Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co robić:(


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. mieszkam od roku u teściów razem z 9 miesięcznym synem. Mój teść ma newice. Powiedzcie mi bo nie rozumiem tego czy to normalne że ludzie z nerwicą zapominają o podstawowych zasadach higieny, sprzątaniu za sobą. Ze nic kompletnie nie robią ani w domu ani wokół siebie. Do pracy nie pójdzie bo nie może bo się denerwuje bo nie może spać bo tysiąc rzeczy w domu i wokół niego też wołami trzeba ciągnąć żeby coś zrobił a i to byle jak. Puściły mi kiedyś nerwy i zrobiłam awanture bo sikał przy otwartych drzwiach kiedy ja byłam w kuchni jakieś 2 metry dalej. Nie myje rąk po wyjściu z toalety. Miałam iść do pracy ale nie jestem w stanie bo jak pomyśle że tymi brudnymi rękami ma robić synkowi jedzenie to wrrr.... Dzisiaj już nie pierwszy raz wchodząc do łazienki zobaczyłam w ubikacji pozostałości po potrzebie fizjologicznej. Nie moge już tego wytrzymać. Dawniej sprzątałam bo wstydziłam sie że jak ktoś za mna wejdzie to pomyśli że moje. Ale już DOŚĆ!!! nie potrafie dłużej:( Czy ja mogę mu jakoś uwagę zwracać? Nie wiem jak się zachowywać. Bo mąż mi opowiadał że mieli dawniej z nim jakieś poważne problemy że jak tylko mu ktoś coś mówił to groził że pojdzie sie stracić. Jestem tylko synową i nie wiem jak się w takich syruacjach zachowywać. Ale to jest nie do wytrzymania:((( Większego lenia w życiu nie widziałam. Mąż jak z nim rozmawiam to tylko mi mówi że ty nic nie rozumiesz nie wiesz co to za choroba. Ale to jest nie normalne żeby facet mający niecałe 50 lat tak się zachowywał. jak porobi ze 2- 3 miesiące w roku to sukces. Proszę o poradę:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem to coś poważniejszego niż nerwica

 

że nie myje rąk po sikaniu :lol: ?

albo , że zdarzyło mu się siknąć poza kibel?

Nie przesadzajcie, po prostu gość nie zwraca uwagi na takie sprawy.

 

ogrzyca jeśli myślisz, że wszyscy faceci myją ręce po siku to hmmm nie znasz facetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzyca, Ja bym zaczął od oddzielenia tego co bije bezpośrednio w Ciebie i Twoją rodzinę od tego co Cię absolutnie nie powinno obchodzić. To, że on nie pracuje, że mało robi w domu to jego sprawa i nie powinnaś tego wywlekać. Ja odnoszę wrażenie, że chciałabyś rządzić w domu, w którym de facto jesteś gościem. O to co bije bezpośrednio w Ciebie powinnaś walczyć, a jeśli nie da się wywalczyć i nie potrafisz nauczyć się z tym żyć to po prostu trzeba się wyprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :mrgreen: Nerwica nie ma z tym nic wspólnego! Twój teść to po prostu brudas i fleja.

Ja mam nerwicę i biorę prysznic dwa razy dziennie, jestem mega higieniczna!!!

Jak nie chcesz żeby on Ci dziecko bawił jak będziesz w pracy to zatrudnij nianię.

 

Jest tylko jedna rada- mieszkanie z rodzicami czy teściami to masakra, zawsze. Wyprowadź się i tyle.

 

 

p.s. TAK, to bije w Ciebie i Twoje dziecko, bo gość jest fleja i może Ci dziecko pasożytami zarazić jak nie dba o higienę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :mrgreen: Nerwica nie ma z tym nic wspólnego! Twój teść to po prostu brudas i fleja.

A tu się mylisz, bo zmniejszona dbałość o higienę osobistą może być objawem choroby. Brudasem i fleją pozostanie, ale może to mieć podłoże psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzyca, mi to wygląda na ciężką depresję, taką, ze nie chce się z łóżka wstawać, jeść, chodzić do łazienki...

wątpię, aby ktoś był az tak leniwy... no chyba że się przyzwyczaił, że całe życie ktoś za nim sprząta - więc jemu to zwisa czy będzie srać na kanapie czy w kiblu bo Ty i tak posprzątasz...

 

czy on się leczy psychiatrycznie?

 

Ale skoro mąż mówi, że to choroba, to być może rzeczywiście taka forma depresji... Mój ojciec potrafił się tydzień nie myć i spać na kanapie cały czas w tych samych ciuchach... na trzeźwo. całą noc oglądał (tzn łypał kanałami) tv, a dniami sypiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :smile: Ale u mnie to już podchodzi pod wariactwo, bo myję ręce milion razy dziennie, nawet warzywa myję płynem do naczyń, ogólnie schiza na punkcie higieny :?

 

 

p.s. Zgadzam się że to może być ciężka depresja, ale na pewno nie nerwica, co to ma za związek?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię czystość, kiedyś codziennie kąpiel w wannie, teraz prysznic, często myję ręce, ale nie jest to jeszcze nn, ale żeby warzywa płynem to nie, czasami nawet marchew nie do końca umytą jem, kiedyś tak jadłem prosto z ziemi, wypłukana w beczce i nie umarłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo komuś doradzić wyprowadź się. Jakby mi ktoś tak doradził, to bym chyba padł z wdzięczności.

