Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kobiece sprawy :)


linka

Rekomendowane odpowiedzi

agniesia01, Nie ma przedziału wiekowego co do nadżerki. Zależy jakie podłoże ma ów zmiana. Nadżerki mogą być powodowane przez wirus HPV (brodawczaka ludzkiego). Można być jego nosicielem nie wiedząc o tym. Czyni on wielkie spustoszenie , zwłaszcza na szyjce macicy. Można zakazić się tą bakterią podczas stosunku.

Ja miałam ciągle nawracające stany zapalne. Elektrokoagulacje, leczenie farmakologiczne nic nie dało. Niestety trzeba było wykonać konizację chirurgiczną metodą Sturmdorfa.Teraz mam spokoj. Cytologia gr I wg PAP. Test na HPV ujemny czyli nie jestem nosicielem, a nadżerkę miałam.

Muszę wykonywać cytologię przynajmniej 2-3 razy do roku.

Najlepiej jest zadbać o profilaktykę, kontrolować się,żeby z nadzerki nie rozwinął się nowotwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja, jest też coś takiego jak plamienie około-owulacyjne - ono występuje właśnie przed owulacją ( w ogromnym przybliżeniu tak na 12-16 dni przed kolejną miesiączką) i jest całkiem naturalne - to pewnie to coś co opisujesz :smile:

 

Wiem, takie tez mam czasem z tym, ze ma ono kolor hmm bialy, lub zblizony do bialego, natomiast to co opisuje, ma kolor brunatny...Ewidentnie widac, ze zawiera krew choc to nie jest @ - inna konsystencja i zapach...

 

 

Co do tabletek, że szkodzą zdrowiu, nienaturalne itd - lepsze to niż niechciana ciąża, lub nie daj Boże aborcja dokonana w wieku 17 lat u jakiegoś rzeźnika w opłakanych warunkach. Jak na razie to najpewniejsza metoda antykoncepcji.

 

No ale ja nie mam 17 lat ;) Nie planuje jeszcze dziecka ale jesli prezerwatywa zawiedzie (wiem, ze takie przypadki sa ale ja nikogo takiego nie znam, kogo by zawiodla...Za to paradoks - znam osobe u ktorej pigulki zawiodly) to na pewno nie usuwalabym ciazy ;)

 

-- N mar 27, 2011 6:44 pm --

 

Jedynie bola mnie straszliwie cycki
U mnie może nie tyle cycki co sutki....są jak ze stali wtedy i nie do dotknięcia :evil:

 

Ojjj mnie cale - nie moge na nich lezec... I ze stali sa wtedy, owszem ale wlasnie cale :mrgreen: Dawalam dotykac lekko, bo taki piekny widok jedrnych piersi nie mogl sie marnowac zdaniem mojego exa, ale za mocny uscisk nie wiem co bym zrobila. Kiedys dziecko kuzynki walnelo mnie jakas zabawka wlasnie wtedy...Myslalam, ze zabije...! :mrgreen: Co za bol!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie @, moje objawy:

 

tydzień wcześniej zaczyna mnie kręgosłup napieprzać

zaczyna boleć głowa

jak mam już dostać to mam nogi jak z waty

a noc wcześniej zawsze jest mi gorąco i chce mi się dłużej spać

zawsze mam starszne skurcze i mnie jajniki napieprzają, szczególnie lewy...

 

odkąd biorę tabsy antykoncepcyjne (od sierpnia jakoś) to okres trwa max 4 dni. wcześniej miałam 6-7 dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie rzecz biorąc nie narzekałam nigdy na bardzo bolesny okres. aż do ubiegłego poniedziałku. :pirate: nigdy jeszcze w życiu tak mnie nie bolało przez dwa pierwsze dni. :shock: myślałam, że skonam. :evil: mam nadzieję, że to tylko jednorazowy "wyskok" mojego organizmu, bo następnym razem nie wiem co zrobię... chyba do tej pory nie wiedziałam, co to znaczy prawdziwy ból miesiączkowy...

