Skocz do zawartości
Nerwica.com

skurcze dodatkowe serca


Magda

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że to nie musi być jednak od kręgosłupa, coś się dzieje do wyżej wymienionych obiawów dochodzą zbieranie na wymioty a także co dziwne podczas zasypiania pewnego rodzaju jakby wstrząs ciałem i przez chwilę czuję się jakbym wziął jakiś narkotyk (jednakże nie jest to przyjemne), przy okazji robi się niedobrze i nie da się wogóle zasnąć. Może to jakieś zbiegi okoliczności albo jestem hipochondrykiem (ale nie jestem) nie chodzi oto że martwi mnie bardzo stan mojego zdrowia, chodzi oto że ów stan odbiera mi komfort wysypiania się i ogólnie dobrego samopoczucia. ma ktoś jakąś diagnozę? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nhsdirect.nhs.uk/articles/article.aspx?articleId=277&sectionId=7007

Mowiac krotko przy objawach typowo fizycznych o nasilonej skali wystepowania mamy doczynienia z panka czy reakcja lekowa na zagrozenie i bol serca czyli jego stan wzmozonej aktywnosci spowodowany adrenalina jest tak naturalny jak ucieczka przy spotkaniu oko w oko z glodnym lwem.

Zamiescilem link do filmu ktory wyjasnia cala zawilosc gamy anxiety disorders wraz z obssesive compulsive disorder, ktory tu na forum nazywa sie nerwica natrectw.

Polska z tego co wiem ma kilka placowek na wysokim poziomie ale sa prywane i skierowane raczej do ludzi z mniejszymi problemami.

Terapia cognitywno-behawioralna jest droga poniewaz studia sa drogie a konieczne jest tu doswiadczenie kliniczne na podobnym polu.

Jako ze umysl jest traktowany bardzo powaznie podam przyklad, taki neurochirurg, czy dacie sie zoperowac osobie zaraz po szkole, czy raczej musi ona nabrac dlugoletniego doswiadczenia aby zdobyc odpowiednie kwalifikacje?

Teraz na zachodzie mam okazje spotkac terapeutow z Polski.

Rekord ceny za godzinna sesje to ?270 czyli obecnie 2 tyg mojej ciezkiej pracy.

Mozna tez trafic do pewnej terapeutki za cene ?40 za godzine tylko dla Polakow z problemami finansowymi.

Ale i tak szkoda to przeliczac na Polskie realia bo ludzie pracuja wiecej i dostaja mniej.

Ale glowa do gory kiedys z kasa wrocimy i wszystko sie zmieni.

Mam taka nadzieje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam zamieszczone przez Ciebie artykuły, to odnoszę wrażenie, ze jednak Polska pod tym względem jest w absolutnych powijakach..lepiej się kurna wcale nie urodzić niż chorować na nerwicę lękową...u nas na ten przykład psychiatra nie nazywa tego zaburzeniem, tylko TAKĄ URODĄ :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O UWAGE!

Pojawil sie wazny watek, czyli nazewnictwo nerwic i natrectw.

Podkresle to na zachodzie jasno okreslono ze mieszcza sie one w skali zaburzen.

To nie jest taka uroda, to NIE jest choroba psychiczna i tak samo jak depresja daje sie leczyc i wyleczyc w znacznym stopniu.

Tu musze wtracic ze nerwicy NIGDY calkowicie nie da sie wyleczyc, mozna jedynie zmiejszyc czestotliwosc wystepowania atakow przy pance, zwiekszyc ilosc pozytywnych mysli u osob z generalna nerwica, dzieki nowemu lekowi zmiejszyc konieczna ilosc wystawiania czlowieka na spoleczenstwo przy fobii spolecznej czy u ludzi z agorafobia ukazac im ze sytuacje z ktorych nie mozna uciec wcale nie powoduja smierci.

Idac dalej tym tropem pozwole sobie jasno powiedziec ze nerwica i depresja same w sobie NIE uszkadzaja mozgu, nadal po ukonczeniu terapii mozna byc taka sama kochana czy wredna ale produktywna osoba z podniesiona glowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam 22lata badania wszystkie w marcu miałem echo serca super nie było zmian miałem wszystkie mozliwe badania chyba i tez spoko.Mi juz odpier....la z sercem kur......a, albo zaraz padne,albo psychicznie mi odjebie!, boli piecze kłuje bije mocno nie szybko ale mocno strasznie i ch.. juz wie co to ma byc. Przepraszam za wszelkie bluzgi ale musze to jakos z siebie wyrzucic no bo juz nie wiem co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam 22lata badania wszystkie w marcu miałem echo serca super nie było zmian miałem wszystkie mozliwe badania chyba i tez spoko.Mi juz odpier....la z sercem kur......a, albo zaraz padne,albo psychicznie mi odjebie!, boli piecze kłuje bije mocno nie szybko ale mocno strasznie i ch.. juz wie co to ma byc. Przepraszam za wszelkie bluzgi ale musze to jakos z siebie wyrzucic no bo juz nie wiem co robic?

