Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy prostytutka zasługuje na taka miłość?


Rekomendowane odpowiedzi

NAWET prostytutka zasługuje na szacunek, nawet zlodziej, margines, złoczyńca, wróg .. każdy.

I kazdy powinien od ludzi szacunku wymagać. Jesli nie bedzie, to wtedy ludzie go zniszcza.

Ja jestem bardzo tolerancyjna, nie obchodzi mnie jaka ktos ma przeszlosc, przyszlosc, czy terazniejszosc. Liczy sie serce i intencja!

TAK! zaslugujesz na milosc! a nawet na wiecej, dlatego ze gdy bylas prostytutka mialas coś zupelnie przeciwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądźcie byście nie byli sądzeni ;)

 

 

NAWET prostytutka zasługuje na szacunek, nawet zlodziej, margines, złoczyńca, wróg .. każdy.

I kazdy powinien od ludzi szacunku wymagać. Jesli nie bedzie, to wtedy ludzie go zniszcza.

Ja jestem bardzo tolerancyjna, nie obchodzi mnie jaka ktos ma przeszlosc, przyszlosc, czy terazniejszosc. Liczy sie serce i intencja!

TAK! zaslugujesz na milosc! a nawet na wiecej, dlatego ze gdy bylas prostytutka mialas coś zupelnie przeciwnego.

 

Hm według mnie ani prostytutka, ani tym bardziej złodziej na szacunek nie zasługują. Szacunek w społeczeństwie trzeba sobie wypracować np swoim zachowaniem, czy wykonywaną pracą. Napewno zasługują na "człowieczeństwo" , równe traktowanie w świetle praca itp ale nie szacunek. O czym WY gadacie ?? Niedługo będzie tekst że Lenina należy szanować bo był człowiekiem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli według Twojego myślenia, każdy korzystający z usług takiej prostytutki powinien jej na dzień dobry dać w mordę, zwracać się do niej per Ty szmato itd, ostro wyruchać, nie patrząc czy ją boli itd, a po wszystkim splunąć i rzucić pieniędzmi w twarz? nie należy jej się ludzkie traktowanie, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady- nie popadajmy ze skrajności w skrajność - dziwnym jest twierdzenie że prostytutki czy złodzieje to osoby postępujące moralnie.....szacunek to nie jest coś co się nam należy bez względu na to co robimy, trzeba nań zasłużyć i z tym się zgadzam..... chodzi tu o uznanie społecznie i szacunek w tym aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona i tak już ponosi wystarczającą karę za swoją przeszłość. Nie wiem czy zasługuje na szacunek społeczeństwa, ale na pewno zasługuje na miłość tego chłopaka, bo każdy powinien mieć drugą szansę w życiu. Ważne że z tym skończyła, a karę i tak ma. Chociaż pewnie tę karę pokocha z biegiem czasu- dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi właśnie chodziło - też nie nazwe nikogo "szmatą" bo jest to nie ludzkie. Ale szacunku społecznego te profesje dla mnie nie mają - przepraszam bardzo.

 

 

Dla mnie prostytutka to ktoś kto zrobi wszystko dla pieniążków - bo godząc się na oddawanie chociażby swojego ciała za pieniążki same pozbawiają się godności czy szacunku - własnie za pieniądze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co innego, gdy dziewczyna postanawia z tym skończyć, bo przecież nie musi - tak? Taka decyzja wymaga wiele poświęcenie i myślę, że przyzwyczajenie się na nowo do "normalnego świata" to nie jest taka łatwa sprawa. :smile:

 

-- Cz mar 17, 2011 1:12 pm --

 

klaudunia, a trzeba taką osobę spotkać w życiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudunia, no tak, ale nikt tu nie mówi, że prostytutkę można zeszmacić, można pobić i zbluzgać.........ale nie jest to "praca jak każda inna" - inna sprawa że nie każda dziewczyna robi to z własnej woli.....bo jak słucham o tych porwanych do burdeli to jestem wściekła.....wściekła i na nie że dały się tak podejść i na tych którzy dziewczynami handlują....skurwysynów bym wybiła.......

Ktoś kto się nie szanuje sam - nie może wymagać powszechnego szacunku społeczeństwa.... :bezradny:

 

Tyle tylko, że takim osobom należy się specjalna pomoc, bo większość z nich chce z tego wyjść, prędzej czy później chciałoby..... i należy jej się szansa i należy jej się miłość. W związku, tworząc rodzinę wyjdzie na prostą......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym nie potrafiła, ale szacunek dla tego chłopaka za odwagę- mało takich mężczyzn można spotkać teraz na świecie.

 

A to czy trzeba poznać jakąś prostytutkę aby ją zrozumieć- to pewnie ułatwia sprawę i daje bardziej obiektywne spojrzenie. Tak jak z tą moją przyjaciółką co tańczy w go go- jakbym na starcie wiedziała czym ona się zajmuje to bym uciekła i nawet bym z nią nie chciała gadać... A tak- zaprzyjaźniłam się z nią, nabrałam sympatii i szacunku bo wiedziałam że to dobry człowiek, i wtedy dowiedziałam się czym ona się zajmuje- i nic a nic nie zmieniło to tego że nadal ją szanuję i lubię... Ale bardziej rozumiem takie dziewczyny i to co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudunia - tak spotkałem. I co w związku z tym ? Ja mogę podziwiać że skończyła z takim życiem, że było jej ciężko itp. I za to mogę szanować taką osobę, ale nie za to że była prostytutką albo że sobie to jakoś próbuje usprawiedliwić. Pytanie brzmiało czy według Was zasługuje na szacunek - według mnie nie. I co nie mam prawa do takiego osądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×