Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na koncentrację, pamięć.


marlow

Rekomendowane odpowiedzi

najlepsza jest właśnie zyprexa ale to fakt że sie po niej tyje jednak przywraca zdrowy naturalny sen i nie uzależnia spróbuj jeszcze raz z tym tritico to normalne że na początku tak się żle czułaś ale po ok 2 tygodniach organizm się przyzwyczai i będzie ok na sen jest bardzo dobry afobam i zolpic sen murowany ale to leki które mogą uzależniać, chociaż ja je brałam rok czasu i sie nie uzależniłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ostatnio ostro wzielam sie sie za problem, poszłam do dwoch lekarzy, kazdy oczywiscie zalecil co innego, z koncem mca ide do trzeciego, jeden zapisal mi wlasnie imovane i jeszcze jeden tez z tej grupy lekow, ktore ponoc nie uzalezniaja( nazwy nie pamietam)

a inny lek na depresje

 

Ja znowu nie zawsze wysypialam sie do konca po imovane, zasypialam fakt, ale niekoniecznie rano bylam wypoczeta. Wczoraj pierwszy raz bylam na jodze, goraco polecam!!! Spalam bez proszkow, no moze nie calkiem. Bo od 2 tyg biore lek na depresje efectin er 75, chociaz NIE MAM DEPRESJI ani zadnych takich stanow co najwyzej nerwica

 

Ale nie truj sie tymi lekami, nie wolno brac ich codziennie, a ze bez niego nie zasniesz to tylko twoj wkret, najlepiej jakbys w ogole o tym nie myslala, chcesz pogadac kliknij na moje gg 1111918

albo na moim blogu http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/blog/2/270/2006/10

 

http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/blog/2/270/2006/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwice lekowa czekam na terapie ,która odbędzie sie dopiero w styczniu spie prawie cały miesiac na lekach próbowałam bez ale nie spałam trzy noce i byłam nie do życia, już wcześniej miałam takie objawy ale mijały.teraz to wszystko się nasiliło . Oczywiście lekarka powiedziała mi ,że mam nie brać tab. ale jak nie biore to nie śpie wogóle juz mam dosyć ale jestem dobrej myśli ,że terapia mi pomoże :D Czy ktoś miał,albo ma tak jak ja ?Kupiłam w aptece Melantonine ale nie wiem czy to pomaga ? prosze napiszcie mi ,że nie jestem sama .

