Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam serdecznie, jestem tutaj ponieważ chciałem się poradzi


anonimowy123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :).

Moja historia zaczęła się w styczniu gdy mialem problemy ze stresem / lękiem. Bałem się o swoje zdrowie, ciężko było mi opanować strach, ale zajmowanie czasu przyjemnymi czynnościami, spotykanie się ze znajomymi i pomaganie sobie piciem melisy w trudnych chwilach pomogło. (umówiłem się do psychologa na wizyte, termin oczekiwania na wizyte to byly 2 tygodnie, stres minął jeszcze przed umówioną wizytą, po dwóch wizytach psycholog stwierdzil ze jest ok i nie powinienem się tak przejmować), czasami miewałem od tamtej pory małe niepokoje które kontrolowalem. Jednak od tamtego czasu mam taką tendencje do sprawdzania czy aby moje zachowanie / moje myśli są normalne ;) niby wiem że tak.. ale troszeczke się obawiam.

Przykładowo ostatnio czytałem o schizofrenii i mam niewielkie obawy przed tą chorobą, tzn wyczytałem że objawem może być echo myśli, wyimaginowanie sobie postaci czy coś..

I tutaj pytanie do was, czy rozmawianie ze sobą w myślach jest normalne ?

Albo wyobrażanie sobie rozmów z inną osobą ?

Przykładowo:

jest piątek, w sobote spotkam się z koleżanką i zaczynam wyobrażać sobię co jej powiem i tak sie potem rozkręcam... i w myślach z nią rozmawiam (oczywiście ona sama nie odpowie tylko ja musze wyobrazić sobie jej odpowiedz ;) )

To jest takie jakby moje przygotowanie się do rozmowy z kimś, zabicie czasu... w sumie sam nie wiem.

Druga sprawa, echo myśli - co to takiego?

Powinienem się przejmować tym co napisałem powyżej? Czy takie kontemplowanie ze sobą w myślach jest normalne ?

Pozdrawiam wszystkich i liczę na jakiś odzew z waszej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Rozmawianie z sobą jest zupełnie normalne, mam tak od zawsze. Pozdrawiam.

- Po cholerę mu to piszesz? Lepiej mu napisz że ma schizofrenię, będą jaja.

- Jakie jaja? Nie widzisz, że chłop zaczyna fiksować? Nie daj boże odkryje Wikipedię i wkręci się na maksa.

- Hmmm, a może my go wkręcimy? Plisss...

- ...

- Zamknijcie się do jasnej cholery ... Całe życie z wariatami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje amelia83, tylko ze ja dalem taki przyklad :) czasem potrafie sobie wyobrazić sytuacje rozmowy z kimś, czasem analizuje rozmowe z kims ktora juz była :) czasem wyobrazam sobie rozmowe z postacia z ktora nigdy prawdopodobnie nie bede rozmawial :) takie rozkminki dla zabicia nudy zazwyczaj gdy jestem sam. Czyli to normalne mowicie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdajesz sobie sprawę, że to tylko myśli i nie mylisz ich z rzeczywistością, jeżeli nie przeszkadzają Ci one w życiu to myślę, że jest ok.

 

Nie jestem autorytetem w zakresie diagnozowania chorób psychicznych ale wiedz, że wiele osób "z natury martwiących się" martwi się tym, że może być chora psychicznie. To naprawdę całkiem powszechne.

 

Pamiętaj o tym co ważne do zrobienia, nie skupiaj się tak bardzo na wyszukiwaniu kłopotów.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nuceniem piosenek to moim zdaniem zupełnie normalne i niegroźne. Czasem robi się pewne rzeczy nie do końca świadomie, jak np. mazanie długopisem, stukanie w stół, podśpiewywanie sobie. Myślę, że tym nie trzeba się martwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×