Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, mam cały czas ropinirol w zapasie. Chcę spróbować czystego SSRI przez dłuższy czas. Jeśli docelowo żaden nie będzie dawał pełnej remisji to rozważę dodanie ronipirolu. Brałem sam ropinirol dość długi czas i mimo pozytywnego działania antylękowego i uspokajającego nie było działania na podwyższenie nastroju. Dość dobrze działał za to na anhedonię. To bardzo dobry lek i cały czas mam go "w głowie". Główny mój cel aktualnie to podniesienie nastroju i motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja nie wspomagam się benzo podczas brania SSRI. Kiedyś tak robiłem ale wiem, że jestem podatny na uzależnienia więc wolę unikać. Przy bardzo złych dniach na escitalopramie wspomagam się mirtazapiną lub amitryptyliną. Obydwa leki blokują receptory 5-ht2c a to one są odpowiedzialne za lęk przy stosowaniu SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich depresjonowiczów. Zastanawia mnie jaka jest górna dawka tego escitalopramu. Ja osobiście mam taką strategię że zwiększam jak już nie mam wyjścia . Wczoraj dobiłem do 2,5 tbl.

Miałem takie piękne marzenie że na 2 tbl się ustabilizuję, ale niestety się zeszmaciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALLAH -

to dokładnie masz jak ja. Do popołudnia jest OK ale po 17- tej pojawiają się lęki.

Ja biorę ELICEA 5 mg przez 11 dni i 10 mg dziś dziewiąty dzień. Nie mam skutków ubocznych. Depresja minęła z tym że nadal nie mam jakiegoś specjalnego kopa żeby coś robić zaś lęki się zmniejszyły ale są nadal. Zniknęło natomiast napięcie nerwowe . Zastanawiam się czy ELICEA na tej dawce może się jeszcze rozkręcić czy podnieść dawkę.

Kakie benzo bierzesz ? Ja biorę w razie dużego leku Xanax 1.5 tab x 0.25 mg i mi pomaga efekt już po 8 minutach z zegarkiem w ręku a po pól godziny pełny luż.

 

-- 14 mar 2011, 19:24 --

 

Miko84 - brałeś mirtazepinę ? Ja miałem brać z ELICEA (REMIRTA ORO) ale jak przeczytałem na forum jakie ludzie mieli po niej jazdy to odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert_53 brałem mirtazapine i mam ją nawet w domu - wspomagam się gdy lęki przy esci są wysokie. Ale nie chcę jej brać cały czas ze względu na sedację którą powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro najlepiej działa w dawce 30mg, tylko nie brany dłużej niż 3 miesiące w tej dawce - potem obniżyć do 20-25mg.

Na Lexapro warto wchodzić zaczynając od dawki 10mg branej 3-4 dni a potem wskoczyć na max ;)

sam sprawdzalem, idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert_53, brałem afobam 10 mg ..aktualnie nie biore żadnego benzo z wyjatkiem niedzieli kiedy musiałem bo niedawałem rady.

Pozatym lekarz kazał mi brać Depralin od rana ...i przez pierwsze kilka godzin jestem na maxa ospały ..... nie moge tego brać na noc ?

Wtedy ta ospałosć przypadałaby akurat wtedy kiedy powinna czyli w nocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro najlepiej działa w dawce 30mg, tylko nie brany dłużej niż 3 miesiące w tej dawce - potem obniżyć do 20-25mg.

Na Lexapro warto wchodzić zaczynając od dawki 10mg branej 3-4 dni a potem wskoczyć na max ;)

sam sprawdzalem, idealnie.

 

 

:shock: Ale masz dawki, jak koń ;):mrgreen:

Ja zaczynałam od 5mg i jadę na 10mg. Lekarz mi mówił że jeśli 10mg totalnie nie daje rady to lepiej zmienić lek niż się faszerować chemią w większej ilości- kopa dostaje i organizm i portfel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro najlepiej działa w dawce 30mg, tylko nie brany dłużej niż 3 miesiące w tej dawce - potem obniżyć do 20-25mg.

Na Lexapro warto wchodzić zaczynając od dawki 10mg branej 3-4 dni a potem wskoczyć na max ;)

sam sprawdzalem, idealnie.

 

dlaczego nie napisałeś, że WG Ciebie, albo NA CIEBIE najlepiej działa w takich dawkach? :roll:

No chyba, że masz wykształcenie w kierunku psychiatrii stosowanej, to wtedy zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi mówił że jeśli 10mg totalnie nie daje rady to lepiej zmienić lek niż się faszerować chemią w większej ilości- kopa dostaje i organizm i portfel.

20 mg to dobra dawka, na pewno nie szkodzi i jest określona w ulotce. Dużo ludzi tyle bierze i sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×