pozdrawiam wszystkich isia :D [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie spałam prawie rok czas, tzn przedawkowywałam leki na sen bo w normalnych dawkach nie działały i kiedy je przedawkowałam to zapadałam na dwie godziny w sen a potem od 2 już nic, był ze mnie wrak człowieka, przestałam jeść, potem mówić , stanął mi okres z wychudzenia, więc nie jesteś sama, nie piszę ci moich objawów po to żeby cię przestraszyć tylko po to ,żebyś wiedziała,że inni też tak mają i które leki najlepiej brać, benzodiazepiny(afobam, xanaks, lorafen) i lek typu zolpic uzależniają, moim zdaniem najlepsze co może być na bezsenność i co mi jako jedyne pomogło to lek zolafren(to samo co zalasta zyprexa) nie uzależnia , wprowadza powoli w normalny, zdrowy sen i nie wiem jak to możliwe,że on tak wspaniale działa,ale wziełam jedną tabletke na noc i spałam calutką noc bez ani jednego przebudzenia i byłam na drugi dzień bardzo wypoczęta, brałam go ponad rok,teraz już śpię sama,a z lekarzami tak to już bywa,że mają pacjentów w d.... i nie rozumieją,że jak człowiek nie może zasnąć to musi wziąść tabletke, powiedz twojej lekarce,jak ci nie będzie chciała przepisać leku tylko każe spać samej,że to tak samo jakby choremu na cukrzyce odmówiła insuliny i kazała mu,żeby sobie ja sam wytworzył, nade mną lekarka normalnie się pastwiła nie chciała mi przepisywać leku, aż przez nią między innymi mój stan pogorszył się do takiego stopnia, jaki opisałam wyżej, musiałam zacząć mdleć z braku snu, żeby ona zrozumiała,że naprawdę nie zasnę sama, są tacy tępi lekarze,przygotuj się na to, możesz się uprzeć i stanowczo zarządać leku, a jak nie podziała to zmień lekarza, no i na koniec chcę Ci powiedzieć,że ci strasznie wspólczuje, dla mnie był to najgorszy koszmar w życiu, ale dzięki tym lekom jestem już zdrowa i śpie sama, więc i Tobie przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sama, jestem też w trakcie leczenia na początku byłem u jednego psychatry który przepisał mi jakieś leki antylękowe i tyle, było ok przez 2 tygodnie a później zaczeły się problemy ze snem, no to znów do lekarza a ten przepisał mi coś na sen co działało może godzine max 2 i budziłem się zawsze w strasznych dreszczach, znów do tego samego lekarza inny lek który miał mnie skutecznie uśpić i nic 0 wręcz przeciwnie pobudził mnie. Zmieniłem psychiatre, który zmienił mi leki i zasnołem jak dziecko (xanax), później parę razy miałem jeszcze problem ze snem, ale z czasem jest coraz lepiej, poprostu za mocno się skupiasz na tym, że nie zaśniesz wiem, że nie jest łatwo. Za tydzień będę miał zmniejszaną dawkę xanaxu o połowę mam nadzieję, że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie biorę cztery tabletki dziennie Setaloftu, czyli maksymalną dawkę. Jeszcze do nie dawna miałam kompletnie odwrócony do góry kulasami cykl życiowy. Byłam aktywna w nocy, robiłam różne rzeczy, czytałam, pisałam, siedziałam sobie, itp., jak w dzień. Rano szłam spać i wstawałam po jakichś pięciu albo sześciu godzinach. Raz w ogóle nie poszłam spać w dzień i położyłam się następnej nocy, o 2 nad ranem. W dodatku zaczęłam to lubić, chciałam być aktywna w nocy. Później to zaczęło mi powoli przechodzić, ale nadal nie cierpiałam momentu, kiedy szłam spać w nocy. I oczywiście nie mogłam zasnąć, godzinami odwracałam się z boku na bok. Psychiatra zapisała mi Zolsanę, tabletki nasenne na receptę. Pomogły mi, bo zaczęłam zasypiać w miarę szybko. Co prawda, wywołują omamy słuchowe i lekkie halucynacje, ale nie było źle :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwice lękową i odkad pamiętam miałam problemy ze snem ....ogólnie to jetsem teraz na lekach ''rexetin''tak nazywa sie ten specyfik...więc jeśli chodzi o nerwy to ok jestem spokojniejsza ..ale jeśli chodzi o sen ..to stał mi sie obcy hehe kompletnie nie moge spac po tych tabletach ..nie wiem ide do lekarza zobaczymy co mi powie bo jak tu funkcjonowac jak sie wogóle nie sypia ..a moze ja sie zmieniam w nietoperza :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwice lekowa czekam na terapie ,która odbędzie sie dopiero w styczniu spie prawie cały miesiac na lekach próbowałam bez ale nie spałam trzy noce i byłam nie do życia, już wcześniej miałam takie objawy ale mijały.teraz to wszystko się nasiliło . Oczywiście lekarka powiedziała mi ,że mam nie brać tab. ale jak nie biore to nie śpie wogóle juz mam dosyć ale jestem dobrej myśli ,że terapia mi pomoże :D Czy ktoś miał,albo ma tak jak ja ?Kupiłam w aptece Melantonine ale nie wiem czy to pomaga ? prosze napiszcie mi ,że nie jestem sama .

pozdrawiam wszystkich isia :D [/b]

 

