Skocz do zawartości
Nerwica.com

mój facet podziwia inne kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiem, że temat jest bardzo powtarzalny, ale chciałam zobrazować moją sytuację i prosić Was o radę. Otóż jestem z chłopakiem już ponad 1,5 roku. Dobrze się ze sobą dogadujemy. Problem jest taki, że on podziwia inne kobiety przy mnie. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, jak powie, że np. dana kobieta jest ładna. To jest normalne. Rozumiem, że na świecie jest wiele ładniejszych kobiet ode mnie i potrafię to zaakceptować. Jednakże mój facet potrafi wpaść w głęboką fascynację np. Panią widzianą w telewizji i na dodatek komentuje jej wygląd zawsze, gdy tylko ją zobaczy. Za pierwszym razem kiedy powiedział, że jest wspaniała, nie miałam nic przeciwko, ale tak jak mówię on to nagminnie powtarza już od 2 tygodni:/ Czuję się fatalnie, nie mam ochoty wychodzić z domu. Nie jest to jego pierwsza fascynacja, co jakiś czas zachwyca się jakąś inną kobietą, nawet jak idziemy razem po ulicy. Zastanawiam się nad zerwaniem. Czuję, że nic dla niego nie znaczę. Próbowałam z nim porozmiawiać na ten temat, wyjaśnić. Ja rozumiem, że mężczyzna skomentuje wygląd danej kobiety jeden raz, ale gdy on się wręcz przy mnie zachwyca inną, mówi jaka to ona jest piękna, gdy tylko ją zobaczy, to mi się głupio robi. Proszę o radę, jak mogę to zmienić? Czy lepiej poszukać inneg chłopaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dysforia

Cóż, można się zachwycać po cichu, albo zachwycać się na głos. Większość robi to po cichu, ale zachwyt nad urodą to jeszcze nie zdrada, to chyba naturalna reakcja. Nad pięknym widokiem, czy sztuką też się człowiek zachwyca z automatu, a mężczyźni zachwycają się kobietami, tak nas natura stworzyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie robisz nic złego... to nie zdrada racja...

 

To nie żadna zdrada, ale jednak ten chłopak chyba robi coś złego, skoro jego dziewczyna się czuje tak fatalnie.

Wyobraźcie sobie, że Wasza kobieta od 2 tygodni wpada w dziki zachwyt jak zobaczy w tv pana z reklamy banku. I ciągle nawija jaki on jest męski, przystojny, wspaniały. I co, fajnie? Jakbyście się czuli?

 

Nie chodzi o to, żeby w ogóle nie mówić, ale z szacunku dla wrażliwości drugiej osoby robić to z umiarem!

Moim zdaniem z tym chłopakiem jest coś nie tak.

Co innego od czasu do czasu wspomnieć, że ktoś jest super a co innego tym zadręczać dziewczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pana z reklamy banku

A Ci zazwyczaj są przystojni,mają marynarkę,mają super ciało...ideał faceta.....sorry zdołowałem się.

Ale nie o mnie.Przejdzmy do meritum.

Facet robi żle.po co on w ogóle komentuje wygląd innych przy swojej kobiecie której pewnie też niczego nie brakuje?Nie rozumiem tego. Emma - spróbuj z nim pogadać jeszcze raz.Może postaw ultimatum...A jak nic z tego nie wyjdzie i sytuacja się nie zmieni,wtedy inny chłopak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, żeby w ogóle nie mówić, ale z szacunku dla wrażliwości drugiej osoby robić to z umiarem!

Moim zdaniem z tym chłopakiem jest coś nie tak.

Co innego od czasu do czasu wspomnieć, że ktoś jest super a co innego tym zadręczać dziewczynę.

 

O to to to..... bo to tak naprawdę normalne, że zachwycamy się czyjąś uroda...ale umiaru...nie trzeba tego robić przez kolejne 2 tygodnie przy każdej okazji.

Po takich akcjach to nawet najbardziej pewna siebie dziewczyna może poczuć się zagrożona...nawet jeśli zachwyca się Angeliną Jolie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie zgadzam, że to koniecznie musi byc to zwykłe "nic wielkiego". To jest normalne, ale normalne sprawy moga być wykorzystane do "walki" emocjonalnej i z tego powodu trudniej sie z tym konfrontować. Czytałem o kolesiu który zmieniał dziewczynie podpaski i starał sie jej towarzyszyć podczas wszelakich intymnych czynności. Uzasadniał to miłością, brakiem tajemnic itd... z tym że dziewczyna sie czuła zaszczuta i jakby zupelnie przywiązana, bezwolna. Pewnie jesli ktoś jest razem to może sie załatwić przy kimś innym, jednak trudno ten przypadek potraktować normalnie.

