Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

To jest tak, że na każdego może zadziałać inaczej dany lek, ale pewne prawidłowości/schematy/efekty są powtarzalne. Nie znam się za dobrze na statystyce, ale jaka jest próba użytkowników antydepresantów na forum względem całości biorących w Polsce? Bardzo nikła.

 

Każdy przedstawiciel handlowy firm farmaceutycznych, czy tam dział PR może pisać na forum, a ludzie (szczególnie chorzy, psychicznie słabi) są podatni na sugestie. No i mamy jeszcze efekt placebo, kłamstwa schizofreników, czy osób z zaburzeniami osobowości.

 

Niestety, po wytypowaniu kilku najskuteczniejszych leków (moim zdaniem: fluoksetyna, paroksetyna, sertralina, citalopram, escitalopram, wenlafaksyna, klomipramina) pozostaje nam je przetestować i znaleźć ten odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, ciezko stwierdzic, biore fluoksetyne dopiero ok. 2 tygodni, z paro zeszlam z dnia na dzien, nie mialam zadnych skutkow odstawienia.

zauwazylam, ze czesciej sie smieje, to jeden plus, drugi jest taki, ze mi libido wzroslo, jesli chodzi o ataki paniki, to pojawiaja sie czasami, tak samo jak przy paroksetynie. wtedy ratuje sie xanaxem SR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwszy rzut choroby to leki odstawia się po pół roku od ustąpienia wszelakich objawów choroby, przy nawrocie, po ustaniu objawów leki bierze się minimum rok. Tak to jest w teorii..... wiadomo, że każdy organizm to indywidualna "sytuacja" aczkolwiek nie radziłabym skracać tego czasu, odstawiać na własną rękę ani odstawiać z dnia na dzień.

 

 

Ritka7x, podstawowym leczeniem przy nerwicy i depresji powinna być terapia. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że odstawianie leków + brak terapii = nawrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, chcesz brać - bierz, ja nie mam ochoty całe życie być uzależniona od jakichś tableteczek, bać się, ze sobie bez nich nie poradzę, skoro mogę inaczej - to dlaczego nie, ponadto lubię swoją wątrobę, ponadto chciałabym mieć kiedyś dzieci, itd itd.

 

Gdybym wiedziała, że leki to JEDYNE wyjście z sytuacji pewnie jakoś bym to przeżyła, ale nie dość że leki mnie nie leczyły - bo gdy je odstawiałam to wracało, to jeszcze okazało się, że mogę inaczej.....

 

A dlaczego idziemy do dentysty jak nas ząb boli zamiast cały czas jeść ibuprom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak zażywacie leki i dobrze działają,to po co trzeba je odstawiać,jak można by je brać bez końca..?

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Lek – każda substancja, niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego), wprowadzana do organizmu w celu osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego, lub w celu zapobiegania chorobie, często podawana w ściśle określonej dawce. Lekiem jest substancja modyfikująca procesy fizjologiczne w taki sposób, że hamuje przyczyny lub objawy choroby, lub zapobiega jej rozwojowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego nie przejmuj sie tym bo ja tak samo mam:/ sciska mnie po lewej stronie,poca mi sie rece dziwnie mi sie patrzy,czasami jakies takie zawroty glowy.Juz rocz czasu prawie to mam i to jest depresja i moze nawet nerwica.Proponuje Ci psychiatre i psychoterapeute.Mam nadzieje ze pomogłem chociaz sam sie jeszcze lecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×