 

stary

ja nawet teraz mam jazdy z sercem

u mnie kilka razy podejrzewali zawal i wyladowalem w szpitalu

ekg echo - w normie

ale i tak - nawet teraz - mnie kluje szczypie piecze sciska a nawet czasami swedzi

serce obok serca z lewej z prawej nawet z tyłu serca gdzies na plecach

raz mialem taka jazde - tak sie nakreciłem ze mnie z prawej strony bolałaa w piersiach i tak se wmówilem ze to zawal - gdzie kurde serce z prawej

nie stresuj sie nerwca

powiem ci jeszcze ze w nerwicy nie tylko serce bedzie cie bolało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nic nie robie nie nakrecam sie itp tylko najgorsze jest to k....a jak to moze byc nerwica???? skoro "ciało woła z bolu"

 

Bo takie są somatyczne objawy nerwicy.

Boli Cię to, co podświadomie uważasz za najsłabsze. Jeśli boisz się zawału będziesz miał "problemy" z sercem. Boisz się guza mózgu - będzie Cię bolała głowa. Itp. Cokolwiek sobie wmówisz tak będzie.

A jeśli wydaje Ci się, że sobie nic nie wmawiasz, to uwierz mi, że Ci się tylko wydaje. Podświadomość to potęga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Lusi. Swiadomie zdaje sobie z tego sprawe ze jezeli wszystko jest spoko to czego tu sie bac????

Byłem dzisiaj u lekarza 2 raz w tym tygodniu az głupio mi było po raz kolejny;/ Cisninie w normie 100/75 rytm serca tez ok ale kurde cały czas sa jakies bole cała lewa reka bark nad brzuchem i czasami zakłuje w okolicach serca.

A badania miałem w marcu i ok :? Nie wiem moze skocze jeszcze raz zrobie pr\ywatnie chos serca czy holter co lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andhariel, powiem Ci, ze ostatnio tez mam podobne objawy (bol lewego ramienia, brzucha i Bog wie czego jeszcze) i nie bede oryginalny jesli powiem, ze od roku przechodze rozne badania i wychodza jak u sportowca :)

 

Mam do was wszystkich jedno pytanie ... skoro to podswiadomosc budzi w nas lęki (np. bol lewego ramienia = prawie natychmiastowy zawal z wylewem i padaczka), to czemu po pozytywnych badaniach ekg, holterze, usg serca itp. ow zlej podswiadomosci dalej nie da sie wyciszyc ? Dlaczego skoro 20 lekarzy mowi nam, ze jestesmy zdrowi, dalej jestesmy chorzy ?

 

Andhariel, daj znac czy po badaniach serce przestalo bolec 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja którejś nocy obudziłem się bo myślałem ze mi serce wyskoczy a najgorsze było to, że nie mogłem podnieść lewej ręki, później przez tydzień bolała mnie lewa ręka i nie tylko. Bolały mnie wszystkie mięśnie, ale ręka najbardziej. Do dzisiaj mi dokucza. A najdziwniejsze, że jak przeczytałem ze oznaką pewnej choroby jest kłucie w stawach to dopiero się zaczęło! Ja też miałem badania i wszystkie wyniki jak to określił lekarz "lepsze niż w książkach na medycynie". Byłem u lekarza i ten wymyślił ze zerwałem sobie mięsień, a ja nie z tych co by pracowali fizycznie aż tak bardzo. Brałem nawet leki ale przestałem po kilku dniach bo mnie wszystkie kości bolały. Przestałem brac, przestały. Dopiero później drugi lekarz powiedział ze to albo nerwica albo maska depresji. Okazało się nerwica lękowo-depresyjna, ale to już stwierdził psychiatra. Na marginesie sa, wyczytałem z karty. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno juz nie przezylam czegos takiego jak wczoraj.Wlasciwie to takie przypadki mialam na poczatku mojej drogi z nerwica lekowa, przez trzy miesiace mi juz odpuscilo ale wczoraj...