Tutaj liczy sie to czego ty do konca opisac nie potrafisz, a my jako forumowicze ocenić nie mozemy. Chodzi o ton, kontekst, uczucia ... opisac słowa to jedno i najłatwiejsze. Na tym polegaja te gry i gierki, na tym polega toksyczność. Ja nie twierdze, że twój chłopak coś złego robi, a nie że np ty nie jestes przewrażliwiona... jednak ważna jest twoja ocena tej sytuacji i twoje uczucia same w sobie. Jesli on nie robi i nie ma zamiaru robić nic złego, to i tak warto chyba jakoś ciebie i twoje uczucia w tym uwzględnić. To przecież nic wielkiego, to nie kwestia zycia i smierci jesli sie troche ogarnie. Jednak jesli on tym sposobem chce coś przekazać, lub nie wiadomo co to zmiana tej sytuacji, nie wiele rozwiąże. To zachowanie to może być tylko głupie zachowanie, ale może to być też narzędzie do kształtowania relacji i także ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysforia, a Ty robiłeś podobnie?

Jestem ciekawa jaki był Twój punkt widzenia.

 

Bo jeśli to z braku zrozumienia i z głupoty, to się zdarza, ale może i chłopaki mają rację, że on tym gadaniem chce coś dać do zrozumienia albo uzyskać, sprawdzić wytrzymałość czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soulfly89, Wiesz ja... patrzyłem ale nie robiłem takich akcji,

że cały czas oglądałem i gadałem jaka to one nie są piękne itp. Miałem kobietę

to ona mi się podobała... nie zdradzałem nikogo i tyle! :roll:

teraz już na szczęście tego problemu nie mam ;) ale i tak nadal nie patrzę na inne kobiety

nawet na mieście... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emma, wszyscy faceci lubią sobie popatrzeć na kobitki ( z wyjątkiem homosiów ) taka już nasza natura i nic z tym nie zrobisz.

Twój chłop po prostu tego nie ukrywa i myślę, że to nawet lepiej ponieważ jest z Tobą szczery.

albo

droczy się z Tobą bo chce zwrócić na siebie uwagę ( ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to trwa nagiminnie od dawna, to widocznie facet z Toba jest bo nie trafil na swoj ideal. Owszem zrozumiale gdyby powiedzial, raz dwa ze super itd ale jezeli to potrafi trwac 2 tyg to cos nie halo, widac ze zauroczony. Na Twoim miejscu bym z nim porozmawiala na powaznie i powiedziala wprost nie komentuj i nie zachywcaj sie nad tymi pannami, przy mnie bo mnie to boli. To jest tez kwestia wyczucia i kultury, nie mozna na wszystko pozwalac drugiej osobie szczegolnie jezeli nam to przeszkadza. Warto tez by bylo porozmawiac tzn zeby on porozmawial o tym z psychologiem, skoro te zachwyty trwaja ok 2 tygodni, czesto takie akcje jezeli panna zahaczy moga przerodzic sie w skok w bok. Poza tym moze i nie ejstes najpiekniejsza itd ale skoro jest to przede wszystkim powinien na Ciebie zwracac uwage a nie 2 tyg chodzic i slamarzac o innej lasce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emma, wszyscy faceci lubią sobie popatrzeć na kobitki

popatrzeć tak a nie gapić i mów za siebie a nie innych ...

 

( z wyjątkiem homosiów )

podobno patrzą ...

taka już nasza natura i nic z tym nie zrobisz.

czyli jaka ?

 

Twój chłop po prostu tego nie ukrywa i myślę, że to nawet lepiej ponieważ jest z Tobą szczery.

albo

droczy się z Tobą bo chce zwrócić na siebie uwagę ( ? )

no przyznam niezły rodzaj szczerości... najpierw na ulicy głowa mu w koło lata a następnie przed TV oczy wypadają, czy to już nie choroba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jansol, wlasnie popatrzec a nie gapic i gadac o tym dwa tygodnie i caly rok non stop. Ciekawe czy by Wam to facetom odpowiadalo jakby panna chodzila przy Was i mowila, patrz jaki to adonis i jezor jej latal do pasa. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, No nie raz słyszałem różne rzeczy przez jakiś tam okres

ale bez przesady :roll: nie jestem nie byłem i nie będę zazdrosny o aktora... albo coś

co jest w TV bezsensu! Rozumiem jakby ktoś się zachwycał kimś na żywo i gadał o nim jaki to on

nie jest zbudowany czy piękny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysforia, ale trzeba odroznic zachowanie nagminne a zachowanie od czasu do czasu. Poza tym to swiadczy o dojrzalosci osoby, to glownie malolaty sie zachwycaja aktorkami i aktorami w tv, dojrzali ludzie stawiaja na zycie w realu i na potrzeby swoje i partnerki a nie zawracanie glowy w/w osobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×