Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

- dzialanie antydepresyjne (w sensie nastroj) - w miare dobre na -db

- przeciwlękowe - slabe, znikome

- motywacyjne - w moim przypadku slabe

- redukcja roznych glupich nerwicowych mysli - slabo na +mierny

 

Z tego, co piszesz, to nie za ciekawie. Szukam leku o odpowiednim profilu działania, ale już chyba się coraz bardziej w tych moich objawach gubię. Przed tym, gdy psychiatra mi zapisała Cital uskarżałem się głównie na lęk, zwłaszcza psychosomatyczny, napadowy, życie na krawędzi zagrożenia atakiem paniki i napięcie. Teraz jak już się w tej kwestii nieco poprawiło, zaczynam czuć, że mam kompulsję i depresyjny brak napędu. Dlatego pytam o sertralinę, bo wiele osób chwali jej działanie za lepszy napęd. Wariactwo jakieś. Lepiej nie myśleć. ;) Poczekam jeszcze trochę i zobaczę. A Ty dawaj znać, jak Ci idzie z tym Citalem. Ja też dam znać jak to się dalej potoczyło.

 

Cital jest teoretycznie mocnejszym i bardziej selektwynym lekiem niz Sertra.

 

Jest mocniejszym, ale myślę, że wiele zależy od profilu działania, a moc substancji wyrównuje się jej ilością i tak np. za 40 mg citalopramu, bierze się 150 mg sertry.

 

Cipramil ma rowniez teoretycznie mocniejsze dzialanie przeciwlękowe i powinien regulowac sen.

 

Działanie przeciwlękowe jest. Z mojej strony mogę Ci powiedzieć, że wyraźne, zwłaszcza jeśli chodzi o czarne myśli dotyczące przyszłości i przewidywanie nieszczęść, a więc lęk uogólniony. Z tą regulacją snu nie jest jednak tak różowo. Przynajmniej na razie - jakiś 8 tydzień stosowania. Zasypiam tak źle, jak zawsze, a do tego dochodzi jeszcze przebudzanie się nad ranem (choć po przebudzeniu mogę zasnąć), co nigdy mi się w życiu nie zdarzało. Często miałem duże problemy z zaśnięciem, ale jak już spałem, to snem kamiennym. Po Citalu pierwszy raz mam inaczej (ale i to zdaje się poprawiać).

 

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może SSRI + metylofenidat? Za granicą częste połączenie.

 

Mając w pamięci przygody z amfetaminą i innymi takimi, myślę że moglibyśmy się z Concertą baaaardzo polubić. ;)

Nie sądzę jednak, że mój psychiatra zechce mi coś takiego wypisać ze względu na skłonność do urojeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem na cipralexie 20 mg 2 lata z przerwami, spałem w dzień i w nocy, zresztą prawie po każdym leku zapadam w śpiączki, zwklekam się z wyra, gdy muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłam dziś pierwszy raz odkąd biorę cital "małą" wpadkę.Wzięłam jedną tabletkę rano,i teraz kolejną wieczorem :zonk::zonk::zonk::zonk: jeszcze nie zaczęła działać a ja już mam jazdy bez trzymanki co może się podziać :why: .Zamiast wziąć antykoncepcyjną,zapędziłam się i bęc...poszłoooooo- dwie tab citalu na dobe sobie zafundowałam!!

 

 

Czy czeka mnie jakaś męka? :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłacze się do tematu.

Moje doświadczenie z tym lekiem już trwa 5 miesiąc. Zaczynałem od dawki 10 mg który nie dawał pozytywnych efektów. Po miesiącu stosowania lekarz zwiększył dawkę do 20 mg. Od samego początku stosowania widziałem i nadal widzę skutki uboczne. Może natrętne myśli sa przygaszone ale pojawiły się nowe. Objawy somatyczne- ciężki oddech, klucha w gardle, mdłości, niepokój. Myślenie przekierowało się moje do wewnątrz mojego ciała. Wmawianie sobie jakieś ciężkiej choroby, która mnie powoli kąsa. Dziwne uczucie. od czasu stosowania tego leku nie zauważyłem u siebie niczego dobrego. Wiec reasumując, ten lek chyba dobrze na mój organizm nie działa. Lekarz prowadzący uparcie twierdzi że to minie, tylko kiedy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od paru lat o tej porze roku pojawia się u mnie nerwica,zwykle po dwóch lub trzech miesiącach a także po zażywaniu leków mija. Od marca ubiegłego roku do lutego brałam bioxetin 20 mg a od maja doszedł jeszcze Citronil gdyż sam Bioxetin nie dawał rady.Obecnie zażywam tylko 20mg citronilu(bioxetin odstawiłam) i mam od paru dni straszny nawrót nerwicy(zawroty i bóle głowy,straszne otępienie) nie wiem dlaczego sam Citronil nie działa.Czy może się tak zdarzyć po prawie roku brania? :( Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 20 mg Cipramilu od 3 dni. Lekka sennosc towarzyszy za dnia i tyle dzialania na razie.

