treatment with antipsychotic drugs, which possess 5-HT2 antagonist activity, results in downregulation of both 5-HT2A and 5-HT2C, as does chronic treatment with SSRIs and other 5-HT agonists."

 

A ile bierzesz fluanxolu? Obawiam się właśnie przy SSRI tej amotywacji. Oby nie stało się tak, że poprawi mi się nastój i nic mi się już nie będzie chciało robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jak wyglądała przygoda u mnie z tym lekiem.Miałem podobne lęki co mój kolega i on zaczął chodzić do psychologa ja nie myślałem ze sobie sam poradze.No i kiedyś wpadł do mnie do akademika i poczęstował mnie wziąłem 3 tabletki i zajefajnie sie czułem:miałem energie,gadke itp.No to sam zapisałem sie do psychologa no i psychiatra przepisał mi go napoczatku 2 tabletki dziennie brałem na początku było nawet okej ale potem coraz mniej na mnie działały no to udałem lekarz zwiększył mi wtedy dawke na4 tabletki ale po 4 tak sie dziwnie czułem.Ja mieszkam na wsi i jak rwałem maliny to nie to ze mialem energie bo nie miałem ale nie moglem ustac nie moglem rwac malin tak samo akurat wtedy rozpoczołem nauke prawa jazdy i tak samo jechalem elką mialem 2h jezdzic ale z40minut aby jechalem bo poprostu tak sie dziwnie czułem masakra;/Teraz brałem promazin ale on strasznie mnie otępia niby pomaga mi ze mam mniejsza lęki ale zabardzo otępialy osowiały jestem po nim.Teraz mam zamiar od tego tygodnia brac bioxetin,mam nadzieje ze bardziej mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to powinno mieć odwrotną kolejność, najpierw powinieneś spróbować bioxetin i inne leki antydepresyjne a dopiero na samym końcu, gdy tamte by nie zadziałały fluanxol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, będzie działał, to nie ma nic do rzeczy, chodzi o to, że potrzebujesz leku antydepresyjnego jakim jest bioxetin a nie neuroleptyku jakim jest fluanxol. Jest duża szansa, że działanie jakiego oczekujesz da Ci bioxetin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 1mg fluanxolu, w tym miesiacu mam zamiar odstawic 0,5mg.

 

Jakie moga byc skutki uboczne i ile mogą trwac? Biore juz ten lek 2 lata, max bralem 3mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Fluanxolu stosunek klęcznikowy. Na standardowe otwarcie psychiatry "jak się pani czuje" zgodnie z prawdą odparłam: "jak nigdy". Jestem po 3 latach paroxetyny 40 mg, niemal roku venlafaxyny 150 mg i krótkim romansie z Sulpirydem. Po Fluanxolu mogę zagaić rozmowę, pójść do pracy, zachowywać się jak wszyscy. Biorę 2,5 mg dziennie i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamo, będzie, będzie.

Urocze opakowanie ma ten fluanxol. Ja mam brać początkowo 0,5mg a po tygodniu 1mg. Najwyżej będę tupać. Trudno! Przeżyję chyba :) Lekarz umówił mnie na wizytę po tygodniu brania 1mg więc pewnie jak będzie coś źle to zmieni lek.

Widziałam w szpitalu męki na tym fluanxolu, właśnie przez tą niemoc usiedzenia i przymus ruchu, ale ja mam nadzieję że przy takiej małej dawce nic takiego mnie nie spotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik,

Przez pierwsze tygodnie mozesz miec taka potrzebe ruszania nogami itp, ja na poczatku nie moglem zasnac bo caly czas ruszalem nogami :D . Pozniej przechodza skutki uboczne, po miesiacu, poltora nie poczujesz ze bierzesz ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam brać fluanxol od poniedziałku, ale czuję się tak fatalnie po odstawieniu sulpirydu, że wzięłam dziś pierwszą dawkę. Nawet jeśli nie będzie lepiej to może chociaż nie pozwoli na apogeum niestanu.

 

-- 25 kwi 2011, 15:03 --

 

Miałam brać fluanxol od poniedziałku, ale czuję się tak fatalnie po odstawieniu sulpirydu, że wzięłam dziś pierwszą dawkę. Nawet jeśli nie będzie lepiej to może chociaż nie pozwoli na apogeum niestanu.

 

Czy ktoś przy dawce 0,5mg odczuwał jakieś dziwne napięcia mięśni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to takie bardziej może sztywnienie mięśni? nie wiem, tak jakoś zastygają jakby. Dziwne to trochę. Nie wiem czy działa aktywizująco, ale d/d szybko zmniejszył co mnie bardzo cieszy bo z tego względu zdecydowałam się zacząć brać wcześniej niż miałam.

 

-- 27 kwi 2011, 22:52 --

 

Puk puk, czy ktoś bierze fluanxol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja pierwszy raz biorę te leki i dostałam fluanxol i cloaxil

Po fluanxolu czuję się jak po lekkim spidzie i nie wiem czy mi się to podoba. I takie dziwne zakręcenie w głowie (tak też po spidzie się działo) I mdli mnie :/

Myślicie że to mi przejdzie???

 

A i powiedzcie mi jak wy tą małą tableteczkę przekrawacie na pół. Ja już nie mam szans wziąć drugiej połówki bo wszystko się rozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×