 

-- 27 mar 2011, 18:36 --

 

a mam pytanie do Was - czy Wy też macie w czasie miesiączki bardzo dużo skrzepów w wydzielinie? :roll: w ogóle u mnie to jest bardzo gęste, lepkie, czasem wręcz kawałkowate, ostatnio wyjątkowo (może dlatego też tak strasznie mnie bolało?). martwię się tym. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa, jak dla mnie najlepszy sposób to gorące okłady na brzuch i min. 5 Ibupromów :mrgreen: W ogóle w pierwszy dzień okresu to zazwyczaj jestem jak naćpana. Może od nadmiaru przeciwbólowych.

To zdradź ten najlepszy sposób ;)

 

marcja, wybierz się do gina, bo Twój objaw może właśnie być wynikiem nadżerki, ale nie musi. Lepiej to kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego ludzie zdrowi nie przyjmują psychotropów, a zdrowe kobiety faszerują się hormonami :lol:

Oj będziecie baby płakać za kilka lat... ;)

Żeby nie mieć dzieci ? :roll:

Nie sądzę też, żebym miała jakieś problemy - biorę je pod kontrolą lekarza, robię przerwy, badania kontrolne. Zarówno moja mam jak i siostra brały/biorą tabletki i nigdy żadnych problemów z tego tytułu nie było, jeśli są brane odpowiedzialnie - nie ma czym straszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to tak jak z psychotropami...Niby wszystkie badania sa ok, jak sie je robi podczas brania, ale jednak jakos to wplywa na czlowieka. Z tabletkami anty tak samo - natura to inaczej wymyslila, sklad horomonow ma byc inny w poszczegolnych fazach cyklu, niz to narzucaja tabletki... Pozniej ludzie sie dziwia, czemu coraz wiecej bezplodnych osob sie pojawia... Mysle, ze rola tabletek w tym spora, ale nikt o tym oficjalnie nie wspomni, bo lobby farmaceutyczne o to dba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja, a ja myślę, że strona katolicka wymyśla takie bzdury.........

Nigdzie nie udowodniono że przyjmowanie tabletek wpływa w jakikolwiek sposób na płodność. Przypadki gdy kobiety po odstawieniu tabletek nie mogą zajść w ciążę są tak samo częste jak w przypadku kobiet nigdy ich nie biorących. Co więcej - prawie żadna kobieta nie robi badań na płodność przed rozpoczęciem brania tabletek - więc nie jest w stanie udowodnić że to wina tabletek. Dodam jeszcze, że pewnie większy wpływ na to ma jedzenie nafaszerowane antybiotykami, modyfikowane genetycznie ....... styl życia.....a nie koniecznie tabletki antykoncepcyjne.

 

-- N mar 27, 2011 8:51 pm --

 

Oczywiście czy ktoś bierze tabletki czy nie - jego prywatna sprawa - ale takie strasznie bez jakiegokolwiek poparcia dowodami nie jest konieczne. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic wspolnego ze strona katolicka, ani w tym temacie, ani w zadnym innym :mrgreen:

Co wiecej nie wiem nawet, co na ten temat sadzi strona katolicka...

 

Ja nie strasze nikogo - modyfikowana zywnosc to wlasnie ta sama polka, co tabletki anty - cos sztucznego, cos niezgodnego z natura. I tak jak tabletki anty, taka zywnosc wplywa wlasnie m. in na plodnosc...Od sztucznego jedzenia do konca nie uciekniemy, ale po co jeszcze dodatkowo "sie truc"? A badan nie ma i nie bedzie, wielu rzeczy sie nie dowiemy...Bo ktos na tym zarabia...Ponoc dawno juz wymyslono leki na pruchnice zebow, ale ktos (dentysci zarabiajacy krocie i producenci past) nie pozowola na to,zeby takie leki weszly do powszechnego uzycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×