 

-- 01 kwi 2011, 21:37 --

 

Łatwo komuś doradzić wyprowadź się. Jakby mi ktoś tak doradził, to bym chyba padł z wdzięczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nikt nie umarł od jedzenia brudnych owoców, ale na pewno nie ominęły go pasożyty. Ja mam styczność codzienną z dziećmi a dzieci mają różne świństwa w sobie (owsiki, lamblie, tasiemce itd) bo lubią brać brudne ręce do buzi i też z racji tego ja bardzo dbam o higienę osobistą. Ogólnie boję się bakterii, zarazków, pasożytów, robaków... Ble.

 

 

 

Teścia nie zmieni i nie od dziś wiadomo że mieszkanie z teściami czy nawet swoimi rodzicami i mężem to porażka :? Zawsze są jakieś spięcia, nawet jak rodzice są zajebiści. Tutaj można by olać gościa- jest fleja to niech sobie będzie, w końcu jest u siebie w domu, ale problem polega na tym że jak gość idzie do kibla a potem nie myje tych brudnych rąk to roznosi zarazę po całym domu i może zarazić pasożytami całą rodzinę :? A jak dziecko zarazi (on nawet nie musi wiedzieć że jest nosicielem) to może nawet dziecko stać się opóźnione psychicznie, na co dzień obserwuję taki przypadek.

 

Moje rady- najlepiej wyprowadzka. A jak się nie da to: branie probiotyków, zdrowe odżywianie, dużo witamin, dbanie o higienę osobistą swoją i dziecka, starać się sprzątać w domu, a samej iść do pracy i dla dziecka wziąć higieniczną nianię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogrzyca jeśli myślisz, że wszyscy faceci myją ręce po siku to hmmm nie znasz facetów.

Yyyy ..... :shock:

Może to Ty się obracasz w takiej ekipie NOfear - bo żaden z moich znajomych nie wyjdzie z toalety bez umycia rąk.

Dla mnie to też niechlujstwo i brak wpojonych zasad higienicznych....

 

Ja sama mam psa, był też i kot - i pewnie w swoim życiu zjadłam kilo sierści, jadłam też owoce prosto z drzewa i ogóry z gruntu, nic mi nie było...ale mycie rąk po skorzystaniu z toalety - tak samo jak podcieranie tyłka czy codzienny prysznic to konieczność!!

 

No i wcale się nie dziwę, ze dziewczyna nie chce zostawić malucha z teściem.....nie dość, że brudne łapska, dziecko może coś podłapać to do tego może przyjąc takie nawyki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie chcę nikomu rozkazywać w domu. mieszkam już rok tu i dopiero teraz miałam 1 awantre z teściem bo nie wytrzymałam. nie leczy się psychiatrycznie. jeżdzi tylko po leki i nic więcej.ogolnie wyznaje filozofię że woda szkodzi tak że kąpie się raz na tydzień a rąk jak nie mył tak nie myje. obraził się na mnie i stwierdził że nie będie dotykał wnuka. i dobrze:) nie chodzi mi tu żeby coś wywlekać tylko chciałam jakoś przedstawić cały obraz. w sumie to miałam taka nadzieje że może ten brak higieny jest spowodowany jakąś chorobą bo nigdy nie spotkałam takiego lenia śmierdącego w swoim życiu. :? przeprowadzka jest niestety możliwa dopiero za minimum 2-3 lata:( muszę przejćś w tryb obojętności. a nie rozumiem tu jego żony ani córki ani syna. wszyscy się z niego śmieją tu że się nie myje a za chwile a tato zrób mi tosta albo herbatę. nie wiem nie brzydzi ją że takimi brudnymi rękami.... ale to nie moja sprawa to tak nawiasem. ech każdy tu higieny przestrzega tylko on taki dziwny. Cięzkiej depresji napewno nie ma bo od rana się pląta chodzi spać 20- 21 a potem jęczy że o 3 sie budzi i nie może zasnąć. gazetke poczytać tv pooglądać fajeczke zapalic kawusi się napić to tak a jak ktoś mu powie że pasowało by coś zrobić to już mu nie pasjuje już byle jak nerwy go łapią. ech dobrze że nie jestem jego żona bo bym zwariowała. Ogolnie jest bardzo mądrym facetem doskonałą pamięć ma. potrafi jakąś książke przeczytać i z 80 % bez problemy zapamiętuje. uwielbia historie i naprawde dużo wie a takich podstawowych rzeczy nie może zapamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem - flejtuch. Wiem coś o tym, bo wiele czasu w młodości spędziłem z moim kuzynem, którego ojciec, a mój tzw. ojciec chrzestny to okropny flejtuch. Taki był 20 lat temu, taki jest obecnie, a nawet jeszcze gorszy. Posiada swój pensjonat pod Krakowem, wynajmuje pokoje gościom. Gdy jego goście przyjeżdżają na jedną/dwie noce, to nie zmienia pościeli na świeżą, nie tyle z oszczędności co z lenistwa i właśnie dlatego, że jest flejtuchem. W kuchni urządzenia kuchenne lepią się od tłustego brudu, no bo po co je czyścić. Wszystkie koszule przy kieszonce na piersi ma wybrudzone tuszem, bo nosi w nich długopis, którego nie wyłącza, bo przecież potem trzeba tracić czas, aby długopis za każdym razem załączyć.

Co ciekawe ten jego pensjonat cały czas funkcjonuje i przyjmuje gości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam to mam mdłości :? To nie jest żadna choroba, ten typ to po prostu straszny leń, brudas, fleja itd. Masakra !!!

Ogrzyca, dlaczego nie możesz się wyprowadzić? Opisz może nam swoją sytuację z mężem, jak to wygląda. Nie możecie czegoś wynająć? Radzę Ci iść się przebadać z dzieckiem na obecność pasożytów :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×