Skocz do zawartości
Nerwica.com

Memotropil vicebrol powrót pamięci ?


tmh7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

na początku roku zachorowałem na depresję połączoną z nerwicą lękową. Psycholog do którego udałem się na konsultację stwierdził że jest to spowodowane przemęczeniem organizmu (faktycznie w ostatnim okresie dużo pracowałem zarywałem nocki ale czułem w sobie bardzo duże pokłady energii) przez co wpędziłem się w nerwicę a co za tym idzie depresję (zawalone projekty ciśnienie w pracy myśli za co się utrzymam , poczucie winy i tak dalej). Byłem w takim stanie że nie mogłem normalnie funkcjonować oraz logicznie myśleć , czułem pustkę w głowie nie umiałem sformułować myśli, ogarneła mnie obojętność straciłem poczucie smaku. Udałem się do psychiatry który przepisał mi depakine oraz pernazyne. Pernazyna działa znakomicie wysypiam się jak nigdy (wcześniej wystarczyło mi 3-4h snu dziennie) ale depakina no cóż emocjonalnie mogę powiedzieć że się ustabilizowałem nie odczuwam już lęków ale wydaje mi się że to jeszcze nie to.

 

Największym jednak moim problemem są luki pamięciowe co nie ukrywam bardzo mnie to niepokoi i trochę utrudnia życie zawodowe i towarzyskie :((( Mylą mi się nazwy ulicy imiona, wyniki meczów, często brakuje mi słów nie mówiąc już o wspominaniu jakiś historii z przeszłości a nawet z tygodnia. Czuję się jak bym miał conajmniej 70lat a moje iq było na poziomie forresta gumpa a może jeszcze mniej.

 

 

Przypomniała mi się historia mojej dziewczyny która kilka lat temu miała dość poważny wypadek samochodowy który mocno przeżyła emocjonalnie i mówiła mi że przez te nerwy miała takie zaniiki pamięci że nie pamiętała nawet jak się nazywa jej promotor do którego wcześniej chodziła kilka razy w tygodniu. Wtedy dostała taki lek o nazwie vicebrol i podobno bardzo jej pomógł. Co sądzicie o tym preparacie ?

 

- Czy wogóle jest szansa na odzyskanie pamięci i ponownej zdolności do zapamiętywania ?

- Po jakim czasie można spodziewać się poprawy po depakinie (biorę już 12 dzień 2x300) ?

- Udałem się do neurologa i ten stwierdził to samo co psycholog i przepisał mi memotropil (biorę 4 dzień 3x800) czy jest to też lek długofalowy ?

 

 

Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo :)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Odpowiadam też tu na info na priv.

Ja biorę nootropil/memotropil od 2000 roku ,,raz na jakiś czas"

Kiedyś przed egzaminami, ważnymi zebraniami w pracy itd...

 

Od 2009 mam depresję i nerwicę.

Memotropill dostałem żeby lepiej funkcjonowac ,,intelektualnie" ale ten lek nie poprawia nic długotrwale - tylko objawowo.

 

Ja wyprosiłem u swojego lekarza ryvistagmine lek na alzhaimera - i ten poprawia na dłużej

 

powodzenia

 

-- 04 kwi 2011, 17:46 --

 

Cześć,

 

Odpowiadam też tu na info na priv.

Ja biorę nootropil/memotropil od 2000 roku ,,raz na jakiś czas"

Kiedyś przed egzaminami, ważnymi zebraniami w pracy itd...

 

Od 2009 mam depresję i nerwicę.

Memotropill dostałem żeby lepiej funkcjonowac ,,intelektualnie" ale ten lek nie poprawia nic długotrwale - tylko objawowo.

 

Ja wyprosiłem u swojego lekarza ryvistagmine lek na alzhaimera - i ten poprawia na dłużej

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurolog powiedział że memotropil to dla niektórych takie placebo bo owszem testy na zwierzętach wypadły dobrze ale na ludziach to nie ma naukowego dowodu że ten lek jest skuteczny chyba że są osoby na tym forum na które zadziałały - mam nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam identyczny problem z tym że u mnie to już było straszne bo wychodziłam z pokoju i zapominałam gdzie chciałam iść..Nie pomógł memotropil,żadne specyfiki bez recepty. Dopiero kiedy się wyciągnęłam trochę z depresji (dzięki parogenowi) wróciła pamięć,powiem nawet że mój umysł jakby nadrabiał zaległości i działał bardzo dobrze. Z tym że depresja to podstępna bestia i same leki nie zawsze pomagają. Np u mnie kłania się psychoterapia ale jakoś nie mogę się zabrać. Przez to mam gorsze okresy z pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore memotropil (w aptece w warszawie polecono mi zamiast nootropilu) i czuje sie coraz lepiej. Depresyjne mysli sa rzadsze, mam wiecej energii do zycia :) nawet ostatnio zapisalam sie na taniec towarzyski, by sie rozruszac i nawiazac nowe znajomosci. No i memotropil jest duuzo tanszy niz nootropil: http://aptekagold.pl/memotropil-tabl-1200mg-x-60.html wiec kolejne za w braniu memo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×