Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Pani doktor przepisała mi Parogen, mam fobie społęczną, mianowicie gdywychodzę między ludzi dosłownie robię sie mokry.... po tygdniu zazywania Parogenu mam caly czas ściśnięte gardło, budze sie o 4 nad ranem nie mogę spać a także pogorszone libido(brak orgazmów) :( chyba przestane to brać ;( poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale problem jest bardziej złożony... lepiej nie będe dokladnie opisywal:P chyba odstawie leki bo nastroj mam fatalny... i jescze TE sprawy gorzej to juz wogole...

 

-- 15 kwi 2011, 12:00 --

 

a i jeszcze jedno pytanie czy moge odstawic parogen po tygodniu brania tak z dnia na dzien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona nie wie ze biore.... pozatym moj problem nie jest az tak straszny poprostu denerwuje sie jak gdzies wychodze i zaraz moka koszulka itp... a nawet nie mam pewnosci ze paro mi pomoze...

 

-- 15 kwi 2011, 12:53 --

 

pozatym ona akurat nie powinna narzekac.... 40 minutowy seks i ona byla zadowolona a ja ,.,,, psychicznie jeszcze gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro lekarz ci przepisał paro, to widocznie zakłada, ze powinieneś go brać, bo może ci pomoc.

jesli chodzi o sprawy seksualne, nie jestem ekspertka, ale wydaje mi sie, ze powinienes o tym z dziewczyna pogadac, po co to ukrywac? wstydzisz sie tego? miliony osob cierpi na takie zaburzenia. Jesli cie kocha to zrozumie przeciez. nie czuj sie jak uszkodzony egzemplarz, to tylko chwilowy stan, ktory minie.

uwierz mi , ze duzo lepiej jest jak ma sie wsparcie w bliskich, nie powinno sie tego ukrywac przed nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, wiem ze powinienem powiedziec.... przemysle to bo narazie to czuje sie okropnie.... bezsenne noce, scisniete gardlo jak bym nonstop ogladal jakis horror... jeszcze to....nie wiem juz nic te moje narzekania na Paro to pewnie przez ten lek heh . Zobaczymy jak bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam seroxat jakieś 5-6 lat i bardzo szybko poczułam dużą ulgę, nagle świat nabrał kolorów, zniknęły moje lęki, netręctwa i czarne myśli. Pamiętam, że wtedy pomyślałam, "Jej, nie wiedziałam, że świat może być tak piękny". Nie miałam żadnych skutków ubocznych podczas stosowania leku, ani na początku,k ani w trakcie, ale koszmar zaczął się, gdy chciałam go odstawić. Mimo powolnego zmniejszania dawek miałam tak potworne zawroty głowy, nie mogłam nawet prowadząc auto spojrzeć do bocznego lusterka albo wyjrzeć z okna, bo od razu helikopter w głowie. Bardzo mi to dezorganizowało życie. Poszłam z tym do neurologa, a on zapisał mi lek odstawienny, który jest lekiem przeciwpadaczkowym, ale podaje się go ponoć także pacjentom na odwyku (Topamax), dzięki niemu przetrwałam okres zawrotów głowy, minęła także chęć na inne moje nawyki, np papierosy! Z dnia na dzień fajki zaczęły mi tak okropnie śmierdzieć i przestały smakować, że na okres brania topamaxu nie paliłam wcale. Potem z głupiej ciekawości, czy znów się wciągnę, zapaliłam i...., wróciłam do nałogu. Ale topamax polecam, bo oprócz niwelowania objawów odstawiennych, odciąga także od innych uzależnień. Ale wracając do seroxatu. Nerwica znów mi wróciła, chodziłam na psychoterapię, coś a'la hipnoza na jawie i po dwóch wizytach byłam jak nowo narodzona. Ale zaniechałam jej twierdząc, że jestem wyleczona i po 1,5 roku znów mnie dopadły uroki nerwicy... lęki, duszności, uciski, palpitacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreatywna,30 czy po tym leku działającym na skutki odstwienne libido choć troszkę wzrosło? Bo u mnie usnęło, odkąd biorę i śpi.........

cytrynka Ja brałam seroxat z przerwą na parogen (zamiennik) bo akurat w aptece seroxatu nie mieli, a ja byłam "na głodzie" hehe, raczej nie odczułam różnicy w samopoczuciu (nadal świetne), choć różnica w cenie jest kolosalna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

mam zaburzenia lekowe, od ok. miesiace biore lek parogen 20mg, pomaga mi bardzo, mialam taki okres ze nie moglam przezyc dnia bez tych doraznych (xanax czy afobam) teraz juz jest ok :) sytuacja wyglada tak ze jestem w klasie maturalnej, stres, nauka. po maturze chcialabym pojechac ze znajomymi nad jezioro i się "zrelaksowac". mam problem poniewaz chciałabym się napić (odkąd biore lek ni wypilam nawet łyka piwa), moze nie upic ale jakies drinki czy cos. moja psycholog mowi ze nie powinnam ale wlasciwie nie wiem dlaczego. boje sie ze cos mi sie stanie po wypiciu a jak to u was wyglada? bral ktos konkretnie parogen i pil? czytalam pare wpisow i mimo ze zazwyczaj mowa o innych lekach, choc przypuszczam ze maja taki sam sklad to duzo osob mowi ze pije. z checia po prostu poimprezowalabym bo to lubie no i nie wiem co zrobic :c (z drugiej str psychatra kory mi to przepisal mowil ze nie ma PRZECIWSKAZAN do spozywania czegokolwiek tylko ze nie wiem czy mial na mysli alkohol:c)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×