Hej

Jedno wiem na pewno sama nie jestes ;) znam to te ztak milam i do tego dochodził płytki oddech i drgawki czasami, normalnie horror przezywałam kazdej nocy i bala sie kłaść spac, ale na szczescie zmienilo sie to ( na razie) staram sie jakos inaczej myslec i radzic sobie z tymi moimlekami bo to wszytko jest w mojej głowie i fizycznie jestem zdrowa :D ćwicze też intensywie jesli czuje ze cos nie tak z oddechem ;)biore tez taki zwykły leki na uspokojenie kupiony w aptece codziennie rano i wieczorem po dwie tabletki ( moze to w mojej głowie sie przestawiło i uwazam ze mi pomagaja??) no ale na razie pomaga ale jestem świadoma tego ze moze w kazdej chwili sie to zmienic i znow bede bezsenna ;) terapia na pewno Ci pomoze i sie przyda :D trzymam kciuki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie MIANSERYNA. Ale nie każdemu ona służy. Mnie na przykład rzeczywiście usypiała, ale PO RAZ PIERWSZY W ŻYCIU w czasie epizodu depresyjnego MIAŁEM LĘKI i KOSZMARNE SNY. Dlatego jestem teraz sceptycznie nastawiony do rad typu: najlepsze na to i to jest...

O wiele lepszy jest Stilnox.

 

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 3:05 am ]

P.s Do Weroniki:

 

Co do Zyprexy. Jeden z moich przyjaciół zażywał ją w dawkach maksymalnych. W efekcie spał po kilkanaście godzin, wybudzanie go zajmowało najmniej 4, aktywny był najwyżej 4 następne. Po zmniejszeniu dawki przez ropk nie mógł wrócić do normalnego funkcjonowania, a zawodowo (gra w orkiestrze na dętym blaszanym, a więc muskulatura warg musi być w pełni sprawna) nie był w stanie pracować jeszcze dłużej. Nie znam nikogo, kto żażywa olanzapinę i funkcjonuje normalnie. W ogóle mam wątpliwości, czy ten lek powinien być używany z powodu skutków ubocznych i choćby dlatego, że pogarsza znacznie społeczne funkcjonowanie.

 

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 3:08 am ]

Najlepiej porozmawiać z doświadczonym lekarzem. Każdy choruje inaczej i tylko dobry lekarz ma właściwe rozeznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałaś Zolpic?

 

kiedys go brałam i mi pomagał... teraz znowu mam kłopoty ze spaniem, przez to, że zaczęłam łykać Efectin ER 0,75 mg ktory mnie bardzo pobudza... do tego zażywam jeszcze doraźnie Xanax na lęki... czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy taka mieszanka (Efectin, Xanax, Zolpic) jest bezpieczna...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym userem tego forum, choc sporo postów jush przeczytałem. jednym z wielu moich problemów.. jest całkowity brak koncentracji ( od razu pisze że nigdy nie zażywałem narkotyków, nie pale, nie pije) i nie byłem jeszcze u lekarza. Mam powazne problemy w szkole z nauką i musze to naprawic niestety w żaden sposób nie moge sie skupic nad nauką, prosze doradzcie mi co pownienem wziąśc? dodam że ziółka jush stosowałęm, nie pomogło. od kolegów wiem że studenci biąrą m.in. tusipect który zawiera efedrynę czyli popudza i odchodzi ochota na sen lecz to nie bardzo pomoże mi w nauce, musze cos ze sobą zrobic, me mysli mnie jush dobijają.. chodzi mi o lek który nie będzie wzmazał sennosci a pobudzał koncentracje, wiem ze to wszystko haotycznie ale błagam o pomoc, tylko prosze nie w stylu "uspokuj sie wszystko sie ułoży" jesli zwale szkołe to nie wiem co sobie zrobie... wam przeciesz nie musze tłumaczyc jakie to wszystko jest trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mi lekarz polecił wyciąg z miłorzębu. Dużo jest takich preparatów. To mi chyba trochę pomogło.