 

Nie wiem czy to jest to czego potrzebuje. Pobiore jeszcze z 2-3 tygodnie i zobacze, jak sennosc minie to sie zastanowie czy to brac dalej.

 

Chociaz ogolnie jak ktos potrzebuje uspokojenia to moze to byc dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od paru lat o tej porze roku pojawia się u mnie nerwica,zwykle po dwóch lub trzech miesiącach a także po zażywaniu leków mija. Od marca ubiegłego roku do lutego brałam bioxetin 20 mg a od maja doszedł jeszcze Citronil gdyż sam Bioxetin nie dawał rady.Obecnie zażywam tylko 20mg citronilu(bioxetin odstawiłam) i mam od paru dni straszny nawrót nerwicy(zawroty i bóle głowy,straszne otępienie) nie wiem dlaczego sam Citronil nie działa.Czy może się tak zdarzyć po prawie roku brania? :( Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest to czego potrzebuje. Pobiore jeszcze z 2-3 tygodnie i zobacze, jak sennosc minie to sie zastanowie czy to brac dalej.

 

Chociaz ogolnie jak ktos potrzebuje uspokojenia to moze to byc dobry lek.

 

Zważ na to, że ja musiałem czekać na pierwsze efekty citalopramu jakieś 6 tygodni. Najlepiej działa na lęk uogólniony i zamartwianie się różnymi poerdołami. U mnie działa i jestem zadowolony. Nie wiem czy na uspokojenie. Mnie raczej pobudza, przy jednoczesnej redukcji lęku, rozregulował mi sen niestety, ale wiadomo - każdy reaguje inaczej. Może się jakoś unormuje z tym snem... Jeśli nie to zaprzyjaźnię się ponownie z Zolafrenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwierzak38, U mnie też objawy uboczne, które opisujesz występowały bardzo długo. Gdy przeszły te psychosomatyczne, związane z reakcją organizmu, pozostała lekka derealizacja, ale i ona już mija. 5 miesięcy? To strasznie długo. Myślę, że Twoje objawy mogą wynikać z choroby i nie są efektem zażywania tego leku. Może powinieneś zwiększyć dawkę, tak aby w końcu poczuć ten lek? U mnie zadziałało dopiero 40 mg. Po 20 mg nie czułem żadnego efektu. To mała dawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miś wesołek,

 

TO troche dziwnie zareagowales, gdyz ten lek z reguly wlasnie reguluje sen.

 

Mi wlasnie wyregulowuje i to juz po paru dniach 20 mg.

 

Chociaz chyba ten lek to nie jest to czego chce, gdyz jest troche zamulajacy, ja musze miec jasny umysl (po Sertcie bylo ok). Moze przejde na mala dawke Paro - 10 mg lub Esci. Zobacze co lekarz powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, :mrgreen: no to ładnie idziesz. Ja mam nowego doktorka za 2 tygodnie. Ciągle czuje jakbym chodził po grząskim gruncie mimo, że paro 40+ anafranil 37,5 to dosyć solidna kuracja. Czuje, że gdybym odstawił leki, coś by we mnie wybuchło. Powiedzmy, że jest to stłumione, ale ciągle próbuje się przebić przez chemiczną barierę. Nie wiem jak to opisać. Co nie którzy to zrozumieją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek,

 

Jest to mozliwe, ale jednak leki te dzialaja inaczej. Citalopram to wlasnie zamulacz regulujacy sen, natomiast Esci powinno dodawac motywacji i czesto moze powodowac bezsennosc.

 

Kto ci takich bzdur nagadał ?

podaj jakies zrodlo ?

bralem oba leki i dla mnie jest to to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralem oba leki i dla mnie jest to to samo

 

To można również zapytać: po co zapisywać esci skoro citalo jest tańszy? :mrgreen:

 

ale esci jest mocniejsze tzn. dawka 10mg esci sie rowna przynajmniej 20mg Citalopramu lub nawet wiecej,

wiec wcale nie wychodzi drozej, najtanszy zamiennik Esci kosztuje 28zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×