Zaczelam wieczorem czytac ksiazke i nagle poczulam,ze mam ciezka glowe,jakby podnioslo mi sie cisnienie.Uszy zrobily sie czerwone a ja czulam slabosc i bylo mi niedobrze,polozylam sie wiec do lozka i za parenascie minut sie zaczelo: mdlosci,zawroty,migoty przed oczami,serce walilo jakby mialo rozerwac piers,ciezar na klatce,strach przed zawalem i nagla smiercia.W brzuchu przelewanie i burczenie,scisk,drzenie rak i nog,wstrzasy ciala.Jak poszlam do lazienki,to myslalam ze upadne.Niemoznosc zlapania oddechu,klucie przy zaczerpnieciu powietrza,straszne dreszcze.Przezylam horror.Ten dziwny atak trwal od 23 do 3 w nocy.Rano obudzilam sie z lekkim bolem piersi,senna,wyczerpana,smutna,z gula w podbrzuszu.Boje sie,ze przeszlam kobiecy zawal,bo nasilenie i uderzenie tych objawow bylo przerazajace.Poza tym,czy atak paniki moze trwac bez mala 4 godziny???Bardzo mi potrzeba teraz wsparcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malcolm..jestes lekarzem?

 

Ginekologiem. :mrgreen: A tak na serio to jasne, że nie ...

 

bo ja slyszalam ,ze odczuwa sie bol przedramienia,ramienia...obojczyka nawet..

 

Czyli jestem już trupem? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczka ja mam te same objawy i nie wierze ze za kazdym razem to zawał. To nerwica i tyle. 4 h, kochana ja bym chciała zeby ro trwało tylko tyle :). U mnie np. trwało to ost. od 20 do 3 rano- fajnie nie?? Takze nie boj sie i nie zamartwiaj za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pocieszenie,ja slyszalam ze u kobiet zawal objawia sie czsami tylko slaboscia,bolem brzucha i mdlosciami.Czuje sie teraz jak krolik bez lapek wypchany trocinami.Po tej nocy jestem wyczerpana fizycznie i psychicznie.Wiec to byla znow panika?Tylko czemu do diaska wszedzie pisze,ze atak paniki osiaga meritum w przeciagu paru minut,a nas takie przeboje mecza godzinami????Tak sie dobrze teraz uklada w moim zyciu,a tu taka swinia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monia nerwica nie atakuje nas wowczas kiedy mamy zły okres w zyciu wrecz przeciwnie bierze w swoje szpony wowczas kiedy jestesmy najbardziej szczesliwi i radosni. To spotkało mnie i to samo słyszałam od wielu innych ludzi jak rownież potwierdzil to moj psychiatra. To niestety jest takie qr....wo nadchodzi wowczas kiedy tego nie potrzebujemy. Nie wiem czy zauwazyłas ale to rowniez potwierdzam po przez swoje doswiadczenia i doswiadczenia innych, ze jak mamy atak i sie uspokajamy to zaczyna dzialac jeszcze gorzej. Rada mojej Pani Psychiatry jest taka (jezeli chodzi o mnie) ponieważ, ja jestem osobą aktywną i uwielbiam "smak" adrenaliny podczas ataku mam sie nakrecac jeszcze bardziej i konfrontowac swoje leki.............to całkiem skutkuje bo jeszcze 3 miesiace temu jak mi sie zaczeła nerwica to jak miałam ataki kilka godzin to wyobraz sobie ze nie pomagały mi zastrzyki na uspokojenie i trwało to przez kilka godzin. Koszmar, teraz potrafie sie obejsc bez zastrzyków a czasem juz nawet nie pije syropu na uspokojenie. Robie tak jak mi kazano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawały, wylewy, porażenia, arytmie, padaczki, sraczki:)

Ja już 100 tys. razy miałem zemdleć, a jeszcze mi się nawet taka błachostka nie udała:/

Dziś u dentysty mało brakowało, ale dentystka w porę zareagowała i otworzyła okno:P I nici. W piątek kolejne podjeście:P

 

W wakacje moja koleżanka za to zemdlała pod kościołem na jakiejś uroczystości. Mówi, że sobie siary narobiła bo spod spódnicy majteczki jej było widać jak upadła. Jak to opowiadała to boki zrywaliśmy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już "zawał"mialem,myślałem,że umre a tu pogotowie przyjechalo i stwierdzili że to kolejne posunięcie nerwicy,wiec moniczko nie martw się bo:zawalu tak latwo się nie dostaje,a i mogę ci powiedziec,że mój ból nerwicowy był bardzo przeszywający,więc jestem pewien,że NAPEWNO nie masz problemów z sercem :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×