 

Jeśli zawalisz szkołę, nie załamuj się. Masz do tego prawo, jesteś usprawiedliwiony chorobą. Ja zawaliłem pierwszy rok studiów i żyję. Poszedłem na urlop zdrowotny :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piłam często burlecytynę czy coś takiego, ale to chyba tzreba regularnie i długo. Jak wychodziłam ze szpitala po badaniach neurologicznych przepisano mi nootropil ( na receptę), którego nie brałam. Działa on na rozszerzenie naczyń krwionośnych mózgu i przez to jego większe dotlenienie i sprawność.

Mam też linka do jakieś strony z opisami naturalnych i nienaturalnych wspomagaczy, nie wiem czy można takie rzeczy umieszczac, ale co tam.

http://luskiewnik.strefa.pl/psychostymulantia/p5.htm

 

Nara pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sproboje z ta lecytyną

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:20 pm ]

witam mam kolejne pytanie, jakie leki niwelują sennosc? bo od dłuzszego czasu cierpie na zmianę na sennosc i bezsennosc, niestety to pierwsze nie moze miec miejsca, poprostu przez to nie moge sie skupic, uczyc i wiadomo co sie za tym ciągnie.. dltatego prosze o porady odnosnie tego typów leków niweujących sennosc, dodam ze przez pewien czas brałem tussipect czyli efedryne ale i z tym jest róznie bo czasami pomaga a czasami nie, moze zła dawka?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:20 pm ]

witam mam kolejne pytanie, jakie leki niwelują sennosc? bo od dłuzszego czasu cierpie na zmianę na sennosc i bezsennosc, niestety to pierwsze nie moze miec miejsca, poprostu przez to nie moge sie skupic, uczyc i wiadomo co sie za tym ciągnie.. dltatego prosze o porady odnosnie tego typów leków niweujących sennosc, dodam ze przez pewien czas brałem tussipect czyli efedryne ale i z tym jest róznie bo czasami pomaga a czasami nie, moze zła dawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problemy ze snem. najpierw bralam zolpic, teraz dostalam stilnox, co du duzo gadac, teraz dodatkowo zaczne sie leczyc na uzaleznienie od tych srodkow. jak niemam tych lekow, to jest koszmar, niespie, krece sie z boku na bok, pojawiaja sie lęki. osobiscie niepolecam zadnych srodkow do spania, nawet jesli sie ma z tym problemy, mozna sie szybko uzaleznic, a potem jeszcze jeden problem do kolekcji. naprawde zaluje, ze zaczelam to brac.

tak naprawde, kazdy czlowiek ma czasem problemy ze spaniem, ale wtedy, zaden lekarz nieprzepisze mu takich srodkow, a nam nerwusom, tylko wspomnialam ze niemoge spac i juz dostalam ten cholerny zolpic, a teraz niemoge dojsc ze soba do ladu. zaden lekarz niebedzie mi przepisywal tego bez konca, a wyczytalam ze wybierajac juz jedno opakowanie- 20 tabl 10mg jestesmy juz sie w stanie uzaleznic. dlatego namawiam was na ostroznosc w tym kierunku.

gdybym byla madrzejsza wczesniej, to wolalabym wypic solidny napar z melisy, albo pomeczyc sie troche przed snem, dobry jest np wieczorny spacer.

pozdrawiam was serdecznie i cieplutko

i jeszcze jedno czy ktos z was kto bral ten zolpic lub stilnox, to widzial podwojnie i wszystko dookola sie ruszalo?? :lol:

lidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lidio, ostatnio gdy byłam u pani doktor to pytałam czy nie uzależnię się od Imovanu, stwierdziła że nie. Niestety jeżeli go nie wezmę to noc mam z głowy. Nie śpię, kręcę się, nie mogę znaleźć sobie miejsca, oczywiście zaraz mnie wszystko boli, a w związku z tym, że mam problemy z kręgosłupem to jest to istna droga przez mękę. Jak tylko uda mi się usnąć to zaraz się budzę bo śnią mi się koszmary. Nie mam pomysłu w jaki sposób odstawić lek bez cierpienia. Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×