Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to jest lek uspokajający. Często pacjentom, którzy są zestresowani operacją u mnie w szpitalu podawało się ją, a po operacji jako działała nasennie.

Z doświadczenia wiem, że ma skutki uboczne. Pomaga w zasypianiu, ale następnego dnia miewam tępe bóle głowy tzn. ciężka głowa, prawie jak na kacu i 0 możliwości jakiegokolwiek myślenia, i bez przeciwbólowych nie byłem w stanie dużo zrobić, zresztą ogólne takie zmęczenie marazm wręcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o hydrokzyzyninie niemoge powiedziec zŁEFO SŁÓWA ., JEST LEKIEM DELIKATNYN DORAŹNE ZAŁATWIĄCYM SPOKUJ WYCIIISAENIE, CO NAJWAZNEJSZ SPOKUJN W GLOWIE

\\RACZEJ Z NICZEgo ci e nie wyleczy, ale pozwoli w jakimś stopniu oderewać si,e od istoty problrmu, sp[orze na niego z innwj persp.

co nie znaczy że rozwiąze twój ptobem,, za to pozwoli ci obiektywniej sporzeć ma sytuace, a resta w towichc rękach plus my : ) pozdrawiam

Karolu7

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha...bo z tego co pamiętam mnie usypiała kiedyś strasznie,ale pomyślałam,że teraz może na mnie inaczej zadziała i dziś ją zażyłam jedną tabletkę i po 10 minutach już chyba zaczęłam coś czuć trochę napięcie zmniejszone...nie wiem,może tak mi się tylko wydaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...ja jak miałam kiedyś większy lęk..to hydro mnie tylko usypiała i muliła...a teraz jak mój lęk jest mniejszy,ale paradoksalnie gorzej sobie z nim radzę to hydro mnie trochę rozluźniła,ale dała też trochę senności i zmęczenia...więc teraz lepiej na mnie zadziałała niż wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę Atarax (tabletki) w terapii 42 dniowej na leczenie lęków.

najpierw przez 2 tygodnie dawka 3 razy dziennie potem przez kolejne 2 - 2 razy dziennie i przez kolejne 2 tyg - raz dziennie.

jestem po tygodniu terapii i troszkę mi pomogło choć nie do końca ale mam nadzieje że cos pomoże a jak nie to większa terapia i mam nadzieje skuteczniejsza ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy, to mój pierwszy post.

Piszę bo mam pewien problem, spróbuję streścić swoją sytuację.

W środę dostałem leki na kręgosłup Movalis i Medocan Forte. Któryś z nich wywołał u mnie po godzinie od zażycia jakieś dziwne reakcje typu lęki, drżenie rąk, mięsnie same mi się napinały, nie mogłem sobie znaleźć miejsca(straszne przeżycie). Postanowiliśmy pojechać na pogotowie gdzie dostałem zastrzyk z hydroksyzyny ale nie wiem jaką dawkę. Od razu zrobiło mi się lepiej. Jednak to było w środę wieczorem a dziś sobota a ja ciągle czuję straszne otępienie. Czwartek był straszny, wczoraj trochę lepiej. Dziś w nocy spałem jakieś 12h i czuję się teraz chyba gorzej niż wczoraj. Na niczym nie mogę się skupić, świat mi momentami nieźle wiruje. Dodam tylko że od momentu zastrzyku nie brałem jakichkolwiek leków. Jestem na diecie proteinowej od stycznia. Dieta ta jest troszkę wyniszczająca dla organizmu-czy to może mieć wpływ na to co się dzieje? Czy to jest normalne że niemal po 3 dobach ciągle jestem otępiony? Proszę o odpowiedź bo nie wiem co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekdes, Raczej wątpię, żeby to był skutek hydro. Powineneś zrobić badania krwi, badania ogólne moczu... bo tak na "oko" ciężko zawyrokować....tym bardziej, ze my nie lekarze.

 

Miałeś kiedyś problemy z nerwami? Depresja? Nerwica? itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przypisany Asertin 0,25 rano przez ok.2 tygodnie, potem 0,5. i hydro 0,1 na noc. po asertinie nie zauważyłam mocnych skutków ubocznych. bywa mi niedobrze i ziewam.

niestety to hydro jakoś mi chyba nie pasuje :/ nie zauważyłam poprawy w zasypianiu. wcześniej budziłam się za wcześnie, teraz nie mogłam wstać. wczoraj nie wzięłam hydro. i było OK. zasnęłam, nie bez problemów, ale zasnęłam i obudziłam się normalnie.

od jutra wracam do pracy. nie wiem co robić. nie mogę nie wstać rano. chciałabym się stosować do zaleceń lekarza. byłam u niego prywatnie, bo wizytę u państwowego mam 22 czerwca. nie stać mnie na bieganie teraz prywatnie. czy mogę po prostu nie brać hydro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grusia brałam kiedyś hydro na noc (przy fluoksetynie) ale doraźnie

teraz mam w mieszkaniu dwa opakowania - jedno 0,1 i jedno 0,25 (dostałam od znajomego) i czasem sobie wezmę jak mam atak płaczu i nie moge sie uspokoic.. albo czuję, że mnie z nerwów "nosi".. myślę, że to jest właśnie taki lek, który bierzemy gdy czujemy potrzebę.. wg moich odczuć jest delikatny (choć skuteczny) więc nie powinno się nic dziać jeśli nie będziesz go brała co wieczór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro jest lekiem doraźnym, nie polecam na dłuższą mete, jeśli już chcecie mieć dobrze doraźnie czyli pełen komfort uspokojenia to polecam lorafen 1 mg w zupełności starczy ale też strasznie uzależniabardziej niż hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba niepoważny, żeby proponować zastąpienie hydroksyzyny benzodiazepinami...

Lorafen jest dużo bardziej DORAŹNY aniżeli hydroksyzyna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×