Skocz do zawartości
Nerwica.com

tragedia w Halembie


listonosz

Rekomendowane odpowiedzi

listonoszu nie obraź się...ale wg mnie niby jak mógłbym pomóc tym rodzinom...Jedyne co moge dac to współczucie...stała sie tragedia.....i nic na to nie poradzimy....nie da cofnąc sie czasu......pozostaje tylko wpółczucie

Tragedie zdarzaja sie na codzień (moze nie codzien wielkie) i trzeba z tym żyć.......Podobno czas leczy rany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedie zdarzaja sie na codzień (moze nie codzien wielkie)

 

I z tym się nie zgodzę. Każda tragedia gdy ktoś traci życie jest wielka szczególnie dla rodziny tej osoby. Dlatego nie rozumiem czemu te rodziny dostaną ręty specjalne? Moja rodzina straciła ojca gdy miałem 5 latek i Nas państwo olało tak samo jak resztę rodzin w Polsce w podobnej sytuacji. Te wszystkie renty są na PiSowski pokaz. A już wszystkie media mi zbrzydły, bo teraz dopiero widać ich żer na ludzkiej tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN 23-25 listopada oddaje zyski z reklam dla rodzin ofiar Halemby. Tylko zastanawia mnie jedno... po co się tym chwalą przed każdą przerwą reklamową? Zgadzam się z Malcolmem - tu pokazuje się oblicze mediów - żerują na czyjejś tragedii i wrażliwości innych ludzi - tak naprawdę podnoszą sobie tym oglądalność :x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tak....bisnes is bisnes...robi się pieniądz nawet na ludzkiej tragedii :?

Najbardziej skorzystają księża(przepraszam,jesli kogos uraziłam-to tylko moje zdanie),adwokaci(szykują się masowe procesy).....tak naprawdę odnoszę wrażenie że...

żerują na czyjejś tragedii i wrażliwości innych ludzi

to miałam na mysli.....brak mi słów :cry:

listonosz,wracając do Twojego pytania......no sam powiedz-co My możemy???Jedynie połączyc sie w bólu.Ucichnie,tak....dla Nas,dla rodzin tych górników -->"proces" żałoby nie ucichnie nigdy.

Niestety My możemy tylko współczuc,bo napewno niejeden(dna),z Nas wie co to oznacza stracic bliską osobę.Ja wiem :cry:

Pozdrawiam gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem złośliwy przypominając to, ale przy zawaleniu dachu Hali targowej w Katowicach Kancelarie Premiera, Prezydenta i Marszałka Sejmu obiecały po milionie zł dla ofiar. Później mignęła informacja, że te rodziny nie otrzymały z tej obiecanej pomocy nic, teraz cicho o całej sprawie. A kolejne obietnice zostały złożone względem rodzin ofiar obecnej tragedii...

Po drugie takie tragedie wynikają z cholernej religii pieniądza, jaka dziś występuje. Jeśli zima znowu będzie śnieżna, znowu runie jakiś dach pod ciężarem śniegu, bo normy budowlane nie były spełnione, "bo taniej". Śnieg nie zostanie odgarnięty, "bo taniej". A za pare miesięcy znowu w kopalni stanie się tragedia, "bo taniej" nie przerywać pracy w razie zagrożenia. Albo "taniej" zatrudnić niewykwalifikowanych pracowników, którzy potrzebują grosza na życie.

A ile na takich tragediach zyskają politycy pustymi obietnicami, czy telewizje na oglądalności...

Niestety w naszym kraju z większością ważnych rzeczy jest jak z budową dróg: lepiej zrobić je fatalnie, bo w przyszłości ludzie będą mieli co robić - łatać je, niż gdyby zrobić te drogi dobrze na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zysku z reklam, to nie przekażą całej kwoty. Tak naprawdę będzie to znikomy ułamek od tego co zarobią. Polacy mają coś takiego w sobie, że przy wielkich tragediach jednoczą się, ale na codzień już nie potrafią. Czy to nie jest słomiany zapał w pomaganiu? czy zeby pomoc innym potrzebna jest tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z God's Top 10. Wszyscy tylko dużo gadają, że dadzą tyle i tyle, a później i tak ci potrzebujący, za przeproszeniem, gówno dostaną. Wkurza mnie to jak diabli, bo wśród tych górników był mój kolega, zostawił żone i półroczne dziecko i żadne pieniądze nie przywrócą go do życia. Agnieszka została całkiem sama, ryczeć mi sie chce jak o niej myśle, ileż ona teraz musi wycierpieć, a do tego dziennikarze czekający jak sępy na jakieś nowinki. Zamiast dać ludziom spokój to jeszcze rozdrapują rany, które są takie świeże. :cry:

I co my możemy zrobić, nawet nie wiem jak się zachować kiedy zobaczę Agę, co jej powiedzieć, bo jakie znaczenie maja dla niej teraz słowa "przykro mi", straciła na zawsze osobę, którą bardzo kochała, dobrze, ze zostało dziecko to może dla niego się jakoś pozbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę podnoszą sobie tym oglądalność

 

Jeśli faktycznie oddadzą pieniądze na ten cel,to niech sobie podnoszą ile wlezie.

 

Czy ja wiem czy na pewno oddają?

 

Co do zysku z reklam, to nie przekażą całej kwoty. Tak naprawdę będzie to znikomy ułamek od tego co zarobią.

 

Może to tak będzie wyglądać jak z tymi akcjami z wysyłaniem smsów. Do potrzebujących dociera mniej niż 1/4 tego co wydają ludzie wysyłając smsa. Życie jest podłe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc po dyskusji...wszyscy mamy podobne zdanie na temat tragedii...jakiejkolwiek tragedii....
wielu zwas pisalo ze nie mozna pomoc ofiarom tej tragedji ze wspolczujemy itp ,ale ja mysle ze to własnie jest pomoc jednosc wbolu i pamiec chocby na tym forum ,pieniadze sprawy niezalatwia to prawda , ale gdy bedziemy pamietac otym nie dzisiaj nie jutro lecz za rok lub dwa to to bedzie wspaniale . UCZMY SIE KOCHAC LUDZI BO TAK SZYPKO ODCHODZĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁAŁ.......no dobra stała się tragedia.....ale ludzie umierają na codzień, ileż to okrucieństwa widać na świecie... Pewnie zaraz ludzie się rzucą na mnie z pazurami ale musze to napisać: Państwo tyle ładuje w górnictwo, że rodziny ofiar mają kasę, by pochować zmarłych. Nie chodzi mi o to, że nie jest mi żal tych rodzin, jest mi żal ale wybrali sobie taką pracę, mój sąsiad chyba to był nie cały rok temu miał wypadek na Iskrze, był pilotem, jego rodzina to moi sąsiedzi z góry. Może niektórzy pamiętają tą tragedię?? Pisali o tym w gazetach i na onecie chyba nawet.... Niestety życie to ból, piekło na Ziemi. Dla mnie ta tragedia porównywalna jest z tysiącami innych wypadków, które mają miejsce codziennie w naszym kraju, może by tak ustanowić dożywotnią żałobę narodową???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×