Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Długo zwlekałem aby napisać o zapytać jakie jest działanie przecipsychotyczne chlorprotiksenu? Biore jeszcze Anafranil 37,5 (zmniejszyłem bo miałem takie nap paniki i paranoiczne przekonania, że nie dało rady wytrzymać). Lekarz mi powiedział zeby zmniejszyc dawke 75mg więc zeszłem do 37,5 i nadal jest niestabilnie. Co robic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś rano. Nie ma go w przychodni a tel. kom. mi nie podadzą wrrrrr Przesunąłem wizyte z 10 na 5 maja. Ale plusem jest to ze jak mam takie stany lękowe, napięcie i w jakims stopniu wieksze nap paniki po Anafranilu to większe dawki chlorprotiksenu w miare dobrze działają. Tylko jak kilka dni biore afobam codziennie nawet po 0,25 to jak zrobie dzien przerwy mam takie wahania nastroju i paranoje ze hohoho :twisted: Najpierw miałem sam chlorek, i to 1 lek który mi pomaga od bodajże 2 lat :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaskudnie się po nim czuję-mam wysoką dawkę,może to dlatego..

Wieczorem usypia mnie tak sobie,bardziej muli,a rano jestem skolowana i jakby skacowana :-| Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlorprothixen - ślinotok, suchość w jamie ustnej

 

Czy chlorprothixen może dawać takie objawy uboczne jak ślinotok albo suchość w jamie ustnej. Sprawa może wydac sie dziwna, ale w wyniku tego, że chce pojść do szkoły teatralnej, przygotowuje rózne teksty. Są one zazwyczaj długie i denerwuje mnie to, że musze często przełykać śline. Ale jest to dziwne, bo w ustach czuje taką jakby suchość lepkość, ale ślina się produkuje, tylko nie nawilża powierzchni jamy ustnej tylko muszę ją przełykać.

Czytałem że karbamazepina (mój drugi lek), raczej nie powoduje takiego obajawu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore go 15mg rano 15mg po południu i 50 na noc, ale ze snem to on mi nie pomaga, troszke zmniejszył napady lęku, ale strasznie sie po nim zasypia, no i suchość w ustach standard.

 

-- 21 cze 2011, 09:47 --

 

Pytanie. czy zmniejsza on krzepliwość krwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Witajcie w krainie czarów i kocmołuchów :) niedawno przyjechali do mnie rodzice i... Zamiast przejsc sie do lasu czy gdziekolwiek to stwierdzili ze lepiej isc ze mna do psychiatry, bo przeciez pada. Tam juz w poczekalni widzac tych wszystkich ludzi zaczalem miec lekkiego pier.... Stolca i malo z siebie nie wyszedlem jakis cep przedstawiciel handlowy co dlubal w nosie, zacpana pani z na pierwszy rzut oka despotycznym do granic mezem itd. Wiec ide do lekarza, po godzinie czekania w kolejce. Siedzi pani, jakies 60 lat, na scianach plakaty z epoki gierka itd i mowi, ale ten chlopak jest zupelnie zdrowy, pani doktor ale on taki nerwowy, no to sie zaczyna wywiad, gdzie robie czyli pracuje itd, a mnie az krew zalewa, po co tu k.... Jestem. Ale pan nerwowy stwierdza siwy medrzec po 10 min i przepisuje magiczny chlorprotixen od razu na przewlekle bo przeciez przyjsc musi. Wzial chlopak tabletke bo spokoju nie dadza i cyrki sie zaczynaja, dziewczyny nie poznaje jakby obca byla, na wszystko ma zwisa w kacie by tylko siedzial, ale dla wszystkich w kolo jest 100 % normalny bo przeciez taki spokojny i ukladny, na domiar zlego zeby mi wmowic ze to moje wymysly procha wzial jeszcze tata i bardzo dobrze bo na nerwy mi rowno dziala, mam przynajmniej go zglowy. Dzisiaj siedze w robocie na nocke na sczescie skutki schodza (a sie balem byle kogo nawet sygnalizacji swietlnej, jakies drgawki dostalem, marshal podchorazy wacek ani drgnie, jak bym mial szpare sekretare, ogolnie z...eb na maksa psychol wychodowany) a tu mi dziewczyna dzwoni ze tablete z kumplem wziela ze stoickim spokojem, kumpel gej i sie chyba chca dygnac.... Po...jebanie z poplataniem normalnie i to na recepte. A wiec cheer up, rozweselta sie, rodzice i otoczenie dzialaja wam na nerwy? I bardzo dobrze, ich problem ze nie potrafia z wami wytrzymac. Pamietajcie, najwazniejsi jestescie wy, wasze przeczucia i wasze zdrowie, sam wiem to dobrze bo 5 lat bylem na zalascie i wiem ze bylo to 5 lat wyjete z zyciorysu, na psychotropach nie ma sie szans na milosc, prawdziwe szczescie i uczucia i to prawda, to nie lekarstwo, trzeba znalezc wole walki w sobie i przec do przodu po swoje szczescie w kazdej sekundzie zycia. Nie klamcie, nie oszukujcie i dobrze dobierajcie sobie przyjaciol, wiedzcie ze stereotypy to najgorszy doradca czlowieka, wielkie pieniadze, kariera, rutyna, kazdy dazy za tym co podpowiada mu serce, czujecie ze nie jest to wam potrzebne to nie, wasze osobiste odczucie i sie jego trzymajcie. Pozdrawiam was wszystkich i glowa do gory walczcie o siebie z calych sil, a ocalicie swoje zycie. I... Gdy odstawialem zalaste mialem tak ostre halucynacje ze balem sie nawet glupiej wanny znajdzcie sobie dobrego lekarza, ktory pomoze wam przez to przejsc, z mojego doswiadczenia wiekszasc to niestety klamliwi rutyniarze, majacy was gleboko dosyc, komformisci pilnujacy tylko swojego portfela. Jedna taka sie nawet odwarzyla nawac mnie klientem w sensie dojna krowa z toku rozmowy, o prawach pacjenta i pewnie jego potrzebach zapominajac doszczetnie. Walczcie ile sil z tym swiatem, bo swiat to dziwka (w przenosni, nie uwlaczajac kobietom ani troche) co potrafi dac po mordzie, ale tez piekny niezwykle i to piekno nalezy do was. Nie dajcie sie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×