Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A no wlasnie tak sobie dumam i zastanawiam sie - dlaczego wiekszosc z Was boi sie ze zrobi komus krzywde albo sobie, ze skoczy z okna lub zabije nieswiadomie kogos z bliskich? Czy nie jest zastanawiajace ze myslimy podobnie? Pytanie dlaczego mamy te same mysli - wlasciwie jednakowe? To wyglada na 'okreslony system' dzialania. Nie sadzicie ze to dziwne? Ja tak sie dzieje ze dopadaja nas te mysli. Kazdy z nas ma podobne obawy i czesto te same mysli. Czy to dziala wedlug jakiegos schematu ktory 'ktos' zaplanowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja,przez ostatni miesiąc a nawet dłużej było dobrze,wczoraj zaczeły się bóle głowy i tak sie zastanawiam czy fakt że jutro mam dostać okres ma jakieś znaczenie?Chyba zawsze przed okresem boli mnie głowa.

Makciu jak Twoja głowka? Jeśli jeszcze tutaj zaglądasz to odpisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z nas ma podobne obawy i czesto te same mysli. Czy to dziala wedlug jakiegos schematu ktory 'ktos' zaplanowal.

 

Dzięki temu, że rzeczywistość jest w jakimś stopniu przewidywalna (czyli większość rzeczy dzieje się według jakiegoś schematu), możliwe są w ogóle nauki. Oczywiście fizyka czy chemia daje nam o wiele większe możliwości badania świata, niż psychologia. Dlatego możemy wiedzieć kiedy w najbliższym stuleciu będzie zaćmienie księżyca widziane z terytorium Polski, ale nigdzie nie sprawdzę, kiedy dokładnie będę miał kolejnego dużego doła i ile to potrwa.

Jeśli interesują cię takie zagadnienia odsyłam do filozofii przyrody - w Polsce to chyba Michał Heller najciekawsze rzeczy o tym pisze.

A co do planowania - wydaje się że tak, że Ktoś to zaplanował, ale to już przechodzi ludzkie pojęcie, a w każdym razie moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie- wiekszosc z was przechodzila psychoterapie albo w niej uczestniczy teraz a ja nie mam pojecia jak taka znaleac.Nie chodzi mi tu o oferty- bo jest specjalne subforum na ten temat ale chcialabym sie zapytac czy was kierowali lekarze? czy sami szukaliście?

Psychoterapia bardzo dziala...tak ale jak sie na taka dostac i gdzie szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia22 przeczytaj koniecznie!!!Posłuchaj to ważne to ja sie tez martwilam skutecznościa badania- tyle ze rezonansu magnetycznego głowy i zdobylam na ten temat fachowa wiedze ( rozmawialam z 2 neurologami i czytałam publikacje ) i powiem po 1 - mnie tez strasznie bolalam głowa w czesci potylicznej i szyja tez i to nie był objawy niczego powaznewgo TYLKO nerwicy ale po 2 tomografia jest mniej dokładna (ona robi zdjecie co jakis odcinek np. co centymetr) a rezonans to pełny przekrój niczego nie pominie , bo to nie sa zdjecia tylko fale magnetyczne

...wiec jestem pewna ze jestes zdrowa bo wiele osob ma tutaj takie objawy jak ty ale zrob ten rezonans bo twoje myślo nie dadza ci spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie to zastanawia.. moze po prostu wymyslamy najgorsze co moze sie stac a co gorszego moze czlowiek zrobic niz zabic swoich najblizszych. co do choroby psychicznej to po prostu dlatego ze czujemy sie dziwnie. kto by nie pomyslal o chorobie psychicznej kiedy czuje ze swiat jest nierealny i wszystko, kazda najmniejsza rzecz i osoba jest jego wrogiem i sie jej boimy...albo nagle czujemy lęk kiedy wiemy swiadomie ze nie ma o co i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janeczko nie wiesz chyba jaki to problem zdobyć skierowanie na jakiekolwiek badanie.

JA TOMOGRAFIĘ ROBIŁAM PRYWATNIE ALE LEKARZ I TAK MNIE WYŚMIAŁ,WIĘC REZONANS NIE WCHODZI W GRĘ.

WYNIK TOMOGRAFII STOI U MNIE NA BIURKU,CODZIENNIE NA TEN WYNIK PATRZĘ,I MUSZE UWIERZYĆ ŻE JESTEM ZDROWA.

NIE MA MOWY O RENOZANSIE.

PS.PRZYZNAM SZCZERZE ŻE WZBUDZIŁAŚ WE MNIE LĘK,NIE BĘDĘ WIĘC TOBIE DZIĘKOWAĆ ZA RADĘ.

WYBACZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaska ja mialam na studiach o Tomografii i nawet ogladalam zdjecia i to sa NAJDOKLADNIEJSZE ZDJECIA jakie mozna zrobic, widac na nich kazda najmniejsza strukture mozgu, w kazdej projekcji- z przodu, z boku od gory od dolu itd. przestan sie zamartwiac !! to tylko przez nerwice masz takie lęki, jkabys jej nie miala to by ci do glowy nie przyszlo ze takie badania moga czegos nie wykazac. spij spokojnie i zyj normalnie. jestes zdrowa!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI EWUNIU,TAKICH WŁAŚNIE INFORMACJI POTRZEBUJĘ,TO ODRAZU MI POMAGA.

pOWIEDZ MI COŚ JESZCZE O TEJ TOMOGRAFII,PROSZĘ.mASZ MOŻE JAKIEŚ ARTYKUŁY.

cZY MOGĘ BYĆ W 100%PEWNA ŻE W MOJEJ GŁOWIE NIE MA ŻADNEGO GUZA?

pOWIEDZ NA JAKICH JESTES STUDIACH?

dZIĘKUJĘ TOBIE BARDZO ZA WSZYSTKO.POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaska bylam na akademii medycznej!! cytat z ksiazki: "...są rejestrowane WSZELKIE różnice gęstości tkanki mózgowej. badanie to pozwala na BARDZO DOKLADNE uwidocznienie polozenia prawidlowych i nieprawidlowych struktur wewnatrzczaszkowych. "ogladalam na takich zdjeciach guzy mozgu i widac je jak na dloni!!!! kaska bardzo cie prosze znajdz sobie inne zmartwienie!!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Jak radzicie Sobie z tym gównem?Ja dostalem tego juz 3 miesiące temu.I naprawde boje sie,ze zwariuje.Wkrecam sobie wszystko co mozna.Kilka dni temu dostalem kataru i ubzduralem sobie,ze jestem smiertelnie chory.Wyimaginowana,mam nadzieje,choroba Serca,guz Mozgu,choroba Pluc,i jeszcze wiele tego bylo.Gdybym mial wypisac tutaj to,co dzieje sie w mojej Glowie,to chyba padlbym na klawiature,pozatym,mam tak swietna pamiec,ze i tak,pewnie duzo bym nie napisal.Caly czas mysle,ze wszystko robie zle,albo ze robie z siebie idiote,boje sie rozmawiac,chodzic do szkoly.Dzisiaj,pojechalem do budy i przed budynkiem,siedzac w samochodzie,przyomnialem sobie rozne fazy po narkotykach.Dostalem takich lekow,ze myslalem,ze nie wysiade.Jak ja załuje tego,ze zaczalem brac to swonstwo!Wszystko odbieram bardzo dziwnie,postrzegam jakby bylo calkiem nie takie jak kiedys.KURWA!Kiedys smialem sie ze wszystkiego z czego popadlo,podobalem sie dziewczynom,ludzie mowili,ze madry ze mnie chlopak.A teraz?Jestem szmata,mimo tego,ze mialem nerwice od dziecka,tiki,natrectwa i delikatne lęki,ktore mijaly szybk to Zylem,mialem marzenia,sny.Wszystko przepadlo,teraz umiem tylko sie bac,uzalac na soba,plakac.Nawet piszac to zastanawiam sie po co,mysle na kazdym slowem,czy napewno dobrze je napisalem,czy znaczy to co powino?Boze pomoż mi!Nie chce braz lekow,juz starczy chemii,niech mi ktos powie,czy udalo mu sie wyjsc z tego bez lekow,potrzebuje wsparcia.Nawet po tym poscie mozna sie domyslic,ze jestem jebniety,nie wiem juz co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolejny problem jest taki, ze nie mam sil. Niewazne czy spie 5 godzin czy 15- wstaje i za pol godziny moglabym znow sie polozyc. Czesto przechodzi mi po kilku godzinach i jest normalnie, czasem mnie trzyma dlugo w pracy. Cisnienie zawsze mialam niskie, teraz od nerwicy troche mi sie podnioslo, wiec mysle, ze to nie o to chodzi. Lecytyna, magnez, witaminy, zenszen i napoje z kofeina nie pomagaja Sad czasem to cos w style derealizacji, czasem odczuwam to jak zwykla sennosc, ale moze sie myle.

 

Mam nadzieje, ze to sprawa z powodu zwiekszenia dawki lexapro i przejdzie za kilka dni.

 

Czuje sie jak leń. Tak tez na mnie niektorzy zaczynaja patrzec, ale naprawde nie panuje nad tym, fizycznie cialo odmawia mi posluszenstwa....

 

czy to nam przejdzie kiedys? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz za malo ruchu?ja po depresji bylam w tak paskudnym stanie fizycznym(jakies 2 miesiace nie wychodzenia z lozka), ze moje miesnie zwyczajnie sflaczaly. potem wpadlam na pomysl zeby dac sobie wycisk na fitnessie i pomoglo:)jest takie powiedzonko-"miesien nie uzywany zanika", a juz na pewno ma prawo gorzej dzialac:)

 

[ Dodano: Wto Lis 21, 2006 10:37 pm ]

tfu: "organ nie uzywany zanika"...ale to chyba na jedno wychodzi. prawda?:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ponownie ja bartix3

Miałem mały problem z zalogowaniem się, a więc pisze z nowego konta , z góry za to przepraszam :)

 

Właśnie wróciłem po raz pierwszy od Psychiatry :)

Nerwica lękowa jak nic :P

 

Na początek (znaczy na najblizszy miesiąc) mam przepisane:

 

Rexetin (1 raz dziennie , po sniadaniu)

plus w momentach ataków, gorszego samopoczucia Afobam, a jak mi się skończy to Neurol.

 

Za miesiąc kolejne spotkanie :)

 

Co sądzicie, jakieś rady ? :)

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×